Ebonite Junior Masters

POÄNGSAMMANSTÄLLNING SÄSONGEN 2012-2013 UNGDOM

Bookmark and Share

Ungdom  -  Junior  -  U-23  -  Flickor

Vid lika poäng går alltid den före som har flest höga poäng.
Sverigefinal för de 18 som samlat flest poäng i varje klass.

2012: Vä=Västervik  Gä=Gävle  Sk=Skövde  Än=Ängelholm  
2013: St=Stockholm  Ör=Örebro  Ka=Karlskoga  Gö=Göteborg  

Klicka på valfri tävling för att se poängfördelningen.

 
Förnamn
Efternamn
Klubb
Totalt


Sk
Än
St
Ör
Ka

1. Benjamin Jonsson Team Clan BK 430 50 70 30 30 70 70 40 70
2. Robert Lindberg BK Glam 270 30 20 50 50 30 40 20 30
3. Jonathan Eriksson Team Clan BK 250 70 30 40 70 30     10
4. Anton Gehlin IFK Sala 250 30 50 70 40   20 40  
5. Felix Cederlund Sundbybergs IK 220 40 40 30   50 30 30  
6. Timmy Fredriksson Team Clan BK 180 10 30 10 20 20 10 70 10
7. Hugo Lindgren BK Stallis 165 40 10 30   5 20 30 30
8. Filip Thelander Sundbybergs IK 165 30 30 30 30 20 5 20  
9. William Svensson BK Domino 150 10   40   10 50 10 30
10. Johan Igelström BK Nobel 140 30 30 10 10 30 10 10 10
11. Adam Hultgren BK Glam 140 20 10 10 30 20 10 10 30
12. Ludwig Ingerskog Bodens BS 130 10 40     40     40
13. Alfred Berggren Kvänums BK 130 10 10 20 10 10 40 10 20
14. Johannes Svensson BKF Falkenberg 120     10 20   30 10 50
15. Emanuel Jonsson Kvänums BK 110 10 10 10 10 10 20 30 10
16. Viktor Albihn BK Strået 100 10 20   40 10 5 10 5
17. Filip Poikela Team Clan BK 80 20           50 10
18. Jesper Jacobsen Örgryte IS 75 20 10 5   10   20 10
19. Jesper Runbom Team Clan BK 75 10 10 10 10 5 10 10 10
20. Jakob Ringqvist BK Örnen 70         30     40
21. Jesper Ii Carlsson Team Pergamon BC 70     20 20   10   20
22. Gustav Åkerman Tollarps BK 70 20   20 10   10   10
23. Pontus Falkhäll BK Örnen 65         40 5   20
24. Jonathan Martinsson Tingsryd KK 65 10   10 10 5 10 10 10
25. Niklas Awén BK Granen 60   10     20 30    
26. Emil Brunn Ramstedt BK Rättvik 60   20 10   10 10 10  
27. Daniel Svahn BK Nobel 60 10 10 5   5   20 10
28. Jerker Andersson BK Granen 50   20     10 10 10  
29. Emrik Hansson IK Pärlan 50 10   20   5 5 10  
30. Samuel Mäkinen BK Bågen 45     10     5 30  
31. Daniel Andersson BK Sports 45 5   10   5 20   5
32. Wictor Siöland-Einarsson BK Turbanen 40       20 5   10 5
33. Pelle Ahlström Team Bjuv BF 35       30 5      
34. Jimmy Nordvall Götene BK 35   10 5   10 5   5
35. Robin Hultsten Zorrow Club 30           30    
36. Kalle Månsson BK Kaskad 30         10 10   10
37. Alex Jacobsson Team Baltzar BC 20               20
38. David J Sandberg Karlslunds IF BF 20 10         10    
39. Olle Eurén BK Plus 20         10     10
40. Joakim Trossvik Hellas 20         10 5 5  
41. Markus Lenefjäll BK Örnen 20         5 10   5
42. Robert Jönsson Team Tibro BK 20     10     5 5  
43. Alexander Erlandsson BK Örnen 15         10 5    
44. Casper Beldt Marbodals BS 15     10         5
45. Johan Berg BK Klossen 15   10     5      
46. Jonathan Ljungberg BK Kaskad 15         10     5
47. Alexander Friborg BK Kaskad 10               10
48. Anton Olsson-Norberg Christinehamns BK 10             10  
49. Gustaf Nilsson BK Finn 10 10              
50. Jesper Gren Bålsta BC 10           10    
51. Kim Fahlström BK Klossen 10   10            
52. Oliver Bucukovski Tingsryd KK 10       10        
53. Oscar Suneson Team Skövde BC 10     10          
54. Oscar Svensson Falkenbergs BS 10       10        
55. Otto Olsson BK Björnligan 10       10        
56. Sebastian Hellman Team Gamleby BC 10 10              
57. Simon Hurtig BK Klossen 10   10            
58. Victor Appelqvist Vilhelmina IK 10   10            
59. Adam Öhrn Christinehamns BK 10     5       5  
60. Filip Wetterberg BK Glam 10           5   5
61. Andreas Fellman Käglan, Mariehamn 5         5      
62. Adam Henström BK Wik 5     5          
63. Albin Gertgård Baloo BT 5     5          
64. Albin Wahlström Hjo Bowlingklubb 5               5
65. Albin Wase BwK Ankaret 5         5      
66. Alex Möller BK Prana 5         5      
67. Alexander Gustavsson Team Clan BK 5   5            
68. Alfons Grankvist Team Gamleby BC 5 5              
69. Alfred Odbert BK Fight 5           5    
70. Anderas Eriksson Team Gothia BC 5               5
71. Anton Larsson BK Wik 5     5          
72. Anton Sköld BK Friends 5           5    
73. Christian Keto Sigma BK 5         5      
74. David Sandberg Team Skövde BC 5     5          
75. Dominic Möller BK Prana 5         5      
76. Eddie Sohlström BK Plus 5         5      
77. Edwin Larsson Christinehamns BK 5             5  
78. Emil Dressel AIK 5         5      
79. Emil Holmberg BK Prana 5         5      
80. Emil Jansson BK Bågen 5     5          
81. Felix Bergand BK Team Kungsbacka 5     5          
82. Felix Hjelmdal BK Prana 5         5      
83. Gustav Bäckström Karlslunds IF BF 5           5    
84. Jesper Andersson BK Rolling Stones 5     5          
85. Joel Boo BK Wik 5     5          
86. Joel Landegren BK Fryken 5             5  
87. Johan Malmgren Kvänums BK 5           5    
88. John Frisinger BK Wik 5     5          
89. Jonas Romberg-Sjöberg BK Thunderball 5         5      
90. Jonathan Tello Münster BK Tegnér 5               5
91. Linus Herwig AIK 5         5      
92. Linus Pettersson Kungälvs BK 5               5
93. Loke Molander KS Edsbowlarna 5     5          
94. Lucas Widnemark BK Norden 5         5      
95. Marcus Falk-Karlsskon Christinehamns BK 5             5  
96. Marcus Stenberg BK Prana 5         5      
97. Markus Gül Hjo Bowlingklubb 5     5          
98. Oliver Andersson Team Mariestad BK 5             5  
99. Olle Åström BK Enjoy 5         5      
100. Otto Larsson BK Wik 5     5          
101. Pontus Leverström BK Jösse 5             5  
102. Robin Skans IFK Göteborg 5               5
103. Samuel Jansson Christinehamns BK 5             5  
104. Sebastian Hulten Kungälvs BK 5               5
105. Sigge Nyström BK Örnen 5           5    
106. Simon Grankvist Team Gamleby BC 5 5