DV8 Junior Masters

POÄNGSAMMANSTÄLLNING SÄSONGEN 2015-2016 JUNIOR/U-23

Bookmark and Share

Ungdom  -  Junior/U-23  -  Flickor

Vid lika poäng går alltid den före som har flest höga poäng.
Sverigefinal för de 12 som samlat flest poäng i varje klass.

2015: Vä=Västervik - 2016  Ör=Örebro - 2016  Sk=Skövde - 2016  Än=Ängelholm - 2016  
2016: St=Stockholm - 2016  Ka=Karlskoga - 2016  Es=Eskilstuna - 2016  Go=Göteborg - 2016  

Klicka på valfri tävling för att se poängfördelningen.

 
Förnamn
Efternamn
Klubb
Totalt

Ör
Sk
Än
St
Ka
Es
Go
1. David Sandberg BK Kyrk 230   10 30 30 30 10 50 70
2. Glenn Andersson BK Flax 200   70 20 20 40 10 30 10
3. Joakim Karlsson Bålsta BC 185   10 50 30 70 10 10 5
4. Jonathan Martinsson Team Clan BK 160 10     20 5 70 25 30
5. Ludvig Öhrvall IFK Göteborg 145     5 40   10 70 20
6. Joakim Trossvik AIK 140 70 10 25 10 25      
7. Anton Gehlin Hammarby IF BF 140 5 40 30   5 50 10  
8. Samuel Mäkinen BK Bågen 140   20 25   25 40 20 10
9. Jesper Jacobsen Örgryte IS 120 5 5 70 10       30
10. Jesper Johansson BK Joker 110         50 30 10 20
11. Robin Hultsten BK Ettan/Brasken 105   50 10   10 20 10 5
12. Jonathan Liew BK Flax 100 10 30 5 30 5 5 10 5
13. Benjamin Jonsson Team Alingsås BC 95   25 20       20 30
14. Pontus Falkhäll BK Örnen 95 5 30     20 25 10 5
15. Andreas Andersson AIK 90   10   5 10 30 30 5
16. Kevin Lindbladh Tollarps BK 85     10 70       5
17. Alexander Gustavsson BK Domino 80 50 5       5 20  
18. Erik Magnusson Sandvikens IF 80   25     20 25 10  
19. Sebastian Eriksson BK Brio 75 30           40 5
20. Martin Skagerström Vingåkers BK 70   10     25   30 5
21. Robert Lindberg BK Jösse 70 20 30     5 10   5
22. Alexander Erlandsson BK Örnen 65 5 20 30   5     5
23. Sebastian Gabrielsson Piteå BK 55         30     25
24. Johan Igelström BK Nobel 55 10 25       20    
25. Johannes Svensson BKF Falkenberg 50               50
26. Martin Staschen Suså BC 50       50        
27. Martin Weidenborn Hebergs BS 50 40 10            
28. Filip Wilhelmsson IKW/Köping BK 45 30 5       10    
29. Petter Hallsberg BK Joker 45           20   25
30. Anton Borg Tollarps BK 40               40
31. Johan Bergqvist Team Mariestad BK 40     40          
32. Linus Vedin BK Flash 40         30     10
33. Sebastian Kuusisto Larsson BK Trix 40           30   10
34. Tobias Räisänen Team Pergamon BC 40 30 5           5
35. Hampus Nilsson Olofströms BS 40 25   10         5
36. Daniel Svahn BK Nobel 40 10 5 5   10 10    
37. Alexander Wase AIK 35         10 25    
38. Andreas Lindgren Bodens BS 35         10     25
39. Filip Lundmark BS Bockarna 35     10 25        
40. Lucas Hall Hurricanes BK 35     25     10    
41. Marcus Eriksson Vingåkers BK 35   5         25 5
42. Sebastian Graveleij Sundbybergs IK 35 25 5     5      
43. Mats Lindgren Kvänums BK 35     20 10       5
44. Emil Holmberg BK Prana 35 10 5     10     10
45. Felix Eriksson BK Brio 25             25  
46. Jesper Svensson Team Pergamon BC 25 25              
47. Johannes Kvist BK Frigg 25       25        
48. Nicholas Keller Ravnsborg 25       25        
49. Anton Olsson Team Pergamon BC 25 20             5
50. Joachim Niederhaus IFK Göteborg 25       20       5
51. Jonathan Andersson BK Nobel 25     5   5 5 10  
52. Emil Dressel AIK 20         20      
53. Gustav Ekholm BK Friends 20   20            
54. Marcus Hammerman Team Gamleby BC 20 20              
55. Niclas Waldemarsson Halmia BS 20               20
56. Dennis Andersson Hammarby IF BF 20 10   10          
57. Alfred Berggren Team Clan BK 20   5 10         5
58. Markus Carlsson IFK Borås 20   5 5   5     5
59. Albin Wahlström Marbodals BS 15   10 5          
60. Pelle Ahlström Team Clan BK 15     10         5
61. Albin Raihle Team Ystad BK 15     5 5       5
62. Andreas Sylvesson Tollarps BK 10               10
63. Anton Elofsson Team Pergamon BC 10               10
64. David Johansson BK Örnen 10   10            
65. Felix Hjelmdal BK Prana 10         10      
66. Hugo Lindgren BK Stallis 10 10              
67. Kasper Lund Jørgensen Trekanten KIF 10       10        
68. Lars Borg Tollarps BK 10 10              
69. Linus Söderlund BK Kaskad 10         10      
70. Magnus Johnson Jr Team Pergamon BC 10       10        
71. Marcus Hagstedt IFK Göteborg 10       10        
72. Pontus Grönvall BS Olymp 10       10        
73. Pontus Törnebohm Öresunds BS 10               10
74. Rasmus Edvall BK Frigg 10       10        
75. Rasmus Åkerstedt Kvänums BK 10     10          
76. Pontus Persic Olofströms BS 10       5       5
77. Adam Nilsson BK Prana 5         5      
78. Anders Rogvall BK June 5     5          
79. André Lek Herdin Uppsala BC 90 5             5  
80. Anthon Alexandersson Örgryte IS 5               5
81. Anton Persson Team Clan BK 5               5
82. Daniel Ljusberg BK Enjoy 5               5
83. David J Sandberg Karlslunds IF BF 5   5            
84. Erik Ingvarsson Team Värnamo BC 5     5          
85. Filiph Johansson BK Friends 5   5            
86. Henrik Nyström Team Gamleby BC 5 5              
87. Jesper Nilsson BK Brio 5             5  
88. Jesper Sjögegård BK Brio 5             5  
89. Jimmie Nilsson Falu BK 5           5    
90. Jimmy Nordvall BK Kåess 5     5          
91. Joackim Andersson Oskarshamns BK 5 5              
92. Joakim Stålbrand BK Brio 5             5  
93. Joel Boo BK Wik 5     5          
94. Johan Karlsson Zorrow Club 5     5          
95. Jonas Romberg Sjöberg BK Enjoy 5         5      
96. Marcus Tidbeck Stureby BK 5             5  
97. Mikael Boström Sundbybergs IK 5         5      
98. Oscar Suneson Team Skövde BC 5     5          
99. Oskar Engman BK Full House 5       5        
100. Patrik Spolén BK Nyhem 5               5
101. Petter Paulin BK Brio 5             5  
102. Tobias Eriksson IFK Göteborg 5               5
103. Tobias Werenskiold Sundby Bowlingklub 5               5
104. Viktor Albihn Örgryte IS 5               5