DV8 Junior Masters

POÄNGSAMMANSTÄLLNING SÄSONGEN 2016-2017 UNGDOM

Bookmark and Share

Ungdom  -  Junior/U-23  -  Flickor

Vid lika poäng går alltid den före som har flest höga poäng.
Sverigefinal för de 12 som samlat flest poäng i varje klass.

2016: Vä=Västervik - Ör=Örebro - Sk=Skövde - Än=Ängelholm
2017: St=Stockholm - Ka=Karlskoga - Es=Eskilstuna - Go=Göteborg

Klicka på valfri tävling för att se poängfördelningen.

 
Förnamn
Efternamn
Klubb
Totalt

Ör
Sk
Än
St
Ka
Es
Go
1. Robin Ilhammar Team Gamleby BC 170 30 70 70          
2. William Berggren Varta BK 155 70 5 5   25 10 40  
3. Alexander Beck BK Bågen 145   50 50     5   40
4. Eliaz Olsson BK Femtionian 140 50 25 10   5 10 30 10
5. Carl Eklund IKW/Köping BK 135 20 20 10   25 30 30  
6. Niklas Rothman Öresunds BS 125         50 50   25
7. Tobias Hogdin Kinna BK 125 10 10 30     5 20 50
8. Simon Karlström Varta BK 125 30 30 25   10 5 25  
9. Lukas Sevelin AIK 120   25     70 5   20
10. Jonathan Hallberg Hammarby IF BF 115 20 5 5   25 20 10 30
11. Christoffer Cranser BK Kings Pin 100         10 10 70 10
12. Jonas Dammen BK Bågen 95   10 5     70   10
13. Adam Hultgren BK Glam 95   20 20     20 10 25
14. Jesper Gren Sundbybergs IK 90 25 5       10 50  
15. Gustav Nylander Team Clan BK 90 40   20     30    
16. Kristoffer Ruohtula Svensson IKW/Köping BK 90 5 5 5   5 40 30  
17. Salar Liew BK Flax 90 30 30 5       25  
18. Oscar Larsen Sundby Bowling Klub 90     10   30   20 30
19. Jonas Dons StarsStriks 70               70
20. Markus Lenefjäll BK Örnen 70         40   25 5
21. Linus Herwig AIK 65 10 10 40   5      
22. Oscar Svensson BKF Falkenberg 60   5 30         25
23. Eirik Skoglund Solør BK 55   30 5     10 10  
24. Simon Wängqvist Mörlanda BS 55 10         25   20
25. Daniel Johansson Team Clan BK 55 10 20 10     5 10  
26. Gustav Gunnarsson BKF Falkenberg 50   40           10
27. Edward Karle Team Clan BK 50   5 5   30 5   5
28. William Svensson BK Domino 50 25 25            
29. Jonas Karlstad Solør BK 50   10 10   20   10  
30. Elis Jacobsson Glasrikets KK 45 10   25         10
31. Jørgen Mathiesen solør bk 40   10       30    
32. Theo Steen BK Full House 40   5 20   10     5
33. Samuel Svensson Kungälvs BK 35     30         5
34. Joel Hedlund Glasrikets KK 35 25 5 5          
35. Timmie Ahl IFK Göteborg 35     5       20 10
36. Zakarias Lindqvist KS Edsbowlarna 35         10 5 10 10
37. Fabian Persson BKF Falkenberg 30               30
38. Ludvig Hübinette BK Enjoy 30         30      
39. Jakob Andersson BK Frisk 30     25         5
40. Lukas Landin Andersson IFK Göteborg 30     10         20
41. Alexander Levin Team Clan BK 30   10 10     10    
42. Joachim Larsen Einarsrud Solör 25           25    
43. Sander Kastås-Lindstad Trondheim 25           25    
44. Gottfrid Wilensjö BK Domino 25 20 5            
45. Lukas Andersson Olofströms BS 25   5       20    
46. Anders Johansen Trondheim Bowlingklubb 20         20      
47. Kevin Melin BK Kings Pin 20         20      
48. Filip Emanuel Team Ystad BK 20   5 5   10      
49. Algot Wirengård Team Gamleby BC 20 5 5 5     5    
50. Albin Sandberg Vimmerby BK 15 10 5            
51. Lukas Martinsson Tingsryd KK 15     5       10  
52. Max Näll BK Full House 15   5       10    
53. Vetle Vålbekken Solør BK 15   5       10    
54. Eric Nordström Västerås SK BK 15   5 5     5    
55. David Jangby Nyberg SK Nova 10         10      
56. Fredrik Andersson Vendelsö BK 10         10      
57. Jansten-Kiuttu Simon BK Frisk 10     10          
58. Joel Johansson Kramfors BK 10             10  
59. Kevin Ungh BK Prana 10         10      
60. Lucas Höög BK Domino 10               10
61. Lucas Johansson BK 66 10   10            
62. Oskar Wirefeldt Eksjö BK/EBOK 10 10              
63. Albin Wase BwK Ankaret 5   5            
64. Alexander Forsberg BK Frisk 5     5          
65. Alexander Guldhag BK Frisk 5     5          
66. Axel Wilensjö BK Domino 5 5              
67. Christoffer Hallgren AIK 5         5      
68. Christoffer Ivarsson Kvänums BK 5     5          
69. Emil Johansson Kvänums BK 5     5          
70. Felix Bergman BK Ettan/Brasken 5 5              
71. Filip Torphage BK Team Kungsbacka 5               5
72. Frej Levin Forss Vetlanda BC 5     5          
73. Joachim Larsen Einarsrud Solør BK 5   5            
74. Kevin Sköldin BK Force 5             5  
75. Kristoffer Sund AIK 5         5      
76. Marius Olsen Solör 5           5    
77. Martin Hultgren IK Ymer 5         5      
78. Max Magnhammar Örgryte IS 5   5            
79. Max Svensson BK Strået 5   5            
80. Neo Frykenstad BK Force 5             5  
81. Niklas Kalfoss Solör 5           5    
82. Oliver Andersson Team Mariestad BK 5     5          
83. Oliver Dahlgren Bodens BS 5   5            
84. Robin Krav Solør BK 5         5      
85. Robin Krav Solör 5           5    
86. Sigve S Holtet Solör 5           5    
87. William Sköld BK Frisk 5     5          
88. William Vålbekken Solör 5           5