Ebonite Junior Masters

POÄNGSAMMANSTÄLLNING SÄSONGEN 2012-2013 U-23

Bookmark and Share

Ungdom  -  Junior  -  U-23  -  Flickor

Vid lika poäng går alltid den före som har flest höga poäng.
Sverigefinal för de 18 som samlat flest poäng i varje klass.

2012: Vä=Västervik  Gä=Gävle  Sk=Skövde  Än=Ängelholm  
2013: St=Stockholm  Ör=Örebro  Ka=Karlskoga  Gö=Göteborg  

Klicka på valfri tävling för att se poängfördelningen.

 
Förnamn
Efternamn
Klubb
Totalt


Sk
Än
St
Ör
Ka

1. Tommy Lundh Stureby BK 270 50 20 10 40 30 70 30 20
2. Tobias Räisänen Team Pergamon BC 240   30 70 30 10   50 50
3. Robin Andersson BK Brio 210   50 40 10 40 30 10 30
4. Anton Elofsson Team Pergamon BC 160     30   70 20 30 10
5. Lars Borg Tollarps BK 135     50 10 5 40   30
6. Christian Liljestrand BK Nobel 130   30 10     40 40 10
7. Christoffer Jakobsson Team Pergamon BC 130 30   20 30 30 10 10  
8. Sebastian Eriksson BK Brio 125   40 30 10   20 20 5
9. Magnus Johnson Jr Team Pergamon BC 120   70       50    
10. Filip Jansson Team Växjö BC 120 10     30   10   70
11. Robin Persson BK Frigg 120 30   10 40 10 10 10 10
12. Gabriel Andersson BK Wik 120   20 30 20 20   30  
13. Jesper Larsen Team Pergamon BC 110 40     70        
14. Jesper Lundberg Team Pergamon BC 110 10 10 20 10   30 20 10
15. Jonas Olsson BK Full House 105 70   5 10   10   10
16. Markus Jansson BK Jösse 100         10   70 20
17. Kim Nordin BK Triss 95 20 20     10 10 30 5
18. Andreas Högberg IKW/Köping BK 90   40     40   10  
19. Martin Lindal BK Femtionian 90 30   10 10 5 30 5  
20. Rasmus Sjöberg BK Mas 80   10     50 10 10  
21. Thobias Karlsson Västra Frölunda BK 80 20   40 10   5   5
22. Marcus Fogelberg Marbodals BS 80     30 30       20
23. Daniel Wigren BK Kaskad 75 10 10 10 10 30 5    
24. Adam Andersson BK Amiki 75   10 20 10 20 5 10  
25. Andreas Ekhamre Hammarby IF BF 75   20 10   10 5 20 10
26. Kevin Karlsson Team Gothia BC 70     20     10   40
27. Mathias Petersson Kulladals BS 60 20   5 20   5   10
28. Rasmus Hagelberg Olofströms BS 50       50        
29. Glenn Andersson BK Flax 50 40             10
30. Axel Desaix IFK Borås 40               40
31. Mattias Jansson BK Jösse 40             40  
32. Arvid Thomsson BK Full House 40         30 10    
33. Marcus Alperud BK Glam 35   10     5 20    
34. William Jönsson BK Full House 35     5   5 5   20
35. Andreas Magnusson BK Team Obelix 35     5 10     10 10
36. Jacob Carlsson Team Gamleby BC 30 30              
37. Marcus Henriksson Stureby BK 30   30            
38. Oliver Oscarsson IK Ymer 30               30
39. Samuel Flodin BK Joker 30               30
40. Tobias Hummelgren Karlslunds IF BF 30           30    
41. Tobias Johansson Gävle KK 30   30            
42. Robin Stefansson Vimmerby BK 30 20         10    
43. Christopher Elefant BK Nobel 30 10 10 10          
44. Marcus Hulten Team Pergamon BC 30 10   10     10    
45. Julius Emil Hopka Drammen Tigers 30 10       5 10   5
46. David Rendius BK Glam 25         5   20  
47. Jesper Carlsson Frosta BK 25       20   5    
48. Jimmy Lundell BK Nobel 25           20   5
49. Oskar Almroth Hellas 25 10 10     5      
50. Andreas Grönstrand BK Plus 20         20      
51. Joachim Karlsson Team Clan BK 20         20      
52. Rasmus Green BK Frigg 20       20        
53. Anton Olsson Team Clan BK 20 10             10
54. Oscar Degerlund IK Sleipner 20 10 10            
55. Patrik Fogelberg Marbodals BS 20     10         10
56. Andreas Ringquist BK Örnen 20 10   5   5      
57. Tobias Karlsson BK Team Obelix 20     10 5     5  
58. Alexander Martinsson Team Clan BK 15         10 5    
59. Emil Sjögren Wåxnäs BC 15           5 10  
60. Henrik Petersson Kulladals BS 15     5         10
61. Johan Hedenström IKW/Köping BK 15           5 10  
62. Johannes Eliasson Skutskärs BK 15   10 5          
63. Marcus Tidbeck Stureby BK 15       10 5      
64. Tobias Ahlberg Sundbybergs IK 15   10     5      
65. Alexander Dyplin BK Glam 10             10  
66. Alexander Mavrikakis Sundbybergs IK 10         10      
67. Anders Rogvall Jönköpings BK 10     10          
68. Andreas Ferm Carlsson BK Team Obelix 10       10        
69. Andreas Jonsson BK Glam 10   10            
70. Andreas Persson Bodekull BK 10 10              
71. Andreas Tserni Bodens BS 10         10      
72. Christian Forsebrink BK Kasi 10             10  
73. Christofer Ek Halmia BS 10       10        
74. Daniel Stefansson Team Gamleby BC 10 10              
75. Dennis Nordström Green BK Tegnér 10             10  
76. Eric Blomster Kees M-P 10         10      
77. Fredrik Bjurteg IS Göta 10             10  
78. Fredrik Nilsson BK Accic 10     10          
79. Fredrik Skrealid Gävle KK 10   10            
80. Jesper Hilmersson Team Baltzar BC 10               10
81. Jesper Lundström Djurgårdens IF BF 10         10      
82. Johan Larsson BK Domino 10 10              
83. Kim Johannesson Turebergs IF 10         10      
84. Martin Forsell Team Mariestad BK 10     10          
85. Martin Skagerström BK Avance 10           10    
86. Niclas Jonasson Delta 72 10   10            
87. Oliver Bacnar Team Clan BK 10           10    
88. Patrik Hillborg Hammarby IF BF 10         10      
89. Sebastian Ekedahl Stureby BK 10         10      
90. Emil Ronström Bålsta BC 10         5 5    
91. Patric Hultén Kungälvs BK 10       5       5
92. Victor Ryberg Domnarvets BS 10         5 5    
93. Alexander Ljusberg BK Enjoy 5         5      
94. Daniel Nilsson BK Femtionian 5       5        
95. Daniel Wahlgren Gävle KK 5   5            
96. Dennis Bergman BC Clipper 5         5      
97. Dennis Wollmer Kulladals BS 5     5          
98. Emil Fredriksson BK Tegnér 5               5
99. Eric Bäckström BK Granen 5   5            
100. Erik Bengtsson Kvänums BK 5     5          
101. Henrik Ronström Bålsta BC 5           5    
102. Jesper Kyrk BK Arn 5     5          
103. Joakim Andersson Vamma BK 5               5
104. Joakim Ljungkvist Team Mariestad BK 5     5          
105. Johan Rasmusson Karlslunds IF BF 5           5    
106. Jonathan Andersson BK Nobel 5             5  
107. Kevin Alderin BK Kaskad 5           5    
108. Linus Hallgren Hurricanes BK 5     5          
109. Linus Olsson Östhammars BS 5   5            
110. Marcus Jansson FOC Farsta 5         5      
111. Max Larsson Hellas 5         5      
112. Mikail Andersson BK Raa 5         5      
113. Pontus Martinsson Team Clan BK 5         5      
114. Rasmus Andersson BS Bockarna 5     5          
115. Rasmus Mattsson Östhammars BS 5   5            
116. Robert Kaneby IKW/Köping BK 5         5      
117. Robin Sundberg Stureby BK 5         5      
118. Tobias Gustavsson BK Glam 5           5    
119. Tom Dahlberg BK Enjoy 5         5      
120. Tommy Johansson Djurgårdens IF BF 5         5      
121. Victor Kyrk BK Kyrk 5     5          
122. Viktor Svarén BK Kyrk 5     5