DV8 Junior Masters

POÄNGSAMMANSTÄLLNING SÄSONGEN 2015-2016 UNGDOM

Bookmark and Share

Ungdom  -  Junior/U-23  -  Flickor

Vid lika poäng går alltid den före som har flest höga poäng.
Sverigefinal för de 12 som samlat flest poäng i varje klass.

2015: Vä=Västervik - 2016  Ör=Örebro - 2016  Sk=Skövde - 2016  Än=Ängelholm - 2016  
2016: St=Stockholm - 2016  Ka=Karlskoga - 2016  Es=Eskilstuna - 2016  Go=Göteborg - 2016  

Klicka på valfri tävling för att se poängfördelningen.

 
Förnamn
Efternamn
Klubb
Totalt

Ör
Sk
Än
St
Ka
Es
Go
1. Jonathan Hallberg Hammarby IF BF 325 25 20 40 70 70 50 40 10
2. Salar Liew BK Flax 270 70 30 10 30 30 70 5 25
3. Lukas Sevelin AIK 205 30 5 10 30 50   50 30
4. Jonas Dammen BK Bågen 170 40 30 30 50   20    
5. Kim Fahlström Team Clan BK 150     70 30       50
6. Carl Eklund IKW/Köping BK 145 5 30 10   5 25 70  
7. Edward Karle Kungälvs BK 145   25 50   10 10 10 40
8. William Berggren BK Hulingen 145 50 10 10   30 30 5 10
9. Adam Hultgren BK Glam 135 5 50       30 25 25
10. Eliaz Olsson BK Femtionian 130 10 10 10 40 10 20 20 10
11. William Svensson BK Domino 115 20 70     25      
12. Lukas Andersson Olofströms BS 115 20 10 30 10   10 10 25
13. Robin Skans IFK Göteborg 115 5 5 20 5 20 10 20 30
14. Sebastian Skoglund BK Stallis 110 25 20 10 10 10 25 5 5
15. Albin Sandberg Vimmerby BK 95 20     25   40 10  
16. Anton Sandberg Vimmerby BK 95 10   25 20   25 5 10
17. Markus Gustafsson Sandvikens IF 90   5     25 30 25 5
18. Lukas Landin Andersson IFK Göteborg 80       10       70
19. Oscar Svensson BKF Falkenberg 80   40   25     10 5
20. Emanuel Jonsson Team Alingsås BC 80   5     25   20 30
21. Filip Thelander Sundbybergs IK 75 30 25     20      
22. Nilesh Schill BK Full House 75       25 30     20
23. Teo Brolin Sundbybergs IK 70 25 10 5   10 10 5 5
24. Alex Möller BK Prana 65   10     20   30 5
25. Adam Henström BK Wik 60 30 10 5     5 5 5
26. Anton Persson Höganäs BC 55 10   30 5 5     5
27. Gottfrid Wilensjö BK Domino 55 10 5 5 10 10 5 10  
28. Andreas Svensson Höganäs BC 50     10 5     25 10
29. Filip Torphage BK Team Kungsbacka 50 10 10 20 5       5
30. Kristoffer Ruohtula Svensson IKW/Köping BK 45         5 10 30  
31. Oliver Dahlgren Umeå IK 40         40      
32. Oskar Wirefeldt Eksjö BK/EBOK 40 5 20 5 5     5  
33. Max Magnhammar IK Sterling 40   5 5 10     10 10
34. Jesper Gren Bålsta BC 35   5         30  
35. Gustav Nylander Team Clan BK 35 5   5 5       20
36. Alexander Beck BK Bågen 25   25            
37. Eirik Skoglund Solør BK 25     25          
38. Oliver Andersson Team Mariestad BK 25     25          
39. Emil Johansson Kvänums BK 25     20 5        
40. Oscar Sebastian Lund Larsen BK Center 25       20       5
41. Emil Fransson Eksjö BK/EBOK 25 5 5 10         5
42. Felix Bergman BK Ettan/Brasken 25 5 5       10 5  
43. Theo Stéen Halmia BS 25     5 5 10     5
44. Alexsander Flodin BK Joker 25 5   5 5 5     5
45. Lukas Martinsson Tingsryd KK 25 5     5 5 5 5  
46. Max Näll BK Full House 20       20        
47. Robin Karlsen Falu BK 20           20    
48. Zakarias Östberg KS Edsbowlarna 20               20
49. Tobias Weidenborn Hebergs BS 20 10 10            
50. Daniel Johansson BK Swedoor 15 10           5  
51. Edwin Larsson BK Nobel 15     5     10    
52. Timmie Ahl IFK Göteborg 15       10       5
53. Andreas Severin Andreasen StarsStrikes, Danmark 10       10        
54. Chris Granström BK Trol 10         10      
55. Jason Jerfström BK Full House 10       10        
56. Joel Hedlund Glasrikets KK 10 10              
57. Kevin Ungh BK Prana 10         10      
58. Robert Hjertström BK Ettan/Brasken 10             10  
59. Robin Ilhammar Team Gamleby BC 10             10  
60. Samuel Svensson Kungälvs BK 10               10
61. Tommy Rath Sundby Bowlingklub 10               10
62. Albin Wase BwK Ankaret 10         5     5
63. Algot Wirengård Team Gamleby BC 10           5 5  
64. Samuel Östling Halmia BS 10     5 5        
65. Sebastian Mårtensson Team Värnamo BC 10     5 5        
66. Daniel Johansson BK Swedoor 5               5
67. David Jangby Nyberg SK Nova 5         5      
68. Dominic Möller BK Prana 5         5      
69. Emil Johansson BK Force 5             5  
70. Emil Persson Höganäs BC 5         5      
71. Emil Pettersson KS Edsbowlarna 5               5
72. Fabian Karlsson BK Force 5             5  
73. Fabian Persson BKF Falkenberg 5       5        
74. Frej Levin Forss Vetlanda BC 5     5          
75. Gustav Gunnarsson BKF Falkenberg 5       5        
76. Hampus Wiklund BK Ettan/Brasken 5   5            
77. Joakim Bruhns IK Sterling 5               5
78. Jonas Dons Starsstrike 5       5        
79. Kevin Sigurd BK Friends 5   5            
80. Lucas Widnemark BK Norden 5   5            
81. Martin Lindegren BK Friends 5   5            
82. Niclas Ternström Hurricanes BK 5     5          
83. Sebastian Dempwolf BK Ös På 5     5          
84. Simon Karlström Varta BK 5 5              
85. Tintin Falk BK Brio 5             5  
86. Tobias Hogdin Kinna BK 5               5