Ebonite Junior Masters

POÄNGSAMMANSTÄLLNING SÄSONGEN 2012-2013 FLICKOR

Bookmark and Share

Ungdom  -  Junior  -  U-23  -  Flickor

Vid lika poäng går alltid den före som har flest höga poäng.
Sverigefinal för de 18 som samlat flest poäng i varje klass.

2012: Vä=Västervik  Gä=Gävle  Sk=Skövde  Än=Ängelholm  
2013: St=Stockholm  Ör=Örebro  Ka=Karlskoga  Gö=Göteborg  

Klicka på valfri tävling för att se poängfördelningen.

 
Förnamn
Efternamn
Klubb
Totalt


Sk
Än
St
Ör
Ka

1. Filippa Persson Spader Dam 165 40   5 70 5 20 5 20
2. Annie Thorell Örgryte IS 155 30   5 30 40     50
3. Nathalie Madsen BK Högland 135   30 10   70 5 20  
4. Matilda Hultgren BK Merci 130 5 50 5 10 5 40 10 5
5. Anna Andersson Spader Dam 130 10 30 20 5 5 10 40 10
6. Sofia Nordström Rigel BK 125 70 40       5 10  
7. Emelie Hult Spader Dam 125 5   5 10 30 70   5
8. Linnea Rundgren BK Högland 125 50 5 5 5 5 5 10 40
9. Amanda Engström BK Bågen 120 5 5 5 40 30   5 30
10. Sandra Gustafsson BK Högland 110   70     40      
11. Felicia Mäkinen BK Bågen 110     5     30 70 5
12. Jenny Wegner BK Femtionian 110 40         50   20
13. Alida Molander KS Edsbowlarna 110 30   10 5 5 40 10 10
14. Emelie Tiveljung Hurricanes BK 110 10 10 40 30 5   5 10
15. Nathalie Asklund AIK 110 30 20 10 5 5 5 30 5
16. Victoria Björk Borås GIF 105   40 50     5 10  
17. Åsa Carlsson Örgryte IS 105     40 40 5 5 5 10
18. Cajsa Wegner BK Femtionian 100 10   30 10 5 5 10 30
19. Lovisa Nylund Hammarby IF BF 100 20 10 10 10 5 20 20 5
20. Amanda Andersson Spader Dam 90 10 10 10 5 5 5 40 5
21. Lisa Björklund Team X-Calibur 85 10   5 20 10     40
22. Elin Abrahamsson BK Biet-Finesse 95 85   30 10 30 5 10    
23. Amanda Steén Team Alingsås BC 85 5 5 5   10 20 30 10
24. Katrin Jansson Team Växjö BC 80 5     5       70
25. Kaiza Hammarström BK Skinnsberg 75     70   5      
26. Matilda Lotvonen BK Merci 75     10 5 10 10 10 30
27. Madelene Gullberg BS Hässle 75 10 20 5 5 10 10 10 5
28. Ida Håkansson BK Cahoot 70 5   30 30 5      
29. Lisa Nordström Green BK Tegnér 65     5   5   50 5
30. Janina Lindberg BK Merci 60         30 30    
31. Lisa Lindell BK Team Kungsbacka 60     5 20     30 5
32. Emma Kindstrand Örgryte IS 60   30 5 5   10   10
33. Fanny Lindahl AIK 60   20 5 5 20     10
34. Linnea Frankesson BS Kulorna 55   10 5     10 30  
35. Sandra Jonasson BK Cahoot 55 30   5 10 10      
36. Johanna Rosén Lindblad Örta IF 55   10     20 5   20
37. Sandra Granfeldt BK Hallandia 55   20 5 10       20
38. Viktoria Nilsson BK Team Kungsbacka 55 5 5 5 10   5 20 5
39. Emelie Österlindh SBC 50       50        
40. Malin Gref AIK 50         50      
41. Sandra Arestav B-K Eva 50     20 10 5 5 5 5
42. Frida Eriksson Örgryte IS 50 5 10 10 5 10 5   5
43. Linda Jönsson Team Ystad BK 45   10 30         5
44. Malin Runberg BK Cahoot 45       5 10     30
45. Linnéa Litchfield BK Högland 45 20 5 5 5 5     5
46. Mimmi Persson Team X-Calibur 40     30   10      
47. Kajsa Eriksson Ytterby BK 40 5   5 10 5 5   10
48. Caroline Byquist BK Högland 35   5       30    
49. Emma Andersson BK Thule 35       5   30    
50. Linda Karlsson AIK 35         30   5  
51. Frida Granath IFK Göteborg 35     10 20       5
52. Sofia Myllymäki Team X-Calibur 35 5   20 5 5      
53. Emelie Gustafsson BK Ferme 35         5 10 10 10
54. Elin Andreasson BS Hässle 35 10 5 10 5 5      
55. Linn Bergand BK Högland 35 5 10 5       5 10
56. Jennika Gustavsson Frosta BK 35 5 5 5 5 5 5 5  
57. Linnea Olsson Tollarps BK 30     20 5 5      
58. Mikaela Karlsson Rigel BK 30   5     20 5    
59. Viktoria Thell Team Växjö BC 30 10   10     10    
60. Emelie Lundgren BK Team Trollhättan 30     10 5   10   5
61. Malin Brodin AIK 30   10 5 5   10    
62. Paulina Jonsson BK Team Trollhättan 30     5 10   10   5
63. Sara Lidman BK Team Trollhättan 30     10 10   5   5
64. Felicia Bergvall BK Eva 30 5 5   5 5 5   5
65. Wilma Karlsson BK Nobel 30 5 5 5   5 5 5  
66. Alice Johansson BK Domino 25 20             5
67. Frida Löhnert BK Cahoot 25 20   5          
68. Isabelle Hultin BK Bågen 25     5       20  
69. Kim Grape BK Biet-Finesse 95 25   10     5 5 5  
70. Mikaela Stenius BK Eva 25   10     5 5   5
71. Annika Andersson BK Hallandia 20       20        
72. Evelina Danielsson Vimmerby BK 20           20    
73. Helena Carlsson BK Loet 20         20      
74. Isabelle Nilsson BK Bågen 20     5     5 10  
75. Linn Wåhlander BK Merci 20           5 10 5
76. Olivia Wallentin BK Dimico 20         10 5 5  
77. Micaela Roos-Larson BK Rättvik 20     5   5 5 5  
78. Elsa Norqvist Umeå IK 15   10           5
79. Erika Svensson B-K Eva 15 5 10            
80. Frida Dahlgren BK Högland 15 5         10    
81. Hanna Hallberg BK Domino 15 5             10
82. Jenny Johansson BK Cahoot 15 10   5          
83. Matilda Grahn BK Bågen 15     5       10  
84. Matilda Lind BK Trolle 15 5     10        
85. Rebecca Kristiansson BK Domino 15 10             5
86. Sofia Berg BK Lin 15   5     10      
87. Therése Gustafsson BK Ferme 15         10     5
88. Linn Alerius Hammarby IF BF 15   5   5 5      
89. Celine Larsen Askøy Bowlingklubb 10               10
90. Elin Adolfsson Team X-Calibur 10 10              
91. Emelie Wester BK Båken 10 10              
92. Evelyn Johansson SBC 10       10        
93. Lina Andersson Christinehamns BK 10             10  
94. Lina Hällgren BK Domino 10               10
95. Matilda Ahlberg BK Bells 10         10      
96. Ronja Sköld BK Friends 10           10    
97. Sara Rosengren BK Cahoot 10         10      
98. Viktoria Johansson Team X-Calibur 10 10              
99. Ellen Ekholm BK Prana 10         5     5
100. Hanna Lindbäck BK 65 10   5     5      
101. Jessica Henriksson BK Bågen 10           5 5  
102. Judith Friman Marbodals BS 10     5         5
103. Linnea Lundman BK Domino 10 5             5
104. Mathilda Tidbeck BwK Ankaret 10   5   5        
105. Amanda Gadd Spader Dam 5       5        
106. Amanda Nilsson BK Fia 5         5      
107. Cecilia Öberg BK Friends 5           5    
108. Elin Andersson BK Qvinns 5     5          
109. Elin Ingsten Hjo Bowlingklubb 5               5
110. Emelie Karlsson BK Qvinns 5             5  
111. Emma Hagman BK Flax 5 5              
112. Emma Lejman Djurgårdens IF BF 5         5      
113. Emma Olsson Spader Dam 5       5        
114. Emma Stenberg BK Prana 5         5      
115. Emma Öhrn Christinehamns BK 5     5          
116. Ewa Nilsson BK Falcon Ladies 5       5        
117. Frida Birgersson Djurgårdens IF BF 5         5      
118. Hanna Sloberg BK Team Trollhättan 5     5          
119. Jasmine Wester BK Accic 5         5      
120. Jessika Lindqvist ABC/Satellit 5   5            
121. Josefine Linderoth Team Bjuv BF 5       5        
122. Julia Björnberg Hjo Bowlingklubb 5               5
123. Linda Jönsson Team Ystad BK 5         5      
124. Lisa Lundman BK Domino 5               5
125. Liz Larsson B-K Eva 5         5      
126. Maja Öberg BK Prana 5         5      
127. Malin Heed BK Team Trollhättan 5     5          
128. Matilda Jansson BK Jösse 5               5
129. Mikaela Söderberg BK Enjoy 5         5      
130. Rebecca Lundahl SBC 5 5              
131. Rebecka Persson Spader Dam 5       5        
132. Sandra Brännmo BK Enjoy 5         5      
133. Sandra Eriksson Team X-Calibur 5             5  
134. Sandra Hagevall Gävle KK 5   5            
135. Sanna Näsman BK Thunderball 5         5      
136. Sara Almqvist BK Prana 5         5      
137. Terese Johansson AIK 5         5      
138. Towe Falck BK Friends 5           5    
139. Vicky Andreasson Frosta BK 5       5        
140. Viktoria Karlsson BK Eva 5         5