Ebonite Junior Masters

POÄNGSAMMANSTÄLLNING SÄSONGEN 2013-2014 JUNIOR

Bookmark and Share

Ungdom  -  Junior  -  U-23  -  Flickor

Vid lika poäng går alltid den före som har flest höga poäng.
Sverigefinal för de 18 som samlat flest poäng i varje klass.

2013: Vä=Västervik  Än=Ängelholm  Sk=Skövde  Ka=Karlskoga  
2014: St=Stockholm  Ör=Örebro  Es=Eskilstuna  Gö=Göteborg  

Klicka på valfri tävling för att se poängfördelningen.

 
Förnamn
Efternamn
Klubb
Totalt

Än
Sk
Ka
St
Ör
Es

1. Filip Wilhelmsson IKW/Köping BK 310 70 50 50 50 50   40  
2. Filip Poikela Sundbybergs IK 240   30 40 30 30 70 40  
3. Anton Ahlgren Team Clan BK 210 40 30   40 30 30   40
4. Joakim West Ludvika BK 150   70   20 20 40    
5. Anton Gehlin IFK Sala 150 20   30 20 10   70  
6. Benjamin Jonsson Team Clan BK 150 50     30 20     50
7. Jesper Svensson Team Pergamon BC 140       70       70
8. Timmy Fredriksson Team Clan BK 140 30     30 10 50   20
9. Viktor Danielsson IKW/Köping BK 130       40 40   50  
10. Max Andersson Team Clan BK 130   40 20 10 30     30
11. Viktor Gullberg BK Femtionian 120 30 30 10   10 30   10
12. Ludwig Ingerskog Bodens BS 110     70   40      
13. Jesper Runbom Team Clan BK 110 10 40 10 10 10     30
14. Markus Carlsson IK Ymer 110     10 20 10 30 30 10
15. Leo Greverius Sundbybergs IK 100 30       70      
16. Pontus Persic Bodekull BK 90 20 30 10         30
17. Johan Berg BK Klossen 90 10   10   10 20 30 10
18. Pontus Andersson Team Clan BK 80 40             40
19. Mårten Jonsson Team Clan BK 80 10       30 30   10
20. Viktor Albihn Team Clan BK 80 20 20   10 10     20
21. Marcus Eriksson Vingåkers BK 70           40 30  
22. Sebastian Graveleij Sundbybergs IK 70 30   30   10      
23. Simon Eriksson BK Friends 70         20 20 30  
24. Carl Kindberg Team Clan BK 60   20 30   10      
25. Jonathan Eriksson Team Clan BK 60 10     30       20
26. Johannes Magnusson Getinge Bowling BK 60   20 10     20   10
27. Simon Bjernhagen Mörlanda BS 50     20         30
28. Emil Jansson BK Bågen 50     20 20   10    
29. Johannes Gül BK Kyrk 40     40          
30. Oscar Suneson Team Skövde BC 30     30          
31. Petter Paulin BK Brio 30     20   10      
32. David Sandberg Karlslunds IF BF 20           20    
33. Jens Mörtsell BK Prana 20         20      
34. Jesper Ii Carlsson Team Pergamon BC 20               20
35. Jonathan Liew BK Flax 20 20              
36. Niclas Hietala Örta IF 20             20  
37. Pontus Jonsson IS Göta 20   20            
38. Robin Eriksson Vingåkers BK 20             20  
39. Alfred Andersson BS Almen 20       10   10    
40. Filip Lundmark BK Monark 20     10         10
41. Robin Hultsten Zorrow Club 20 10   10          
42. William Melcker Trollhättan Dolphins BK 20     10         10
43. Andreas Andersson AIK 10         10      
44. Björn Andersson Örgryte IS 10 10              
45. Cecilia Keve Hellas 10         10      
46. Felix Hjelmdal BK Prana 10         10      
47. Jimmy Nordvall Team Clan BK 10               10
48. Martin Svedlund BK Bågen 10     10          
49. Victor Lindblad-Svärd Sun Club 10       10        
50. William Erlandson BK Bågen 10     10          
51. Alexander Wase Stureby BK 5         5      
52. Jesper Vesterlund Pite BF 5         5      
53. Viktor Ericson Falu BK 5         5      
54. Viktor Lindström Pite BF 5         5