DV8 Junior Masters

POÄNGSAMMANSTÄLLNING SÄSONGEN 2015-2016 FLICKOR

Bookmark and Share

Ungdom  -  Junior/U-23  -  Flickor

Vid lika poäng går alltid den före som har flest höga poäng.
Sverigefinal för de 12 som samlat flest poäng i varje klass.

2015: Vä=Västervik - 2016  Ör=Örebro - 2016  Sk=Skövde - 2016  Än=Ängelholm - 2016  
2016: St=Stockholm - 2016  Ka=Karlskoga - 2016  Es=Eskilstuna - 2016  Go=Göteborg - 2016  

Klicka på valfri tävling för att se poängfördelningen.

 
Förnamn
Efternamn
Klubb
Totalt

Ör
Sk
Än
St
Ka
Es
Go
1. Malou Eng AIK 205   5 10 70 20 30 70  
2. Maria Lindius Scania IF Södertälje 185 10       70 70 30 5
3. Judith Friman Marbodals BS 175   70 10 40   25 10 20
4. Emelie Neidenmark AIK 165 50 10 25 10 30 30 10  
5. Regina Siverling AIK 150 10 50 5   40 20 25  
6. Felicia Svensson BK Båken 145 70 10   20 10 10 20 5
7. Celine Larsen bk solli 120         50 50   20
8. Johanna Stål BK Mistral 115   25 50 10   20 10  
9. Joanna Eng AIK 105   10 70   25      
10. Wilma Karlsson BK Nobel 105   5     5 25 50 20
11. Linnea Rundgren B-K Eva 105   5 30       40 30
12. Johanna Petersson Eksjö BK/EBOK 105 25   10 25   25 10 10
13. Sara Almqvist BK Prana 100   5     25   20 50
14. Mathilda Tidbeck B-K Eva 100     40   30   25 5
15. Hanna Engberg BK Cahoot 95 25     30 20 10   10
16. Viktoria Nilsson Team X-Calibur 85   25 20         40
17. Ottilia Gunnarsson BS Hässle 80 20 20 5 30 5      
18. Moa Jonsson Sandvikens AIK BK 80   30 5   5 10 20 10
19. Caitlin Dicay BK Enghaven 75       50       25
20. Sofia Myllymäki Team X-Calibur 75   5 30 30 5     5
21. Jenny Karlsson Kvänums BK 75     20 25       30
22. Megan Dicay Sundby Bowling klub 70               70
23. Linnéa Lundman BK Domino 70 40 20           10
24. Malin Berg AIK 65 30 5 5 5 5   10 5
25. Moa Ekström BK Dimico 60 10   30 10     5 5
26. Emma Kindstrand Örgryte IS 60   25 10 10     10 5
27. Cajsa Wegner BK Femtionian 55 30             25
28. Julia Björnberg Marbodals BS 55     25         30
29. Annie Sjöndin-Kahlbom BK Rosen 55   10     10 10 25  
30. Alida Molander BK Skrufscha 50 20         30    
31. Hanna Hallberg BK Domino 50 30 20            
32. Amanda Gadd Spader Dam 45       20       25
33. Stina Rasmussen BK Qvinns 45     25     20    
34. Sanna Näsman BK Enjoy 45 10 5 5   5 10 5 5
35. Isabelle Hultin Wåxnäs BC 40           40    
36. Sofia Hultstedt NARVIK BK 40   40            
37. Felicia Bergvall BK Kaskad 40             30 10
38. Clara Näslund Sundbybergs IK 40     5   5   30  
39. Ellen Ekholm BK Prana 40   5   10 10 10   5
40. Olivia Wallentin BK Högland 40   10 10   10   5 5
41. Lisa Lundman BK Domino 35 25 5           5
42. Hanna Olsson BS Hässle 35     5 20 5     5
43. Johanna Johansson BK Hu-Pi 35   5     10 5 10 5
44. Celine Larsen bk solli 30   30            
45. Janina Lindberg BK Glam 30   30            
46. Nathalie Asklund AIK 30         30      
47. Emelie Tiveljung BK Qvinns 30   10 10         10
48. Natalie Burman Sandvikens AIK BK 25         25      
49. Sarah Rasmussen Ravnsborg 25       25        
50. Jennie Ronger Kvänums BK 20     20          
51. Lisa Björklund Team X-Calibur 20 20              
52. Malin Brodin AIK 20         20      
53. Elisabeth (lisa) Norkvist BK Force 20           10 10  
54. Mikaela Söderberg BK Flash 20         10     10
55. Amanda Nyman Tollarps BK 20     10 5       5
56. Alice Johansson BK Domino 15 10             5
57. Emma Dexell IFK Göteborg 15       10       5
58. Emmelie Andersson IK Ymer 15     10         5
59. Johanna Silverberg Tollarps BK 15 10             5
60. Linnea Andersson BKF Falkenberg 15       10       5
61. Lisa Lindell BK Högland 15     5         10
62. Anna Andersson BK Full House 10       10        
63. Emma Hellström Sandvikens AIK BK 10         10      
64. Felicia Mäkinen BK Nobel 10           10    
65. Ida Elofsson BK Söder 10         10      
66. Linda Johansson Oskarshamns BK 10 10              
67. Linn Wåhlander BK Merci 10   10            
68. Silje Kofstad Vågan BK 10   10            
69. Sunny Östling Halmia BS 10     5 5        
70. Ebba Winberg BK Force 5             5  
71. Elin Gustavsson BK Nordkap 5       5        
72. Ellinor Karlsson Team Eldklotet BK 5     5          
73. Emelie Karlsson BK Qvinns 5     5          
74. Emelie Larsson BK Force 5             5  
75. Emma Lejman Stureby BK 5     5          
76. Hanna Larsson BK Force 5             5  
77. Isabell From AIK 5         5      
78. Liz Larsson B-K Eva 5         5      
79. Madelene Gullberg BK Femtionian 5               5
80. Matilda Larsson BK Force 5             5  
81. Rebecka Wahlström AIK 5         5      
82. Sara Lidman BK Skrufscha 5               5
83. Sofia Eriksson AIK 5         5      
84. Towe Falck BK Pliggen 5   5