DV8 Junior Masters

POÄNGSAMMANSTÄLLNING SÄSONGEN 2017-2018

Bookmark and Share

Vid lika poäng går alltid den före som har flest höga poäng.

2017: Ör=Örebro - Sk=Skövde - Än=Ängelholm - St=Stockholm
2018: Nä=Nässjö - Es=Eskilstuna - Go=Göteborg

Klicka på valfri tävling för att se poängfördelningen.

 
Förnamn
Efternamn
Klubb
Totalt
Ör
Sk
Än
St

Es
Go
1. Frej Levin Forss Vetlanda BC 527 82 80 84 88 97 96  
2. Jonathan Hallberg Hammarby IF BF 506 92 64 81 84 88 97  
3. Daniel Johansson Team Clan BK 486 89 68 100 91 70 68  
4. Loke Molander KS Edsbowlarna 479 68 47 93 77 100 94  
5. Eliaz Olsson BK Femtionian 466 73 60 86 94 71 82  
6. Oscar Larsen Sundby Bowling Klub 434   81 97 100 73 83  
7. Joakim Karlsson Sigma BK 413 74 97   92 77 73  
8. Chris Granström AIK 405 88 49   90 89 89  
9. Lucas Nilsson BK Taifun 385 69 74   86 84 72  
10. Ottilia Gunnarsson BS Hässle 377   72 63 64 83 95  
11. Tobias Hogdin Kinna BK 370   94 73 69 75 59  
12. Moa Jonsson Sandvikens AIK BK 366 86 76   83 65 56  
13. William Olofsson BK Turbanen 346   88 79   81 98  
14. Tim Fredriksson BK Thule 335 62 52 76 76 69    
15. Emil Dressel AIK 334 100 66   81   87  
16. Christoffer Cranser BK Kings Pin 329 70 53   65 42 99  
17. Goliat Olofsson BK Turbanen 313   75 78   76 84  
18. Regina Siverling AIK 308 78 55   97   78  
19. Hugo Nilsson Glenfield Bowling Klubb 297     89 95 62 51  
20. Anna Andersson Spader Dam 293     94 85 57 57  
21. Theo Steen BK Full House 287   56 74 67 36 54  
22. Sebastian Friberg Team Alingsås BC 279     90 66 58 65  
23. William Berggren Varta BK 278   44   89 82 63  
24. Lucas Höög BK Domino 277 77 69 82   49    
25. Annie Sjöndin-Kahlbom Täby BwK 276   61   99 63 53  
26. Malin Berg AIK 275   54   79 52 90  
27. Eric Nordström Västerås SK BK 266 96       93 77  
28. Kevin Melin AIK 261       70 91 100  
29. Alexsander Flodin BK Joker 257   99 52 42 64    
30. Robin Skans Örgryte IS 250   82   72 96    
31. Markus Gustafsson Sandvikens IF 247 84     75   88  
32. Lukas Andersson Olofströms BS 235   77 59   99    
33. Fredrik Andersson Vendelsö BK 227       98 67 62  
34. Anton Sandberg Vimmerby BK 221 83 90     48    
35. Alexander Holm Kvänums BK 212   19 49 62 35 47  
36. Hanna Larsson BK Force 210   18 43 61 33 55  
37. Niklas Rothman Öresunds BS 208 56 95   57      
38. Emma Mewén BK Sture 206 76 38   47 45    
39. Robin Sandberg BK Taifun 204 91 39       74  
40. Kim Källström BK Kings Pin 204 54 32   49   69  
41. Alvin Kvarnström BK Force 201 53     78   70  
42. Matilda Larsson BK Force 201 49 17 44 43   48  
43. Emelie Larsson BK Force 198 50 14 68 40 26    
44. Josefin Sörensson BK Thule 188   50 62     76  
45. Oskar Wirefeldt Team Clan BK 182   87     95    
46. Benjamin Jonsson Team Pergamon BC 180   93   87      
47. Megan Dicay Sundby Bowling klub 175     95 80      
48. Max Näll BK Full House 174     88   86    
49. Emanuel Jonsson Team Alingsås BC 167   89     78    
50. Andreas Andersson AIK 167       53 54 60  
51. Kristoffer Sund AIK 160       74   86  
52. Junior Tomasson BK Fryken 159       68   91  
53. William Svensson BK Kaskad 155   70     85    
54. Samuel Mäkinen BK Bågen 153 57     96      
55. Lukas Sevelin Team Clan BK 152   58     94    
56. Hanna Olsson BS Hässle 149     99     50  
57. Malou Eng AIK 148 93     55      
58. Elis Jacobsson Glasrikets KK 145     65   80    
59. Zakarias Lindqvist KS Edsbowlarna 139 58 28     53    
60. Emil Nilsson Glenfield Bowling Klubb 138     40 46   52  
61. Jonas Bøhaugen Fossen BK 137     92 45      
62. Emma Lejman BK Högland 136   86     50    
63. Ida Elofsson BK Högland 131       71 60    
64. Carl Eklund IKW/Köping BK 131 65         66  
65. Emil Fransson Eksjö BK/EBOK 128   100     28    
66. Johanna Johansson Team X-Calibur 123 60 26     37    
67. Felicia Svensson BK Högland 119   78     41    
68. Moa Ekström BK Högland 117   79     38    
69. Robert Lindberg BK Glam 116 55       61    
70. Alice Lindqvist Motala BF 114         39 75  
71. Albin Wase Sundbybergs IK 114 63     51      
72. Filip Emanuel Team Ystad BK 114     55 59      
73. Linda Johansson BK Högland 111         47 64  
74. Johanna Petersson BK Högland 109   65     44    
75. Sunny Östling BK Hallandia 107     75   32    
76. Edward Karle Kungälvs BK 105   37     68    
77. Anton Gehlin AIK 100   29       71  
78. Albin Sandberg Vimmerby BK 98         98    
79. Anton Andersson IS Göta 97     57   40    
80. Anders Johansen Trondheim Bowlingklubb 93       93      
81. Simon Johansson Sunnerbo BK 93           93  
82. Albin Wahlström Marbodals BS 92           92  
83. Robin Ilhammar Team Gamleby BC 92         92    
84. Celine Larsen BK Merci 90         90    
85. Sanna Näsman BK Högland 90   34     56    
86. Samuel Östling Halmia BS 89     64   25    
87. Alfred Berggren Team Clan BK 87         87    
88. Fabian Karlsson BK Force 85           85  
89. Adam Nilsson BK Prana 82       82      
90. Alexander Guldhag BK Frisk 81           81  
91. Jakob Andersson BK Frisk 80           80  
92. Halvar Hagen Nilsen Blue strike 79           79  
93. Sofia Hultstedt Team X-Calibur 79         79    
94. Lisa Lindell BK Högland 74         74    
95. Alex Möller BK Prana 73       73      
96. Clara Näslund Sundbybergs IK 73   42     31    
97. Jonathan Martinsson Team Clan BK 72         72    
98. Judith Friman BK Högland 68   41     27    
99. Emma Bennerstam AIK 67           67  
100. Johannes Svensson BKF Falkenberg 66         66    
101. Linus Herwig AIK 63       63      
102. Pavel Lehmbeck BK Frisk 61           61  
103. Isabell From AIK 60       60      
104. Jesper Runbom Team Clan BK 59         59    
105. Kevin Ungh BK Prana 58       58      
106. Kristoffer Ruohtula Svensson IKW/Köping BK 58           58  
107. Viktoria Nilsson Sundbybergs IK 56       56      
108. Joel Hedlund Glasrikets KK 55         55    
109. Alida Molander BK Skrufscha 54       54      
110. Maria Lindius AIK 52       52      
111. Ludvig Hübinette Team Clan BK 51         51    
112. Christoffer Hallgren AIK 49           49  
113. Rebecca Söderlund AIK 48       48      
114. Gabriel Norrby AIK 46           46  
115. Lukas Landin Andersson IFK Göteborg 46         46    
116. Emelie Neidenmark BK Merci 44       44      
117. Rasmus Ljungberg Gislaveds BK 43         43    
118. Alva Holmqvist BK Prana 41       41      
119. Rebecka Wahlström AIK 39       39      
120. Nora Johansson Eksjö BK/EBOK 34         34    
121. Anton Brüggemann Team Gamleby BC 30         30    
122. Elliot Moulin Motala BF 29         29    
123. Emil Karlsson Kvänums BK 24         24