Ebonite Junior Masters

POÄNGSAMMANSTÄLLNING SÄSONGEN 2013-2014 FLICKOR

Bookmark and Share

Ungdom  -  Junior  -  U-23  -  Flickor

Vid lika poäng går alltid den före som har flest höga poäng.
Sverigefinal för de 18 som samlat flest poäng i varje klass.

2013: Vä=Västervik  Än=Ängelholm  Sk=Skövde  Ka=Karlskoga  
2014: St=Stockholm  Ör=Örebro  Es=Eskilstuna  Gö=Göteborg  

Klicka på valfri tävling för att se poängfördelningen.

 
Förnamn
Efternamn
Klubb
Totalt

Än
Sk
Ka
St
Ör
Es

1. Amanda Steén Team Alingsås BC 250 30 30 30 40 30 20 50 20
2. Linda Jönsson Team Ystad BK 165 10 50       30 70 5
3. Annie Thorell Örgryte IS 150     10 70   70    
4. Lisa Björklund Team X-Calibur 140 10 10   30 70     20
5. Ida Håkansson BK Cahoot 130 70 20         30 10
6. Anna Andersson Spader Dam 125 10 30 30 10 5     40
7. Linnea Rundgren BK Högland 125 30 10 10   30 5 30 10
8. Malin Runberg BK Cahoot 120   10 50   20     40
9. Sandra Jonasson BK Cahoot 120   30 30   50 10    
10. Lisa Nordström Green BK Merci 120 10   5 30 5 50 20  
11. Emma Kindstrand Örgryte IS 120 5 10 10   5 40 40 10
12. Viktoria Nilsson BK Team Kungsbacka 115 10   10 40 5 10 20 20
13. Filippa Persson Spader Dam 110 10   70 10 20      
14. Alida Molander KS Edsbowlarna 105 10 10 20 10 30 10 10 5
15. Frida Eriksson Örgryte IS 100 5 5 5   5 10   70
16. Lovisa Nylund Hammarby IF BF 95 5       5 40 40 5
17. Kajsa Eriksson Ytterby BK 95 40 30 10   5     10
18. Åsa Carlsson Örgryte IS 95   10 20 30 20 5 5 5
19. Lisa Lindell BK Team Kungsbacka 90 20 10   30 5 10 10 5
20. Fanny Lindahl AIK 85 40   5 20 20      
21. Amanda Andersson Spader Dam 85   40 5 10   10 10 10
22. Frida Löhnert BK Cahoot 80 5 70           5
23. Emelie Tiveljung BK Qvinns 80     20 10       50
24. Madelene Gullberg BS Hässle 80 30 10 5   10 20   5
25. Sandra Arestav B-K Eva 75 5 5 40 10 5 5   5
26. Janina Lindberg BK Glam 70 50         20    
27. Malin Gref AIK 65   10 40 10 5      
28. Micaela Roos-Larson BK Rättvik 65       5 30 30    
29. Olivia Wallentin BK Dimico 65         10 5 30 20
30. Felicia Mäkinen BK Bågen 65 10   5 20   10 20  
31. Jessica Larsson AIK 60         40 10 10  
32. Frida Granath IFK Göteborg 60     10 20       30
33. Linnéa Lundman BK Domino 60 20       5 5   30
34. Sofia Myllymäki Team X-Calibur 60   20     5 5 20 10
35. Sara Lidman BK Team Trollhättan 60   20 10 10 5 5 10  
36. Isabelle Hultin BK Bågen 50       50        
37. Nathalie Asklund AIK 50 10 5 10 10 5 5 5  
38. Elin Andreasson BS Hässle 45 5 40            
39. Linn Wåhlander BK Merci 45   5       30 10  
40. Matilda Hultgren BK Merci 45     30 10   5    
41. Matilda Lind BK Trolle 45   5 10       30  
42. Nathalie Madsen BK Högland 45 5   5     30   5
43. Matilda Lotvonen BK Merci 45 5   5 5   20 10  
44. Sofia Nilsson Spader Dam 40         40      
45. Cajsa Wegner BK Femtionian 40 20       10     10
46. Jennie Ronger Kvänums BK 40   10 5 5 10 10    
47. Ellen Ekholm BK Prana 35     5 5 5 10 10  
48. Wilma Karlsson BK Nobel 35 5   5 10 5 10    
49. Jenny Johansson BK Cahoot 30 30              
50. Katrin Jansson Team Växjö BC 30               30
51. Nanja Karlsson Falkenbergs BS 30               30
52. Alice Johansson BK Domino 30 5       10 10   5
53. Emelie Hult Spader Dam 30   10 10   5     5
54. Linn Bergand BK Högland 30 10 10       5   5
55. Hanna Sloberg BK Team Trollhättan 25     20         5
56. Clara Näslund PlayBowl Club Järfälla 25         10 5 10  
57. Maria Lindström PlayBowl Club Järfälla 25         10 5 10  
58. Sofia Berg BK Klossen 25 10       5 5   5
59. Hanna Hallberg BK Domino 20 20              
60. Josefine Linderoth Team Bjuv BF 20   20            
61. Linnea Frankesson BK Merci 20       20        
62. Amanda Gadd Spader Dam 20   10           10
63. Linnéa Litchfield BK Högland 20 10     10        
64. Felicia Bergvall BK Högland 15           5   10
65. Felicia Svensson BK Båken 15         5 10    
66. Malin Heed BK Team Trollhättan 15     5         10
67. Judith Friman Marbodals BS 15     5     5   5
68. Matilda Grahn BK Bågen 15     5 5   5    
69. Annie Jonsson BK Högland 10               10
70. Annie Sjöndin-Kahlbom BK Rosen 10             10  
71. Caroline Byquist BK Högland 10     10          
72. Jasmine Wester BK Accic 10               10
73. Joanna Eng Hellas 10         10      
74. Kim Grape BK Biet-Finesse 95 10             10  
75. Linn Alerius Hammarby IF BF 10         10      
76. Lisa Lundman BK Domino 10               10
77. Liz Larsson B-K Eva 10         10      
78. Louice Magnusson Getinge Bowling BK 10     10          
79. Maja Öberg BK Prana 10         10      
80. Maria Lindius Scania IF Södertälje 10             10  
81. Matilda Jansson BK Jösse 10       10        
82. Mikaela Söderberg BK Enjoy 10         10      
83. Sandra Brännmo BK Enjoy 10         10      
84. Sandra Granfeldt BK Hallandia 10     10          
85. Sara Rosengren BK Cahoot 10 10              
86. Amanda Gran BK Bågen 10     5     5    
87. Emelie Karlsson BK Qvinns 10     5     5    
88. Emelie Lundgren BK Team Trollhättan 10     5         5
89. Isabelle Nilsson BK Bågen 10     5 5        
90. Jessica Henriksson BK Bågen 10     5 5        
91. Malin Brodin AIK 10   5     5      
92. Paulina Jonsson BK Team Trollhättan 10     5         5
93. Amanda Engström BK Kaskad 5         5      
94. Amanda Johansson Kvänums BK 5     5          
95. Caroline Johansson Pite BF 5         5      
96. Christina Kiiskinen BK Kaskad 5         5      
97. Elin Andersson BK Qvinns 5     5          
98. Emma Bennerstam AIK 5         5      
99. Emma Lejman Stureby BK 5         5      
100. Fanny Anderberg BK Tegnér 5     5          
101. Fanny Westerdahl Spader Dam 5               5
102. Felicia Berg Tyresö BK 5         5      
103. Janina Lindberg BK Glam 5     5          
104. Jenny Karlsson Kvänums BK 5     5          
105. Jenny Sundberg Pite BF 5         5      
106. Jenny Wegner BK Femtionian 5 5              
107. Jessica Albinsson AIK 5         5      
108. Julia Nygren BK Rosen 5             5  
109. Linnea Andersson BKF Falkenberg 5               5
110. Malin Berg AIK 5         5      
111. Malou Eng Hellas 5         5      
112. Mikaela Stenius Sollentuna BK 5         5      
113. Moa Wängqvist Mörlanda BS 5               5
114. Rebecca Nilsson Spader Dam 5   5            
115. Ronja Sköld BK Friends 5       5        
116. Sandra Gustafsson Vimmerby BK 5 5              
117. Sanna Näsman BK Enjoy 5         5      
118. Sara Almqvist BK Prana 5         5      
119. Sofia Eriksson AIK 5         5      
120. Sofia Hultstedt Narvik Bowlingklubb 5         5      
121. Victoria Björk Borås GIF 5 5