Ebonite Junior Masters

POÄNGSAMMANSTÄLLNING SÄSONGEN 2012-2013 JUNIOR

Bookmark and Share

Ungdom  -  Junior  -  U-23  -  Flickor

Vid lika poäng går alltid den före som har flest höga poäng.
Sverigefinal för de 18 som samlat flest poäng i varje klass.

2012: Vä=Västervik  Gä=Gävle  Sk=Skövde  Än=Ängelholm  
2013: St=Stockholm  Ör=Örebro  Ka=Karlskoga  Gö=Göteborg  

Klicka på valfri tävling för att se poängfördelningen.

 
Förnamn
Efternamn
Klubb
Totalt


Sk
Än
St
Ör
Ka

1. Simon Nilsson BK Nobel 290 40   10 40 50 70 50 30
2. Max Andersson Team Clan BK 270 10 50 20 30 70   40 50
3. Jesper Svensson Vimmerby BK 230 50   70 70 20     20
4. Pontus Andersson Team Clan BK 220 20 70 40 50 40      
5. Anton Ahlgren Team Clan BK 220 30 30 10   10 50 20 70
6. Filip Wilhelmsson IKW/Köping BK 190 70 40 30 20 30      
7. Kristoffer Persson BK Albatross 170 30   10 20 30 30 20 30
8. Axel Engblom Team Clan BK 150 10   10     20 70 40
9. Jerry Wogel BK Amiki 130     20 10 10 20 40 30
10. Sebastian Graveleij Sundbybergs IK 130 20 30 10   10 40 20  
11. Henrik Eriksson BK Rättvik 130 10 20 30   30   30 10
12. Joakim West BK Jösse 130 10 30 20 30 10   30  
13. Alexander Johansson Kulladals BS 120 10   30 20 10   10 40
14. Emil Nilsson BK Femtionian 110 30   50 30        
15. Johan Andreasson BK Femtionian 105 10   10 40 5 10 30  
16. Sebastian Kuusisto Larsson BK Nobel 100 40 10 5   5 10 30  
17. Joackim Andersson Oskarshamns BK 100 10   10 20 10 30 10 10
18. Viktor Gullberg BK Femtionian 100 10 10 10 10 30 20   10
19. Björn Andersson Örgryte IS 95 10 10 5 10   40 10 10
20. Linus Eliasson Team Clan BK 90 20 40 10   10     10
21. Anton Borg Tollarps BK 80     10 30 10     30
22. Calle Waller BK Kaskad 80 10   10   20 20 10 10
23. Johan Bergqvist Team Clan BK 70   10 30     10   20
24. Leo Greverius Sundbybergs IK 70   20     20 10 20  
25. Mårten Jonsson Team Clan BK 60 10 10   10 10 10   10
26. Markus Carlsson IK Ymer 55 10   20 10 5     10
27. Petter Paulin BK Brio 50         40 10    
28. Rasmus Edvall BK Frigg 50     40 10        
29. Carl Kindberg Team Clan BK 50   20 5   5   10 10
30. Linus Hultman BK Örnen 40         20     20
31. Dennis Lindeberg Frosta BK 40       10 5 10 10 5
32. Jakob Hogart Tollarps BK 35     10   5     20
33. Jesper Hansson Umeå IK 30   30            
34. Jonas Ganebring BK Avance 30           30    
35. Jonathan Liew BK Flax 30 30              
36. Øyvin Kulseng Larvik BK 30           30    
37. Erik Engvall Rigel BK 25   10     5 10    
38. Adam Hagevall Gävle KK 20   20            
39. Pontus Persic Bodekull BK 20 20              
40. Emil Wahnberg Marbodals BS 15     5         10
41. Mikael Boström Sundbybergs IK 15         5 10    
42. Rickard Beldt Marbodals BS 15     5         10
43. William Erlandson BK Bågen 15     5       10  
44. Niklas Ydebäck BK Kaskad 15     5   5     5
45. Alexander Jönsson Tollarps BK 10         10      
46. Dennis Andersson BK Raa 10         10      
47. Emanuel Låstberg-Lager BK Arn 10     10          
48. Erik Florå BK Cahoot 10       10        
49. Gustav Ekholm BK Friends 10           10    
50. Henrik Blomqvist Vamma BK 10               10
51. Johannes Granström Bodens BS 10         10      
52. Marcus Eriksson Vingåkers BK 10           10    
53. Oskar Mohlin Kungälvs BK 10       10        
54. Patrick Emblem moldebk 10         10      
55. Rasmus Wikström BK Team Kungsbacka 10               10
56. Samuel Johansson Halmia BS 10       10        
57. Simon Åkesson Team Players 10       10        
58. Alexander Wase Stureby BK 5         5      
59. Gustav Green Team Mariestad BK 5     5          
60. Jens Mörtsell BK Prana 5         5      
61. Johannes Gül Hjo Bowlingklubb 5     5          
62. Martin Svedlund BK Bågen 5     5          
63. Oscar Nyholm.westberg BK Team Telge 5         5      
64. Simon Bjernhagen Team Alingsås BC 5     5          
65. William Melcker Baloo BT 5     5