DV8 Junior Masters

POÄNGSAMMANSTÄLLNING SÄSONGEN 2014-2015 UNGDOM

Bookmark and Share

Ungdom  -  Junior  -  U-23  -  Flickor

Vid lika poäng går alltid den före som har flest höga poäng.
Sverigefinal för de 12 som samlat flest poäng i varje klass.

2014: Vä=Västervik -  Ör=Örebro -  Sk=Skövde -  Än=Ängelholm -  
2015: St=Stockholm -  Ka=Karlskoga -  Es=Eskilstuna -  Go=Göteborg -  

Klicka på valfri tävling för att se poängfördelningen.

 
Förnamn
Efternamn
Klubb
Totalt

Ör
Sk
Än
St
Ka
Es
Go
1. Filip Thelander Sundbybergs IK 260 10 30 70   50 50   50
2. Robert Lindberg BK Jösse 240 40 70 30   40 30   30
3. William Svensson BK Domino 200 70   50     10   70
4. Adam Hultgren BK Glam 180 50 20 30     30 30 20
5. Jonathan Martinsson Team Clan BK 160 20 10 10 30   10 70 10
6. Johan Igelström BK Nobel 160 30 10 40   30 40   10
7. Pontus Falkhäll BK Örnen 150 20 30     70     30
8. Emil Holmberg BK Prana 140   50 20   30   30 10
9. Jesper Jacobsen Örgryte IS 135 10 10 20 30 10 10 40 5
10. Emanuel Jonsson Kvänums BK 130 30   30     30   40
11. Daniel Svahn BK Nobel 125 5 10 10 10 10 20 30 30
12. Lukas Sevelin AIK 110         20 20 50 20
13. Alexander Beck BK Bågen 105 5 30   10 30 10   20
14. Jens Mathiesen Solør BK 90   10       70   10
15. Jonas Dammen BK Bågen 90 10 20   20   20   20
16. Joakim Karlsson Sigma BK 85 5 5 10 10 10 20 20 5
17. Robin Skans IFK Göteborg 80 10 10 5 10 10 10 20 5
18. Jeremy Christensen Stenhuset 70       70        
19. Emil Fransson Eksjö BK/EBOK 70 10 5 10 10 10 10 10 5
20. Jesper Gren Bålsta BC 60   40     20      
21. David Sandberg BK Kyrk 60   10 20 5 5   10 10
22. Patrik Jannik Sørensen VBS Bowling 50       50        
23. Jakob Ringqvist BK Örnen 50 30 20            
24. Teo Brolin Sundbybergs IK 50 10 5 5   10 5 10 5
25. Alex Möller BK Prana 45   10     5   20 10
26. Rasmus Bering Sporvejene 40       40        
27. Lukas Andersson Olofströms BS 40 20     10   10    
28. Markus Lenefjäll BK Örnen 40 10 20     10      
29. Alexsander Flodin IFK Göteborg 40   5 20   5 5   5
30. Jonathan Hallberg PlayBowl Club Järfälla 35     5   10 5 10 5
31. Martin Biltoft Trekanten KIF 30       30        
32. Alexander Erlandsson BK Örnen 30         20   10  
33. Sebastian Skoglund BK Stallis 30         20   10  
34. Lucas Widnemark BK Norden 25 20 5            
35. Erik Hermansson Volvo FK 25     10     5 10  
36. Hampus Nilsson Olofströms BS 25 5   10         10
37. Jesper Gren Bålsta BC 20             20  
38. Mathias Grønne Ankerdal trekanten KIF 20       20        
39. Oscar Lund Larsen BK Center 20       20        
40. Tim Stampe BK trekanten 20       20        
41. Jonathan Ljungberg BK Kaskad 20   10     10      
42. Oscar Svensson BKF Falkenberg 20       10       10
43. Daniel Johansson BK Swedoor 20     5 5     10  
44. Edwin Larsson BK Nobel 20     10     5   5
45. Emil Dressel AIK 20   10     5   5  
46. Filip Wetterberg BK Glam 20   5       10   5
47. Salar Liew BK Flax 20 10 5 5          
48. Albin Raihle BS Olymp 20 5 5 5         5
49. Oskar Wirefeldt Eksjö BK/EBOK 20 5 5 5 5        
50. Anton Olsson-Norberg BK Nobel 15           10   5
51. Gustav Gunnarsson BKF Falkenberg 15       10       5
52. Jørgen Mathiesen solør bk 15           10   5
53. Mattias Johansson BK Prana 15   5     10      
54. Felix Bergman SF 04 15 5 5     5      
55. Adam Andersson Sigma BK 10             10  
56. Adam Henström BK Wik 10               10
57. Andreas Severin Andreasen Starsstrikes 10       10        
58. Felix Lidholm Vamma BK 10     10          
59. Filip Torphage BK Team Kungsbacka 10               10
60. Hugo Lidholm Vamma BK 10     10          
61. Loke Molander KS Edsbowlarna 10 10              
62. Martin Hultgren IK Ymer 10             10  
63. Niklas Jannik Sørensen StarsStrike 10       10        
64. Oliver Andersson Team Mariestad BK 10     10          
65. Victor Karlsson BK Domino 10 10              
66. Alfred Odbert BK Glam 10   5       5    
67. Hampus Wiklund Linköpings DBS Zorita 10   5     5      
68. Linus Engström BS Bockarna 10       5       5
69. Markus Gustafsson Sandvikens IF 10         5 5    
70. Albin Sahlberg Skövde BS 5     5          
71. Alex Pedersen Trekanten KIF 5       5        
72. Andreas Kemhagen King Cobra BK Lindesberg 5   5            
73. Anton Andersson Trollhättan Dolphins BK 5     5          
74. David Jangby Nyberg SK Nova 5         5      
75. David Johansson Ettan/Brasken 5   5            
76. Dominic Möller BK Prana 5         5      
77. Emil Johansson Kvänums BK 5     5          
78. Erik Ingvarsson Team Värnamo BC 5       5        
79. Filip Emanuel Team Ystad BK 5       5        
80. Filiph Johansson BK Friends 5   5            
81. Gustav Nylander BK Pondus 5       5        
82. Hanna Engberg BK Cahoot 5 5              
83. Jacob Karlén BK Domino 5 5              
84. Joel Boo BK Wik 5               5
85. Joel Hellberg BK Full House 5       5        
86. Jonas Dons Starsstrike 5       5        
87. Linus Herwig AIK 5   5            
88. Marcus Christensen Trekanten KIF 5       5        
89. Martin Lindegren BK Friends 5   5            
90. Max Näll BK Full House 5       5        
91. Niklas Rothman Öresunds BS 5       5        
92. Nilesh Schill BK Full House 5       5        
93. Paul Andersson BK Full House 5       5        
94. Rasmus Åkerstedt Kvänums BK 5     5          
95. Robert Hjertström SF 04 5         5      
96. Robert Jönsson Team Tibro BK 5   5            
97. Samuel Östling Halmia BS 5       5        
98. Sebastian Mårtensson Team Värnamo BC 5       5        
99. Teodor Samuelsson BK Örnen 5         5