DV8 Junior Masters

POÄNGSAMMANSTÄLLNING SÄSONGEN 2014-2015 FLICKOR

Bookmark and Share

Ungdom  -  Junior  -  U-23  -  Flickor

Vid lika poäng går alltid den före som har flest höga poäng.
Sverigefinal för de 12 som samlat flest poäng i varje klass.

2014: Vä=Västervik -  Ör=Örebro -  Sk=Skövde -  Än=Ängelholm -  
2015: St=Stockholm -  Ka=Karlskoga -  Es=Eskilstuna -  Go=Göteborg -  

Klicka på valfri tävling för att se poängfördelningen.

 
Förnamn
Efternamn
Klubb
Totalt

Ör
Sk
Än
St
Ka
Es
Go
1. Alida Molander BK Skrufscha 210 20 10 30 5 70 70   5
2. Anna Andersson BK Full House 175   30 50 70     20 5
3. Judith Friman Marbodals BS 160   10 70     10 40 30
4. Sofia Myllymäki Team X-Calibur 140 50   10 5 5 10 50 10
5. Linn Wåhlander BK Merci 130   70 5 30 5 20    
6. Moa Ekström BK Dimico 130     10   20 10 20 70
7. Linnéa Lundman BK Domino 125 70 10 40         5
8. Hanna Engberg BK Cahoot 125 20   10 10 30 20 30 5
9. Viktoria Nilsson Team X-Calibur 120 20   10   50 30   10
10. Emma Kindstrand Örgryte IS 115 30   30 10 5 10   30
11. Emelie Tiveljung Team X-Calibur 110   30       40   40
12. Lisa Lundman BK Domino 105 40 50 10         5
13. Linnea Rundgren BK Biet-Finesse 95 95   10 5       70 10
14. Felicia Svensson BK Flax 85 10 40 5   5 10 10 5
15. Emelie Neidenmark AIK 75   10     10 50   5
16. Sara Almqvist BK Prana 75     5   30   30 10
17. Annie Jonsson BK Högland 70     20         50
18. Annie Thorell Örgryte IS 70       50       20
19. Lisa Lindell BK Högland 65 10   20 10   20   5
20. Johanna Petersson Eksjö BK/EBOK 60     10 20 5   20 5
21. Olivia Wallentin BK Dimico 55     10   5   30 10
22. Cajsa Wegner BK Femtionian 50     30         20
23. Lisa Nordström Green BK Merci 50   20       30    
24. Frida Eriksson Örgryte IS 50   30 5 5       10
25. Madelene Gullberg BS Hässle 50 30   5   5     10
26. Celine Larsen Asköy BK 45         40     5
27. Alice Johansson BK Domino 45 20 10 5         10
28. Wilma Karlsson BK Nobel 45 10 5 5   10 10   5
29. Cecilie Dam Trekanten KIF 40       40        
30. Malou Eng AIK 40         30   10  
31. Janina Lindberg BK Glam 40   20       20    
32. Linnea Andersson BKF Falkenberg 40       20       20
33. Ellen Ekholm BK Prana 40     10 10 5   10 5
34. Cecilie Kaehne Pedersen Enghaven 30       30        
35. Isabelle Hultin BK Bågen 30           30    
36. Lina Hällgren BK Domino 30 30              
37. Lisa Björklund Team X-Calibur 30               30
38. Sofie Rasmussen Ravnsborg 30       30        
39. Moa Jonsson Sandvikens IF 30   5     10 5 10  
40. Jennie Ronger Kvänums BK 25     20         5
41. Matilda Lotvonen BK Merci 25   10     5 10    
42. Fanny Lindahl AIK 20         20      
43. Ida Edlund Wedin Nordingrå BK 20         20      
44. Katrin Jansson Team Växjö BC 20               20
45. Linnea Frankesson BK Nobel 20   20            
46. Maja Öberg BK Prana 20         20      
47. Malin Heed Trollhättan Dolphins BK 20     20          
48. Mikaela Karlsson Rigel BK 20   20            
49. Rebecca Westman BKF Falkenberg 20       20        
50. Sabina Asplund BK Högland 20             20  
51. Sandra Andersson BK Full House 20       20        
52. Joanna Eng AIK 20         10   10  
53. Maria Lindius Scania IF Södertälje 20         10   10  
54. Micaela Roos-Larson BK Rättvik 20   10 10          
55. Mikaela Söderberg BK Enjoy 20         10     10
56. Clara Näslund PlayBowl Club Järfälla 20         5 10   5
57. Julia Roos BS Bockarna 20       10   5   5
58. Nathalie Asklund AIK 15         5   10  
59. Sofia Hultstedt Narvik Bowlingklubb 15     5   10      
60. Amanda Andersson Spader Dam 10         10      
61. Amanda Nyman Tollarps BK 10     10          
62. Aurora Ahlstrand Jönköpings KK 10             10  
63. Christina Kiiskinen BK Kaskad 10   10            
64. Elisabet Norkvist BK Force 10             10  
65. Emelie Hult Spader Dam 10       10        
66. Emelie Karlsson BK Qvinns 10           10    
67. Emma Lejman Stureby BK 10 10              
68. Felicia Bergvall BK Högland 10               10
69. Ida Elofsson BK Söder 10       10        
70. Kim Grape BK Biet-Finesse 95 10             10  
71. Mathilda Tidbeck BwK Ankaret 10   10            
72. Mika Guldbæk Stenhuset 10       10        
73. My Olsson Bollnäs BC 10           10    
74. Rebecca Lundahl SBC 10       10        
75. Sandra Brännmo BK Enjoy 10         10      
76. Sandra Granfeldt BK Hallandia 10       10        
77. Silje Kofstad Vågan BK 10         10      
78. Amanda Gran BK Bågen 10   5 5          
79. Ellinor Karlsson Team Eldklotet BK 10     5     5    
80. Emmelie Andersson IK Ymer 10     5         5
81. Frida Granath Team X-Calibur 10     5         5
82. Jenny Karlsson Kvänums BK 10     5         5
83. Matilda Grahn BK Bågen 10   5 5          
84. Sara Lidman BK Skrufscha 10     5   5      
85. Amanda Engström BK Kaskad 5   5            
86. Celine Larsen Askøy Bowlingklubb 5           5    
87. Elin Henningsson BKF Falkenberg 5               5
88. Hanna Sloberg BK Team Trollhättan 5     5          
89. Linn Bergand BK Högland 5               5
90. Linnéa Litchfield BS Hässle 5   5            
91. Malin Gref AIK 5         5      
92. Malin Heed Trollhättan Dolphins BK 5               5
93. Matilda Jansson BK Jösse 5   5            
94. Sanna Näsman BK Enjoy 5         5      
95. Sofia Johansson BK Hallandia 5       5        
96. Sunny Östling Halmia BS 5       5