Ebonite Junior Masters

POÄNGSAMMANSTÄLLNING SÄSONGEN 2013-2014 UNGDOM

Bookmark and Share

Ungdom  -  Junior  -  U-23  -  Flickor

Vid lika poäng går alltid den före som har flest höga poäng.
Sverigefinal för de 18 som samlat flest poäng i varje klass.

2013: Vä=Västervik  Än=Ängelholm  Sk=Skövde  Ka=Karlskoga  
2014: St=Stockholm  Ör=Örebro  Es=Eskilstuna  Gö=Göteborg  

Klicka på valfri tävling för att se poängfördelningen.

 
Förnamn
Efternamn
Klubb
Totalt

Än
Sk
Ka
St
Ör
Es

1. William Svensson BK Domino 340 50 70 10 50 50 40 30 40
2. Alfred Berggren Kvänums BK 265 5 40 40 30 10 20 50 70
3. Felix Cederlund Sundbybergs IK 240 20   70 70   50   30
4. Emanuel Jonsson Kvänums BK 210 10   40 10 30 30 40 50
5. Filip Thelander Sundbybergs IK 190 30   30 40 30 30 30  
6. Jonathan Martinsson Tingsryd KK 170 20 10 20 10 20 10 70 10
7. Jesper Jacobsen Örgryte IS 170 10 50 10 20 10 10 30 30
8. Johannes Svensson BKF Falkenberg 170 20 40 30 30 10 10 30  
9. Robert Lindberg BK Glam 160 30   50 40 40      
10. Adam Hultgren BK Glam 145 40   5 10 10 20 20 40
11. Johan Igelström BK Nobel 140 40   10 10 10 40   30
12. Pelle Ahlström Team Bjuv BF 135 30 30 10 10 10 5 20 20
13. Jonas Dammen BK Bågen 130     30 20 10 30 10 30
14. Pontus Falkhäll BK Örnen 120         70 30 20  
15. Albin Wahlström Hjo Bowlingklubb 120     10 30   70 10  
16. Emil Holmberg BK Prana 105     5 10 40 10 40  
17. Hugo Lindgren BK Stallis 100 70   30          
18. Daniel Svahn BK Nobel 100   20 20 10 10 10 10 20
19. Emrik Hansson IK Pärlan 95 10 30 10 10 30   5  
20. Jakob Ringqvist BK Örnen 80     20 30 20 10    
21. Emil Brunn Ramstedt BK Rättvik 80 20   10 10 20   20  
22. Danne Sjöstrand BK Turbanen 75   30 20 10 5 10    
23. Jonathan Kübek BK June 70 30 30 10          
24. Jesper Gren Bålsta BC 60 10     20 10 10 10  
25. Joakim Trossvik Hellas 60 10   10 10 10 20    
26. Loke Molander KS Edsbowlarna 50 10 20 5 5   10    
27. Wictor Siöland-Einarsson BK Turbanen 50 10 20 5 5 5 5    
28. Alexsander Flodin IFK Göteborg 45   10 10   5   10 10
29. Martin Weidenborn Hebergs BS 40           10 10 20
30. Eric Johansen Hebergs BS 40   20 5   5     10
31. Alexander Erlandsson BK Örnen 40 10       10 10 10  
32. Niclas Johansson BK Birger 40   10 10   5 5   10
33. Alexander Gustavsson BK Granen 35 5 10       10 10  
34. Felix Nilsson BK 65 30         30      
35. Hampus Nilsson Olofströms BS 30     10         20
36. Olle Åström BK Enjoy 30         20   10  
37. Lucas Widnemark BK Norden 30       10 5 5 10  
38. Samuel Mäkinen BK Bågen 25     10 5   10    
39. Anton Sköld BK Friends 20       20        
40. Gustav Åkerman Tollarps BK 20           20    
41. Gustav Gunnarsson BKF Falkenberg 20   10           10
42. Oscar Svensson Falkenbergs BS 20   10           10
43. Robert Jönsson Team Tibro BK 20 10     10        
44. Markus Lenefjäll BK Örnen 20 5       10 5    
45. Filip Wetterberg BK Glam 15           5   10
46. Kalle Månsson BK Kaskad 15 10       5      
47. Robert Johansson BK Turbanen 15 5 10            
48. Robin Skans IFK Göteborg 15         5     10
49. Alex Möller BK Prana 10         10      
50. Anton Andersson Trollhättan Dolphins BK 10               10
51. Anton Broén BK Rosen 10             10  
52. Anton Hägerstrand BK Rosen 10             10  
53. Filip Torphage BK Team Kungsbacka 10               10
54. Hugo Wenzel BK Cefyra 10 10              
55. Jacob Karlén BK Domino 10 10              
56. Joakim Bruhns IK Sterling 10               10
57. Max Ruthström BK Rosen 10             10  
58. Victor Karlsson BK Domino 10 10              
59. Sigge Nyström BK Örnen 10         5 5    
60. Albin Gertgård Baloo BT 5     5          
61. Alexander Levin BK Rosen 5             5  
62. Benjamin Wikberg Pite BF 5         5      
63. Daniel Ljusberg BK Enjoy 5         5      
64. David Johansson BK Örnen 5           5    
65. David Sandberg Team Skövde BC 5     5          
66. Emil Dressel AIK 5         5      
67. Emil Nyström Falu BK 5         5      
68. Hampus Bergquist Baloo BT 5     5          
69. Isak Jensen Falu BK 5         5      
70. Johannes Lidberg IK Ymer 5           5    
71. Jonas Romberg Sjöberg BK Enjoy 5         5      
72. Jonathan Tello Münster BK Tegnér 5     5          
73. Linus Herwig AIK 5         5      
74. Linus Söderlund BK Kaskad 5         5      
75. Ludvig Fredriksson BK Rosen 5             5  
76. Lukas Sevelin AIK 5         5      
77. Marcus Stenberg BK Prana 5         5      
78. Martin Helgesson Pite BF 5         5      
79. Mattias Johansson Pite BF 5         5      
80. Niklas Johansson Pite BF 5         5      
81. Oliver Andersson Team Mariestad BK 5           5    
82. Robin Sandberg Sun Club 5       5