DV8 Junior Masters

POÄNGSAMMANSTÄLLNING SÄSONGEN 2016-2017 FLICKOR

Bookmark and Share

Ungdom  -  Junior/U-23  -  Flickor

Vid lika poäng går alltid den före som har flest höga poäng.
Sverigefinal för de 12 som samlat flest poäng i varje klass.

2016: Vä=Västervik - Ör=Örebro - Sk=Skövde - Än=Ängelholm
2017: St=Stockholm - Ka=Karlskoga - Es=Eskilstuna - Go=Göteborg

Klicka på valfri tävling för att se poängfördelningen.

 
Förnamn
Efternamn
Klubb
Totalt

Ör
Sk
Än
St
Ka
Es
Go
1. Ida Elofsson BK Söder 230 50 20 30   70 30 10 20
2. Emma Halttunen Spader Dam 160 40 10 20   25 10 25 30
3. Regina Siverling AIK 150 10 25 10   30   50 25
4. Sofia Hultstedt BK Högland 145   20 50   5 70    
5. Judith Friman BK Högland 140   30 30   10   70  
6. Felicia Bergvall BK Kaskad 125 30 5 70       20  
7. Malin Berg AIK 125 10 25 20   30   10 30
8. Moa Jonsson BK Högland 115 10   25   40 10 30  
9. Ottilia Gunnarsson BS Hässle 110 30 25 10       20 25
10. Emelie Tiveljung BK Merci 100   50       50    
11. Malou Eng AIK 100   30 5   25 30 10  
12. Moa Wängqvist Mörlanda BS 95 20   30     5   40
13. Amanda Gadd Spader Dam 80   70 10          
14. Megan Dicay Sundby Bowling klub 75     25   50      
15. Cecilie Dam Trekanten KIF 70               70
16. Lisa Lundman BK Domino 70 70              
17. Hanna Engberg BK Cahoot 70 30 40            
18. Felicia Svensson BK Högland 70 20 10     10 5 25  
19. Johanna Stål BK Högland 65   5     20 40    
20. Wilma Karlsson Team X-Calibur 65   5 5     25 30  
21. Linnea Andersson BKF Falkenberg 60         10     50
22. Elisabeth (lisa) Norkvist BK Force 60           20 40  
23. Sara Almqvist BK Prana 60     20   20   20  
24. Moa Ekström BK Högland 55   5     10 30 10  
25. Sanna Näsman BK Högland 55   5 5   10 25 10  
26. Malin Engman BK Loet 50   30           20
27. Maria Lindius AIK 45 10       25   10  
28. Stina Rasmussen BK Qvinns 40     40          
29. Celine Larsen BK Merci 40   10         30  
30. Johanna Johansson Team X-Calibur 40 25 10       5    
31. Hanna Olsson BS Hässle 35 10             25
32. Emelie Samuelsson BK Virveln 30               30
33. Joanna Eng AIK 30         30      
34. Viktoria Nilsson Örgryte IS 30 25 5            
35. Alida Molander BK Skrufscha 30   10       20    
36. Julia Björnberg Marbodals BS 25     25          
37. Linnéa Lundman BK Domino 25 25              
38. Linnea Rundgren B-K Eva 25             25  
39. Nora Kjellås Solör 25           25    
40. Clara Näslund Sundbybergs IK 25   5       20    
41. Emilia Svensson BK Båken 25 20 5            
42. Emelie Neidenmark AIK 25   5 10     10    
43. Janina Lindberg BK Glam 20   20            
44. Terese Johansson AIK 20         20      
45. Annie Sjöndin-Kahlbom BK Högland 20     10     10    
46. Emma Lejman BK Högland 20           10 10  
47. Nora Kjellås Solør BK 20   10 10          
48. Emma Hellström Sandvikens AIK BK 15   5     10      
49. Johanna Petersson Eksjö BK/EBOK 15   5       10    
50. Andrea Kvernhuslökken Solör 10           10    
51. Ebba Winberg BK Force 10             10  
52. Ellen Ekholm Team X-Calibur 10     10          
53. Jenny Karlsson Kvänums BK 10 10              
54. Jenny Mathiesen Solör 10           10    
55. Laura Laugesen StarsStrikes 10     10          
56. Lisa Nordström Green BK Merci 10   10            
57. Mia Marie Nielsen Sundby Bowling Klub 10         10      
58. Silje Kofstad Vågan BK 10   10            
59. Tilda Holmberg BK Prana 10         10      
60. Andrea Kvernhusløkken Solør BK 10   5 5          
61. Alva Holmqvist BK Prana 5         5      
62. Amanda Nyman Tollarps BK 5     5          
63. Ella Johansson BK Kyrk 5     5          
64. Emelie Johansson BK Frisk 5     5          
65. Emelie Larsson BK Force 5             5  
66. Emma Kindstrand Örgryte IS 5   5            
67. Hanna Larsson BK Force 5             5  
68. Isabella Julstrøm StarsStrikes 5     5          
69. Matilda Larsson BK Force 5             5  
70. Sandra Jonasson BK Cahoot 5   5            
71. Vivill S Holtet Solör 5           5