DV8 Junior Masters

POÄNGSAMMANSTÄLLNING SÄSONGEN 2016-2017 JUNIOR/U-23

Bookmark and Share

Ungdom  -  Junior/U-23  -  Flickor

Vid lika poäng går alltid den före som har flest höga poäng.
Sverigefinal för de 12 som samlat flest poäng i varje klass.

2016: Vä=Västervik - Ör=Örebro - Sk=Skövde - Än=Ängelholm
2017: St=Stockholm - Ka=Karlskoga - Es=Eskilstuna - Go=Göteborg

Klicka på valfri tävling för att se poängfördelningen.

 
Förnamn
Efternamn
Klubb
Totalt

Ör
Sk
Än
St
Ka
Es
Go
1. Joakim Karlsson Bålsta BC 175 70 25 5   25 10 30 10
2. Emil Dressel AIK 170 30 5 10   70 5 30 20
3. Johan Berg BK Klossen 155         25 70 10 50
4. Andreas Andersson AIK 140   50 25   30 10   25
5. Tor Kenneth Halbakken Hansen Solør BK 135   70 10     20 5 30
6. Anton Gehlin AIK 130   20 10   50 10 40  
7. Viktor Danielsson IKW/Köping BK 120 20 5 40     5 50  
8. Robin Sjöstrand BK Hammaren 120 40 5 30   10 5   30
9. Markus Gustafsson Sandvikens IF 120 10 5 10   20 10 25 40
10. Albin Wahlström Marbodals BS 115     20     25 70  
11. Jonathan Liew BK Flax 115 30 5 50       30  
12. Markus Carlsson IFK Borås 105     30   40   25 10
13. Samuel Mäkinen BK Bågen 105   25 20   20 20 10 10
14. Jonathan Winhagen Team Ystad BK 85   30 10   10 5 10 20
15. Kevin Lindbladh Tollarps BK 80   10 70          
16. Jonathan Martinsson Team Clan BK 80   25 25     10 20  
17. Linus Söderlund BK Kaskad 75 10 30     25   10  
18. Johannes Granström Bodens BS 70               70
19. Jesper Jacobsen Team Pergamon BC 60 10         50    
20. Jesper Johansson BK Joker 60 30 30            
21. Jimmy Nordvall BK Kåess 60     30       10 20
22. Stefan Hansson Team Ystad BK 55     10   30 5 10  
23. Joackim Andersson Oskarshamns BK 50 50              
24. Anton Sandberg Vimmerby BK 50 20 5       25    
25. Alexander Gustavsson BK Domino 50 20 10 20          
26. Johan Igelström BK Nobel 40           40    
27. Pontus Falkhäll BK Örnen 40   40            
28. Alexsander Flodin BK Joker 40           30   10
29. Hampus Nilsson Olofströms BS 35 25         10    
30. Robert Lindberg BK Glam 35   10         25  
31. Daniel Svahn BK Nobel 30           30    
32. Emil Fransson Eksjö BK/EBOK 30           30    
33. Ludvig Öhrvall IFK Göteborg 30         30      
34. Pontus Törnebohm Öresunds BS 30               30
35. Marcus Hammerman Team Gamleby BC 30 25 5            
36. Albin Raihle Team Clan BK 30 10         20    
37. Joakim Mårtensson Team Ystad BK 30   10 10   10      
38. Anton Persson Höganäs BC 25           25    
39. Daniel Ousbäck Team Skövde BC 25     25          
40. Frej Levin Forss Vetlanda BC 25               25
41. Henrik Nyström Team Gamleby BC 25 25              
42. Oskar Mohlin Kungälvs BK 25               25
43. Alexander Martinsson BK June 25     5       20  
44. Lucas Hall BK Kåess 25 5 20            
45. Teo Brolin Sundbybergs IK 25         20   5  
46. Alex Möller BK Prana 25         5   10 10
47. Danne Sjöstrand BK Hammaren 25 10 10 5          
48. Robin Skans Örgryte IS 25   5 5     5   10
49. Gustav Ekholm BK Friends 20   20            
50. Rasmus Edvall IS Göta 20             20  
51. David Sandberg Team Clan BK 20 10 5 5          
52. Alexander Erlandsson BK Örnen 15         10   5  
53. Andreas Lindgren Bodens BS 15   5           10
54. David Johansson BK Örnen 15         5   10  
55. Filip Thelander Sundbybergs IK 15 10 5            
56. Adam Nilsson BK Prana 10         10      
57. Albin Wase BwK Ankaret 10         10      
58. Andreas Svensson Team Clan BK 10   10            
59. Filip Emanuel Team Ystad BK 10           10    
60. Jens Mathiesen Solør BK 10   10            
61. Jonas Romberg Sjöberg BK Enjoy 10         10      
62. Leeo Kårvall BK Enjoy 10         10      
63. Linus Pettersson Örgryte IS 10               10
64. Lucas Nilsson BK Taifun 10           10    
65. Martin Hammerman Team Gamleby BC 10 10              
66. Richard Lärk BK Edet 10     10          
67. Viktor Albihn Örgryte IS 10   10            
68. Glenn Florens Karlslunds IF BF 10   5       5    
69. Mats Lindgren Kvänums BK 10 5   5          
70. Adam Henström Kvänums BK 5     5          
71. Benjamin Jonsson Team Alingsås BC 5   5            
72. Erik Hermansson Volvo FK 5     5          
73. Fabian Karlsson BK Force 5             5  
74. Filiph Johansson BK Glam 5   5            
75. Isak Fredén Mörlanda BS 5     5          
76. Johan Bergqvist Team Mariestad BK 5     5          
77. Johan Ericsson BK Edet 5     5          
78. Kim Fahlström Team Clan BK 5           5    
79. Kristoffer Kalfoss Solör 5           5    
80. Pavel Lehmbeck BK Frisk 5     5