Ebonite Junior Masters

POÄNGSAMMANSTÄLLNING SÄSONGEN 2011-2012 FLICKOR

Bookmark and Share

Ungdom  -  Junior  -  U-23  -  Flickor

Vid lika poäng går alltid den före som har flest höga poäng.
Sverigefinal för de 18 som samlat flest poäng i varje klass.

2011: Vä=Västervik  Gä=Gävle  Sk=Skövde  Än=Ängelholm  
2012: St=Stockholm  Ör=Örebro  Es=Eskilstuna  Gö=Göteborg  

Klicka på valfri tävling för att se poängfördelningen.

 
Förnamn
Efternamn
Klubb
Totalt


Sk
Än
St
Ör
Es

1. Amanda Steén BK Skrufscha 270 70 70 10 20 30   70  
2. Rebecca Lundahl SBC 160 30   5 70   5 30 20
3. Ida Håkansson BK Cahoot 160 10   40 40 20 30 10 10
4. Linnea Olsson Tollarps BK 145 10   70 50 10 5    
5. Caroline Lorensson Team X-Calibur 145   30 20 10 5 70 5 5
6. Mimmi Persson Team X-Calibur 135     50 5 70     10
7. Emelie Tiveljung Hurricanes BK 130   40 20   10 5 50 5
8. Nathalie Asklund Hellas 125 20 50 10 10 5 20 10  
9. Filippa Persson BK Söder 115 5   30 10 10 10 30 20
10. Linnea Frankesson BS Kulorna 100 10 5 10     40 5 30
11. Fanny Lindahl AIK 100   5 30 30 20 5   10
12. Amanda Engström BK Bågen 100   20 30 5 20 20   5
13. Linda Jönsson BK Högland 95 5     10 30 20 10 20
14. Elin Abrahamsson BK Biet-Finesse 95 95 5 20 5 10 10 20 20 5
15. Ida Andersson BK Högland 90 50         30   10
16. Lisa Björklund Team X-Calibur 90     10 30 40     10
17. Frida Eriksson Ytterby BK 90 10 30 20 5 5 5 10 5
18. Sandra Jonasson BK Cahoot 85     5 5 5 10 30 30
19. Katrin Jansson Team Växjö BC 80       20 50 5   5
20. Sara Rosengren BK Cahoot 75     20 30 5 10   10
21. Emma Olsson Spader Dam 75 5   5 10 10 5 20 20
22. Rebecka Jr Larsen Team X-Calibur 70               70
23. Sofia Ahlander BK Merci 70 40 10 10   5 5    
24. Frida Löhnert BK Cahoot 70     20 10 5 5   30
25. Elin Andreasson BS Hässle 70 30   5 5 5 20 5  
26. Annie Thorell Örgryte IS 70 5   10 30 10 5   10
27. Matilda Hultgren BK Merci 65         5 10 10 40
28. Sandra Granfeldt BK Hallandia 65       10 30   20 5
29. Victoria Björk Borås GIF 60         20 30 5 5
30. Madelene Gullberg BK Tuve Tjejerna 60 5   5 5 5 30 5 5
31. Linn Wåhlander BK Monark 60 10 20 5 5 5 5 5 5
32. Felicia Bergvall BK Eva 55 5 5 10   20 10 5  
33. Elin Adolfsson Team X-Calibur 50               50
34. Janina Lindberg BK Merci 50           50    
35. Jenny Johansson BK Cahoot 50 20             30
36. Emelie Hjorth Jönköpings KK 50   10 30     5 5  
37. Kim Grape BK Biet-Finesse 95 50 5 5     5 5 30  
38. Anna Andersson Spader Dam 50 20   5 5 10 5   5
39. Erika Svensson BK Eva Norrköping 45   30 5     5 5  
40. Evelyn Johansson SBC 45     5 20       20
41. Ronja Lundblad BK Eva 45 10 20 10 5        
42. Sabina Asplund BK Cahoot 45 20   5 5   10   5
43. Kajsa Eriksson Ytterby BK 45     5 5 5 5 20 5
44. Linnea Rundgren BK Biet-Finesse 95 45 5   5 5 5 10 10 5
45. Rebecca Rosen BK Accic 40             40  
46. Olivia Wallentin BK Dimico 40   10 5   5   20  
47. Cajsa Wegner BS Friska Viljor 40 5   10 10   5   10
48. Emelie Hult BK Lödde 40 10   5 10 5 5   5
49. Linn Bergand BK Team Kungsbacka 40 5   10 5   5 10 5
50. Josefine Linderoth Spader Dam 35 30     5        
51. Linn Olsson BK Cahoot 35       20 5     10
52. Malin Brodin Hellas 35 5 10 5   5 10    
53. Paulina Jonsson BK Team Trollhättan 35 5   10 5 5     10
54. Viktoria Nilsson BK Team Kungsbacka 35     5 5   10 10 5
55. Frida Hammarström Edsbyns BK 30         30      
56. Sara Ericsson Gävle KK 30   30            
57. Sofie Gustavsson Gymnastik o IF Fram 30 30              
58. Emma Hellström BK Fia 30   10     5 5 10  
59. Linn Alerius Hellas 30   10   5 10 5    
60. Amanda Nilsson BK Fia 30   5     5 10 5 5
61. Caroline Byquist BK Högland 30 5 5   5   5   10
62. Johanna Rosén Lindblad BK Fia 30   5     5 5 10 5
63. Matilda Lind BK Klint 30 5   5 10     5 5
64. Emelie Lundgren BK Team Trollhättan 30 5   5 5   5 5 5
65. Jennika Gustavsson Frosta BK 30   5 5 5 5 5 5  
66. Mathilda Tidbeck BwK Ankaret 30 5 5   5 5 5 5  
67. Emma Andersson BK Thule 25       20       5
68. Linnea Lundman BK Domino 25 20             5
69. Helena Carlsson BK Loet 25   10   10   5    
70. Louise Borg Tollarps BK 25 5     10 10      
71. Mikaela Stenius Sollentuna BK 25   10     10 5    
72. Sandra Gustafsson BK Högland 25 5   5   10     5
73. Lisa Lindell BK Team Kungsbacka 25     5 5   5 5 5
74. Liz Larsson B-K Eva 25 5 5     5 5 5  
75. Sandra Hagevall Gävle KK 20   20            
76. Lisa Lundman BK Domino 20 10             10
77. Rebecca Risberg BK Hulingen 20 10   10          
78. Elin Andersson BK Qvinns 20     5     10 5  
79. Elsa Norqvist Skellefteå BK 20   10     5     5
80. Jennie Ronger Kvänums BK 20     5 5     10  
81. Nathalie Madsen BK Högland 20 10   5         5
82. Terese Johansson AIK 20         5 10 5  
83. Viktoria Karlsson BK Eva 20     5     5 10  
84. Alida Molander KS Edsbowlarna 20     5   5 5   5
85. Amanda Nyman Tollarps BK 20 5   5 5 5      
86. Evelina Bertilsson BK Cefyra 20   5   5 5 5    
87. Linnea Litchfield BS Hässle 20       5 5 5   5
88. Wilma Karlsson Christinehamns BK 20   5 5     5 5  
89. Amanda Andersson Sigma BK 15         10 5    
90. Frida Dahlgren Spader Dam 15 10     5        
91. Hanna Hallberg BK Domino 15 10             5
92. Jenny Wegner Spader Dam 15       5       10
93. Julia Schröder BK Stallis 15   10 5          
94. Marie Asp Christinehamns BK 15   10       5    
95. Sara Lidman BK Team Trollhättan 15     10     5    
96. Ida Nordlöf BK Flash 15   5     5 5    
97. Ronja Sköld BK Friends 15 5 5       5    
98. Emma Magnusson BK Skrufscha 10             10  
99. Hanna Jonasson SBC 10 10              
100. Jessika Lindqvist Gävle KK 10   10            
101. Malin Gref Sundbybergs IK 10         10      
102. Terese Eriksson Bollnäs BC 10   10            
103. Towe Falck BK Friends 10           10    
104. Alice Johansson BK Domino 10 5             5
105. Andrea Boqvist Team Skövde BC 10     5   5      
106. Emelie Ellerhage SBC 10   5   5        
107. Emelie Österlindh SBC 10       5       5
108. Felicia Mäkinen BK Bågen 10     5     5    
109. Isabelle Nilsson BK Bågen 10     5     5    
110. Jessica Henriksson BK Bågen 10     5     5    
111. Lina Hällgren BK Domino 10 5             5
112. Linnea Eriksson BK Enjoy 10   5     5      
113. Matilda Grahn BK Bågen 10     5     5    
114. Mikaela Söderberg BK Enjoy 10   5     5      
115. Rebecca Kristiansson BK Domino 10 5             5
116. Rebecka Overgaard Spader Dam 10 5     5        
117. Sofie Granath BwK Ankaret 10         5 5    
118. Susanna Kiiskinen BK Parant 10   5     5      
119. Anna Schöning Bollnäs BC 5   5            
120. Carolina Öhrn BK Thule 5       5        
121. Cecilia Öberg BK Friends 5           5    
122. Christina Kiiskinen BK Parant 5         5      
123. Ellinor Hedengren AIK 5         5      
124. Emelie Eklind BK Trippel XXX 5         5      
125. Emelie Neidenmark BK Trippel XXX 5         5      
126. Emma Hagman BK Flax 5 5              
127. Emma Olsson Gävle KK 5   5            
128. Emma Åberg MB 66 5               5
129. Emma Öhrn BK Merri Mac 5             5  
130. Emmastina Dannered BK Parant 5         5      
131. Fanny Westerdahl Spader Dam 5       5        
132. Felicia Berg BK Trippel XXX 5         5      
133. Felicia Thybell Christinehamns BK 5           5    
134. Frida Granath IFK Göteborg 5               5
135. Helena Ericson Sundbybergs IK 5         5      
136. Isabelle Hultin BK Bågen 5           5    
137. Jasmine Wester BK Accic 5         5      
138. Jessica Larsson AIK 5         5      
139. Josefin Hedén BK Dimico 5 5              
140. Josefin Persson BS Friska Viljor 5       5        
141. Judith Friman BK Rolling Stones 5             5  
142. Lina Eklund Uppsala BC 90 5         5      
143. Lovisa Nylund BK Wäsby Gnistan 5           5    
144. Malin Runberg BK Cahoot 5         5      
145. Moa Danielsson BK Bågen 5     5          
146. Natalie Wester Örgryte IS 5         5      
147. Patricia Kjellby Team X-Calibur 5               5
148. Sandra Andersson Spader Dam 5       5        
149. Sandra Brännmo BK Enjoy 5         5      
150. Sandra Lantz BS Friska Viljor 5       5        
151. Sandra Norell BK Tuve Tjejerna 5               5
152. Sofia Hörman BK Örebrokometen 5           5    
153. Sofia Myllymäki Team X-Calibur 5     5          
154. Sofia Nilsson Kulla Dambowlingklubb 5       5        
155. Viktoria Johansson Spader Dam 5       5        
156. Åsa Carlsson Örgryte IS 5           5