Ebonite Junior Masters

POÄNGSAMMANSTÄLLNING SÄSONGEN 2013-2014 U-23

Bookmark and Share

Ungdom  -  Junior  -  U-23  -  Flickor

Vid lika poäng går alltid den före som har flest höga poäng.
Sverigefinal för de 18 som samlat flest poäng i varje klass.

2013: Vä=Västervik  Än=Ängelholm  Sk=Skövde  Ka=Karlskoga  
2014: St=Stockholm  Ör=Örebro  Es=Eskilstuna  Gö=Göteborg  

Klicka på valfri tävling för att se poängfördelningen.

 
Förnamn
Efternamn
Klubb
Totalt

Än
Sk
Ka
St
Ör
Es

1. Robin Persson BK Frigg 260 20 70 50 10 10 20 30 50
2. Jimmy Wogel Tyresö BK 210   40 20   30   50 70
3. Alexander Johansson Kulladals BS 190 40   70 50 10     20
4. Tommy Lundh Stureby BK 190 10 20 30 20 20 50 40  
5. Lars Borg Tollarps BK 160   50 5   5 70 30  
6. Rasmus Edvall BK Frigg 150   30 10   30 40   40
7. Glenn Andersson BK Flax 140 70           30 40
8. Christoffer Jakobsson Team Pergamon BC 140 40   20   70     10
9. Jesper Lundberg Team Pergamon BC 140 30 20 40 10 10 20   10
10. Sebastian Eriksson BK Brio 115 10   5   30   70  
11. Bobby Hellman Kabare BS 110     30 20 20   20 20
12. Markus Jansson BK Jösse 100       70       30
13. Simon Nilsson BK Nobel 100 50   10 40        
14. Jerry Wogel BK Amiki 100   10 10 20 50 10    
15. Anton Elofsson Team Pergamon BC 100   30     20 10 40  
16. Kristoffer Persson BK Femtionian 100 10 10 10 20 10 40    
17. Johan Bergqvist Team Mariestad BK 100 30   30 10   20   10
18. Samuel Flodin BK Joker 100 10 10 10   10 30 10 20
19. Robin Andersson BK Brio 90 10   40 40        
20. Kim Nordin BK Triss 90       10 10 30 30 10
21. Adam Andersson BK Amiki 80     10 30 40      
22. William Jönsson BK Full House 75 10 20     5 10 20 10
23. Henrik Eriksson BK Rättvik 65     10 30 5   20  
24. Anton Stenbeck Team Gothia BC 65   30 5   10 10 10  
25. Emil Fahlén BK Friends 50         20 30    
26. Filip Jansson Team Växjö BC 50 20             30
27. Magnus Johnson Team Pergamon BC 50 20             30
28. Mathias Petersson Kulladals BS 50   30           20
29. Rasmus Grönlund BK Joker 50 20 10   10   10    
30. Daniel Nilsson BK Femtionian 40   40            
31. Marcus Tidbeck Stureby BK 40         40      
32. Andreas Ekhamre Hammarby IF BF 40 30     10        
33. Robin Sjöstrand BK Turbanen 40   10 20 10        
34. Anton Borg Tollarps BK 30     30          
35. Arvid Thomsson BK Full House 30         30      
36. Jesper Larsen Team Pergamon BC 30               30
37. Kristian Persson BK Tegnér 30       30        
38. Marcus Hulten Team Pergamon BC 30 30              
39. Mattias Jansson BK Jösse 30       30        
40. Oliver Oscarsson IK Ymer 30           30    
41. Alexander Ljusberg BKF Falkenberg 30   10     10     10
42. Johannes Granström Bodens BS 30     10   10 10    
43. Thobias Karlsson Västra Frölunda BK 30 10   10         10
44. Jimmie Nilsson BK Granen 25         5 10 10  
45. Timmie Måssebäck BK Joker 25 10   5 10        
46. Martin Skagerström Vingåkers BK 20             20  
47. Oliver Bacnar Team Clan BK 20     20          
48. Petter Hallsberg Kungälvs BK 20           20    
49. Tobias Sjöström Olofströms BS 20   20            
50. Jimmy Lundell BK Nobel 20       10   10    
51. Kevin Karlsson Team Alingsås BC 20         10     10
52. Oskar Mohlin Kungälvs BK 20           10   10
53. Daniel Thoden Falu BK 15         5   10  
54. Jonathan Andersson BK Nobel 15       5   10    
55. Marcus Svensson Halmia BS 15   10     5      
56. Alexander Larsson Team Mariestad BK 10     10          
57. Alexander Martinsson Team Clan BK 10     10          
58. Dennis Eklund BK Tegnér 10       10        
59. Emil Fredriksson BK Tegnér 10       10        
60. Erik Magnusson Örta IF 10             10  
61. Gustav Ekholm BK Friends 10           10    
62. Jacob Carlsson Team Gamleby BC 10 10              
63. Joackim Andersson Oskarshamns BK 10 10              
64. Joakim Andersson Marbodals BS 10     10          
65. Joakim Ljungkvist Team Mariestad BK 10     10          
66. Joakim Lundgren Halmia BS 10         10      
67. Johan Rasmusson Karlslunds IF BF 10           10    
68. Jonas Ganebring Vingåkers BK 10             10  
69. Jonas Olsson BK Full House 10   10            
70. Linus Eliasson BK Plus 10 10              
71. Martin Lindal BK Femtionian 10   10            
72. Mikael Boström Sundbybergs IK 10 10              
73. Oskar Almroth Hellas 10         10      
74. Patrik Hillborg Hammarby IF BF 10         10      
75. Patrik Lundqvist BS Almen 10       10        
76. Rasmus Sjöberg BK Mas 10       10        
77. Sebastian Andersons BK Cahoot 10           10    
78. Tobias Ahlberg Sundbybergs IK 10   10            
79. Tobias Räisänen Team Pergamon BC 10               10
80. Henrik Blomqvist Marbodals BS 5     5          
81. Jens Pettersson IK Cyrus 5     5          
82. Linus Hultman BK Örnen 5         5      
83. Mathias Adolfsson - Bergman BC Säffle 5       5        
84. Max Larsson Hellas 5         5      
85. Ricky Kronqvist Brutus Club 5     5          
86. Robin Sundberg Stureby BK 5         5      
87. Sebastian Gabrielsson Pite BF 5         5      
88. Tobias Hummelgren Karlslunds IF BF 5           5    
89. Zakarias Bengtsar Håkansson AIK 5         5