DV8 Junior Masters

Antal startande per klubb

De två föreningar som har flest antal starter får 5000:- vardera när alla kvaltävlingar är slut.

Bookmark and Share

  KLUBB     Ör   Sk   Än   St   Ka   Es   Go   TOTALT
1. AIK   6   10   12   7   25   10   11   4   85
2. BK Högland   6   9   16   9   7   8   12   14   81
3. Team Clan BK   7   8   15   14   7   4   9   15   79
4. Team X-Calibur   4   5   4   6   5   7   4   11   46
5. IFK Göteborg   2   2   5   15       5   2   15   45
6. Sundbybergs IK   6   7   6       6   2   8   4   39
7. Team Gamleby BC   7   4   4   3   4   5   8   4   39
8. BK Prana       8           16   2   6   6   38
9. BK Domino   9   10   2   2   2   4   4   5   38
10. Örgryte IS   2   2   8   2   2       5   8   29
11. BK Bågen   2   7   4   2   3   4   3   3   28
12. Olofströms BS   4   2   5   4       2   3   7   27
13. BK Örnen   3   7   2       4   2   2   6   26
14. IKW/Köping BK   4   4   2       5   5   6       26
15. Höganäs BC   1       6   7   2       2   6   24
16. BK Femtionian   4   3   2   2   2   2   2   5   22
17. BK Merci   2   7   4   2   2   2   1   2   22
18. BK Nobel   4   2   4       4   7   1       22
19. BK Joker               3   3   4   3   8   21
20. Team Pergamon BC   5   5   2   3           1   4   20
21. Sandvikens IF       2           5   4   4   3   18
22. BS Hässle   2   2   4   4   4           2   18
23. BK Kaskad   3   3           6       4   2   18
24. Vimmerby BK   2       2   4       4   4   2   18
25. BK Stallis   4   1   2   2   2   2   2   2   17
26. Hammarby IF BF   2   3   2   2   2   2   2   2   17
27. BK Ettan/Brasken       4   2       2   2   3   3   16
28. Sandvikens AIK BK       2   2       6   2   2   2   16
29. Kvänums BK           6   6               3   15
30. BKF Falkenberg       2       7           2   4   15
31. Bålsta BC       1   2   2   1   2   3   3   14
32. Kungälvs BK       2   2       2   2   3   3   14
33. B-K Eva       1   4       2       3   3   13
34. BK Wik   2   2   3           2   3   1   13
35. Halmia BS           2   4   2           4   12
36. IK Sterling       2   2   2           2   4   12
37. Tollarps BK   3       2   2               5   12
38. Varta BK   3       2       1   2   3   1   12
39. BK Glam   2   2               2   2   2   10
40. BK Brio   1                       7   2   10
41. BK Jösse   2   2           2   2       2   10
42. BK Force                       1   8       9
43. Team Alingsås BC       2           2       2   3   9
44. Scania IF Södertälje   2               1   2   2   2   9
45. BK Flash                   4           4   8
46. BK Full House               5   2           1   8
47. IFK Borås       2   2       2           2   8
48. Marbodals BS       2   3   2               1   8
49. BK Team Kungsbacka   2   2   2   1               1   8
50. Bodens BS   2               2           4   8
51. Täby BwK       2           2   1   2       7
52. BK Flax       1   1   1   1   1   1   1   7
53. Spader Dam               4               2   6
54. Eksjö BK/EBOK   1   1   2                   2   6
55. Hebergs BS   4   2                           6
56. Team Linköping BC   1   2               2   1       6
57. BK Mistral                       2   3       5
58. Piteå BK                   3           2   5
59. BK Kåess           3           2           5
60. Vingåkers BK       1                   2   2   5
61. Tingsryd KK   1           1   1   1   1       5
62. BK Skrufscha   2                   2       1   5
63. BK Enjoy                   2           2   4
64. M-P   2       2                       4
65. BK Trix                       1       2   3
66. BK Qvinns           2           1           3
67. BK Hallandia           1   2                   3
68. Team Mariestad BK           3                       3
69. Team Värnamo BC           2   1                   3
70. Stureby BK       1                   2       3
71. BK Friends       3                           3
72. BK Dimico   1                           2   3
73. BK Båken   3                               3
74. BK Accic   2                           1   3
75. Öresunds BS                               2   2
76. Kinna BK                               2   2
77. KS Edsbowlarna                               2   2
78. Falu BK                       2           2
79. BwK Ankaret                   1           1   2
80. Umeå IK                   2               2
81. IS Göta               2                   2
82. BS Bockarna           1   1                   2
83. Zorrow Club           2                       2
84. Vetlanda BC           2                       2
85. BK June           2                       2
86. Hurricanes BK           2                       2
87. BK Norden       2                           2
88. BK Nyhem                               1   1
89. BK Swedoor                               1   1
90. Uppsala BC 90                           1       1
91. Wåxnäs BC                       1           1
92. SK Nova                   1               1
93. BK Frigg               1                   1
94. BS Olymp               1                   1
95. BK Nordkap               1                   1
96. BK Ös På           1                       1
97. Team Eldklotet BK           1                       1
98. Team Skövde BC           1                       1
99. Karlslunds IF BF       1                           1
100. BK Pliggen       1                           1
101. Oskarshamns BK   1                               1
102. Glasrikets KK   1                               1