DV8 Junior Masters

Antal startande per klubb

De två föreningar som har flest antal starter får 5000:- vardera när alla kvaltävlingar är slut.

Bookmark and Share

  KLUBB   Es   St     Sk   Ör   Sk     Ny   Än   St   Es     Ka   Es   Än   Go   TOTALT
1. AIK           5       13   12           6   22           9   11       8   86
2. BK Högland       1   4       11   9           4   14           16   13           72
3. Team Clan BK       5   5       11   11           8   2           14   4       1   61
4. BK Bågen                   9   9           6   3           9   3       8   47
5. Team Ystad BK                   6   8           2   8           6   5       2   37
6. Varta BK       6   4       6   4           3   4           3   3           33
7. IKW/Köping BK       3   5       7   5               4           3   5           32
8. BK Prana                       2               12               6       2   22
9. IFK Göteborg   2       5           4           2   3               2       4   20
10. Spader Dam           2       4   4           1   1           3   3       2   20
11. Mörlanda BS           4           4           4               3           4   19
12. Sundbybergs IK           3       6                   1           4   5           19
13. BK Full House       6           3   2           2   2           2           2   19
14. Hammarby IF BF       2   2       2   2               3           2   3       3   19
15. BK Femtionian           2       3   2               3           2   3       3   18
16. Team X-Calibur           4       4   4                           4   2           18
17. Örgryte IS           2       10   1                           2           3   18
18. Team Gamleby BC           6       6   4                           2               18
19. BK Domino           9       5   2                                       2   18
20. Glasrikets KK           6       4   5                                       2   17
21. BKF Falkenberg       2           4   2           2   1                       6   17
22. BK Kaskad       3   3       3   2               2               4           17
23. BK Örnen                   2                   5               6       3   16
24. BK Flax           4       4   3                               5           16
25. BK Merci                   6   2                           4   2           14
26. Bålsta BC           2       2   1           2   1           2   2       2   14
27. BK Söder           2       2   1               2           2   3       2   14
28. Sandvikens IF           2       2   2               1           1   2       3   13
29. BS Hässle           3       1   2                               2       4   12
30. BK Glam       1           5   1                           1   2       2   12
31. Kinna BK           2       2   1                           2   2       2   11
32. BK Kåess       1   2       2   2                               2       2   11
33. BK Hammaren           3       2   2               1           1           1   10
34. Olofströms BS       2   1       2               1               4               10
35. IK Sterling       10                                                           10
36. BK Force                                                   1   8           9
37. BK Kings Pin                                       3           2   2       2   9
38. BK Frisk                       8                                       1   9
39. KS Edsbowlarna       2                               2           2   2       1   9
40. Sigma BK       9                                                           9
41. Öresunds BS                                       2           2           4   8
42. Bodens BS                   4                                           4   8
43. Eksjö BK/EBOK           2       2                               4               8
44. Vimmerby BK           2       4                               2               8
45. BK Nobel       5                                           3               8
46. Kungälvs BK       3               2           1                           2   8
47. IFK Borås                       1               2               2       2   7
48. Västerås SK BK                   1   2           2               2               7
49. BK Klossen                                       2           1   1       2   6
50. BK Enjoy                                       6                           6
51. Tollarps BK                   2   3           1                               6
52. Kvänums BK           2           4                                           6
53. BK Kyrk       4               2                                           6
54. Team Växjö BC       6                                                           6
55. IS Göta       3                                               3           6
56. Sandvikens AIK BK       4           1                   1                           6
57. Stånga IF       6                                                           6
58. BK Cahoot       2           3                                               5
59. BK Edet                       2           2                               4
60. Marbodals BS                       2                           1   1           4
61. BK June                   1   1                               2           4
62. BK Skrufscha                   2                               2               4
63. Team Linköping BC       4                                                           4
64. BF Solängen       4                                                           4
65. BK Virveln       2                                                       2   4
66. Nordingrå BK       4                                                           4
67. Vilhelmina IK       4                                                           4
68. BK Nolia       4                                                           4
69. Halmia BS       4                                                           4
70. Vingåkers BK       4                                                           4
71. BK Brio       4                                                           4
72. BK Loket       4                                                           4
73. Umeå IK       4                                                           4
74. IK Ymer                                       3                           3
75. SK Nova                                       3                           3
76. Vetlanda BC                       1           1                           1   3
77. BK Loet                   2                                           1   3
78. Scania IF Södertälje       1   2                                                       3
79. Sollentuna BwK       3                                                           3
80. BK Ax       3                                                           3
81. Team Alingsås BC       3                                                           3
82. Kramfors BK                                                       2           2
83. B-K Eva                                                       2           2
84. Höganäs BC                                                   2               2
85. BK Taifun                                                   2               2
86. Vendelsö BK                                       2                           2
87. BS Bockarna                                   2                               2
88. Team Mariestad BK                       2                                           2
89. Tingsryd KK                       1                               1           2
90. Team Skövde BC                       2                                           2
91. BK Qvinns                       2                                           2
92. BwK Ankaret                   1                   1                           2
93. BK Strået                   2                                               2
94. BK 66                   2                                               2
95. Karlslunds IF BF                   1                               1               2
96. Team Pergamon BC           1                                       1               2
97. BK Båken           1       1                                               2
98. IFK Borgholm       2                                                           2
99. Domsjö IF       2                                                           2
100. BK 65       2                                                           2
101. BK 62       2                                                           2
102. BK Junsele       2                                                           2
103. Kulladals BS       2                                                           2
104. IK Pärlan       2                                                           2
105. Domnarvets BS       2                                                           2
106. BK Dimico       2                                                           2
107. M-P       2                                                           2
108. BK Örnen       2                                                           2
109. BK Triss       2                                                           2
110. Team Vasa BC       2                                                           2
111. Nyköpings BS       2                                                           2
112. Turebergs IF       2                                                           2
113. Djurgårdens IF BF       2                                                           2
114. Team Södertälje BK       2                                                           2
115. BK Amiki       2                                                           2
116. Täby BwK       2                                                           2
117. BK Team Kungsbacka                                                               1   1
118. BK Wicki                                   1                               1
119. Volvo FK                       1                                           1
120. BK Friends                   1                                               1
121. BK Joker                   1                               2           1   1
122. Oskarshamns BK           1                                                       1
123. BK Ettan/Brasken           1                                                       1
124. Mariestads BS       1                                                           1
125. Brutus Club       1                                                           1
126. BK Mamba       1                                                           1
127. Fredrikshofs IF       1                                                           1
128. BK Team Telge       1                                                           1
129. Stureby BK       1                                                           1
130. BK Fux       1                                                           1
131. BK Tegnér       1                                                           1
132. Värtans IK       1                                                           1
133. Älvsjö/Hook BK       1                                                           1
134. BK Team Obelix       1                                                           1
135. Bogesunds BK       1                                                           1
136. Delta 72       1                                                           1