DV8 Junior Masters

POÄNGSAMMANSTÄLLNING SÄSONGEN 2014-2015 JUNIOR

Bookmark and Share

Ungdom  -  Junior  -  U-23  -  Flickor

Vid lika poäng går alltid den före som har flest höga poäng.
Sverigefinal för de 12 som samlat flest poäng i varje klass.

2014: Vä=Västervik -  Ör=Örebro -  Sk=Skövde -  Än=Ängelholm -  
2015: St=Stockholm -  Ka=Karlskoga -  Es=Eskilstuna -  Go=Göteborg -  

Klicka på valfri tävling för att se poängfördelningen.

 
Förnamn
Efternamn
Klubb
Totalt

Ör
Sk
Än
St
Ka
Es
Go
1. Timmy Fredriksson Team Clan BK 250 10   30 70   70   70
2. Sebastian Graveleij Sundbybergs IK 210 20 20 20   50 30 70  
3. Albin Wahlström BK Arn 190 10 40 10     50 30 50
4. Anton Ahlgren Team Clan BK 160 20   70       30 40
5. Filip Wilhelmsson IKW/Köping BK 140 40 70 30          
6. Alfred Berggren Team Clan BK 140 30   10   70 20   10
7. Robin Hultsten BK Ettan/Brasken 140 10 30 30   30   40  
8. Markus Carlsson IFK Borås 140 10 20 20 20 40   20 10
9. Anton Gehlin IFK Sala 110 30 20       40   20
10. Joakim Trossvik AIK 110 20   10   20 30 20 10
11. Ludwig Ingerskog Bodens BS 90   50 40          
12. Samuel Mäkinen BK Bågen 90   10 10   30 30   10
13. Jonathan Eriksson BK Pondus 80 70 10            
14. Johannes Svensson BKF Falkenberg 80     20       30 30
15. Martin Weidenborn Hebergs BS 80 20   10 10   20 20  
16. Benjamin Jonsson Team Alingsås BC 70 30   20         20
17. Viktor Albihn Team Clan BK 65 10           50 5
18. Jesper Ii Carlsson Team Pergamon BC 60       50       10
19. Pontus Persic Olofströms BS 60 10     30   10   10
20. Jesper Svensson Team Pergamon BC 50 50              
21. Pontus Andersson Team Clan BK 50     50          
22. Daniel Ljusberg BK Enjoy 45   10     30     5
23. Andreas Andersson AIK 45         10 20 10 5
24. Kim Corell Lundberg Glintborg ST Viborg 40       40        
25. Jesper Runbom Team Clan BK 40 10   10         20
26. Pelle Ahlström Team Clan BK 40 10   10         20
27. Daniel Sikström Rigel BK 30   30            
28. Johannes Magnusson Getinge Bowling BK 30       30        
29. Martin Staschen Suså BC 30       30        
30. Niklas Awén Rigel BK 30   30            
31. Pontus Törnebohm Öresunds BS 30               30
32. Øyvin Kulseng Larvik BK 30               30
33. Elliot Nyroos BK Granen 30 10 20            
34. Jonas Romberg Sjöberg BK Enjoy 30   10     20      
35. Simon Eriksson BK Friends 30   10       20    
36. Joachim Niederhaus IFK Göteborg 25         20     5
37. André Andersson BK Grabbers 20       20        
38. Joakim Mårtensson Team Ystad BK 20       20        
39. Kasper Lund Jørgensen Trekanten KIF 20       20        
40. Marcus Eriksson Vingåkers BK 20             20  
41. Marcus Hagstedt IFK Göteborg 20         20      
42. Gustav Ekholm BK Friends 20   10         10  
43. Eric Johansen Hebergs BS 15 5     10        
44. Johan Karlsson Zorrow Club 15   5     10      
45. William Melcker Trollhättan Dolphins BK 15     10         5
46. Carl Kindberg Nybro IF 10               10
47. Daniel Johansson BK Kaskad 10         10      
48. David J Sandberg Karlslunds IF BF 10   10            
49. Emil Brunn Ramstedt BK Rättvik 10     10          
50. Emil Jansson BK Bågen 10   10            
51. Filip Lundmark BK Monark 10       10        
52. Jimmy Nordvall Götene BK 10               10
53. Jonathan Liew BK Flax 10 10              
54. Justin Karlsson BK Virveln 10               10
55. Leeo Kårvall BK Enjoy 10         10      
56. Marcus Kleinschnittger Mörlanda BS 10     10          
57. Mårten Jonsson Team Clan BK 10               10
58. Niclas Hietala Örta IF 10         10      
59. Niklas Bermlid Zorrow Club 10   10            
60. Olle Åström BK Enjoy 10         10      
61. Robin Lundström Nordingrå BK 10         10      
62. Viktor Danielsson IKW/Köping BK 10   10            
63. Alexander Gustavsson Falu BK 5 5              
64. Alfred Andersson BS Almen 5   5            
65. Oscar Suneson Team Skövde BC 5     5          
66. Simon Bjernhagen Mörlanda BS 5     5