DV8 Junior Masters

POÄNGSAMMANSTÄLLNING SÄSONGEN 2014-2015 U-23

Bookmark and Share

Ungdom  -  Junior  -  U-23  -  Flickor

Vid lika poäng går alltid den före som har flest höga poäng.
Sverigefinal för de 12 som samlat flest poäng i varje klass.

2014: Vä=Västervik -  Ör=Örebro -  Sk=Skövde -  Än=Ängelholm -  
2015: St=Stockholm -  Ka=Karlskoga -  Es=Eskilstuna -  Go=Göteborg -  

Klicka på valfri tävling för att se poängfördelningen.

 
Förnamn
Efternamn
Klubb
Totalt

Ör
Sk
Än
St
Ka
Es
Go
1. Tobias Räisänen Team Pergamon BC 190 10 30   70     30 50
2. Hani Al-Ani Olofströms BS 180 20 20 40 30   20 20 30
3. Anton Olsson Team Pergamon BC 160 50 20         70 20
4. Mattias Jansson BK Jösse 140   70       70    
5. Pontus Martinsson Team Clan BK 130       50     50 30
6. Mikael Boström Sundbybergs IK 120     10   40 40 20 10
7. Tobias Sjöström Olofströms BS 110 10     40   20   40
8. Jesper Larsen Team Pergamon BC 100 30             70
9. Emil Fahlén BK Friends 90   20       30 40  
10. Glenn Andersson BK Flax 80 30 30 20          
11. Lars Borg Tollarps BK 80 20   30 30        
12. Henrik Eriksson Rigel BK 80   10 30   20 20    
13. Alexander Johansson Kulladals BS 70     70          
14. Dennis Andersson Hammarby IF BF 70         70      
15. Magnus Johnson Jr Team Pergamon BC 70 70              
16. Sebastian Eriksson BK Brio 70           50 20  
17. Marcus Tidbeck Stureby BK 60   10     50      
18. Robin Andersson BK Brio 60           30 30  
19. Johan Rasmusson Karlslunds IF BF 60   20       30 10  
20. Johannes Granström Bodens BS 50     50          
21. Kevin Karlsson Team Alingsås BC 50   50            
22. Alexander Ljusberg BKF Falkenberg 50         30     20
23. Simon Nilsson BK Nobel 40 40              
24. Tommy Lundh Stureby BK 40   40            
25. Alexander Thörne-Gruvell BK Force 40 30 10            
26. Martin Skagerström Vingåkers BK 40   10         30  
27. Alexander Nerbring Team Malmoe 40       20       20
28. Rasmus Edvall BK Frigg 40 20     20        
29. Erik Magnusson Örta IF 40   10     10   20  
30. Linus Hultman BK Örnen 40 20 10     10      
31. Adam Andersson Bodens BS 30   30            
32. Filip Jansson Team Växjö BC 30               30
33. Johan Bergqvist Team Mariestad BK 30     30          
34. Kristoffer Persson BK Femtionian 30         30      
35. Mathias Petersson Kulladals BS 30       30        
36. Patrik Hillborg Hammarby IF BF 30         30      
37. Jerry Wogel Älta IF 30   10     20      
38. Zakarias Bengtsar Håkansson AIK 30         20   10  
39. Jimmie Nilsson Falu BK 30         10 10 10  
40. Andreas Sylvesson Tollarps BK 20     20          
41. Anton Borg Tollarps BK 20     20          
42. Axel Simonsson BF Krypton 20         20      
43. Jimmy Lundell BK Nobel 20           20    
44. Linus Endahl BK Brio 20       20        
45. Linus Vedin BK Flash 20               20
46. Maximilian Ståhl BK Thule 20       20        
47. Simon Korsgren Rigel BK 20     20          
48. Jonas Ganebring Vingåkers BK 20         10   10  
49. Jimmie Nilsson BK Granen 10 10              
50. Axel Engblom Team Clan BK 10 10              
51. Calle Waller BK Kaskad 10   10            
52. Jesper Kyrk Team Tibro BK 10     10          
53. Jesper Lundberg Team Pergamon BC 10 10              
54. Joakim Wetterstrand Marbodals BS 10     10          
55. Lucas Hall Hurricanes BK 10               10
56. Marcus Hammerman Team Gamleby BC 10 10              
57. Marcus Jacobssom Kungälvs BK 10     10          
58. Oskar Mohlin Kungälvs BK 10     10          
59. Rasmus Andersson Team Baltzar BC 10     10          
60. Sebastian Kuusisto Larsson BK Trix 10   10            
61. Thobias Karlsson Västra Frölunda BK 10               10