DV8 Junior Masters

Antal startande per klubb

De två föreningar som har flest antal starter får 5000:- vardera när alla kvaltävlingar är slut.

Bookmark and Share

  KLUBB   Ör   Sk   Än   St     Es   Go   Gl   TOTALT
1. BK Thule   2   4   11                       17
2. BK Högland       15                           15
3. Team Clan BK   4   8   3                       15
4. Kvänums BK       9   2                       11
5. AIK   5   6                           11
6. BK Full House       1   9                       10
7. BK Femtionian   2   2   3   2                   9
8. BK Force   3   3   3                       9
9. BK Taifun   5   4                           9
10. BK Kyrk       8                           8
11. BK Turbanen       4   4                       8
12. BK Domino   2   4   2                       8
13. Vetlanda BC   3   3   2                       8
14. KS Edsbowlarna   3   3   2                       8
15. Mörlanda BS       7                           7
16. BK Kaskad   3   4                           7
17. Hammarby IF BF   2   3   2                       7
18. Glenfield Bowling Klubb           6                       6
19. Vimmerby BK   2   4                           6
20. Kungälvs BK   2   4                           6
21. BK Kings Pin   3   3                           6
22. BS Hässle       2   3                       5
23. Olofströms BS       3   2                       5
24. Öresunds BS   3   2                           5
25. Höganäs BC   2   3                           5
26. BK Bågen   5                               5
27. Kinna BK       1   3                       4
28. Glasrikets KK       2   2                       4
29. Team Alingsås BC       2   2                       4
30. BS Friska Viljor   2   2                           4
31. BK Sture   2   2                           4
32. Sandvikens AIK BK   2   2                           4
33. Team X-Calibur   1   2                           3
34. Sundbybergs IK   1   2                           3
35. BK Bowino           2                       2
36. Spader Dam           2                       2
37. BK Hallandia           2                       2
38. Halmia BS           2                       2
39. Team Pergamon BC       2                           2
40. Eksjö BK/EBOK       2                           2
41. Sigma BK   1   1                           2
42. Västerås SK BK   2                               2
43. Sandvikens IF   2                               2
44. BK Glam   2                               2
45. BK Kåess   2                               2
46. BK Merci   2                               2
47. BK Båken           1                       1
48. Pite BF           1                       1
49. BKF Falkenberg           1                       1
50. IS Göta           1                       1
51. BK Björnligan           1                       1
52. BK Bells           1                       1
53. Team Ystad BK           1                       1
54. BK Strået           1                       1
55. Team Mariestad BK       1                           1
56. BK Gärdet       1                           1
57. Varta BK       1                           1
58. Örgryte IS       1                           1
59. Team Eldklotet BK       1                           1
60. Team Linköping BC       1                           1
61. BK Klossen   1                               1
62. IKW/Köping BK   1                               1
63. Karlslunds IF BF   1                               1
64. BS Bockarna   1                               1