Ebonite Junior Masters

POÄNGSAMMANSTÄLLNING SÄSONGEN 2011-2012 U-23

Bookmark and Share

Ungdom  -  Junior  -  U-23  -  Flickor

Vid lika poäng går alltid den före som har flest höga poäng.
Sverigefinal för de 18 som samlat flest poäng i varje klass.

2011: Vä=Västervik  Gä=Gävle  Sk=Skövde  Än=Ängelholm  
2012: St=Stockholm  Ör=Örebro  Es=Eskilstuna  Gö=Göteborg  

Klicka på valfri tävling för att se poängfördelningen.

 
Förnamn
Efternamn
Klubb
Totalt


Sk
Än
St
Ör
Es

1. Glenn Andersson BK Flax 230 70   20     70 50 20
2. Robin Andersson BK Brio 210 30 70   20 30 20 30 10
3. Robin Persson BK Frigg 180     30 50 50 10 40  
4. Dan Sidarp BK Amiki 170 20 50 5 40 20 20 10 5
5. Sebastian Eriksson BK Brio 155 40 40   20 20 30 5  
6. Marcus Henriksson Team Clan BK 150 10   70 70        
7. Jesper Larsen Team Pergamon BC 150 50   20 10   40   30
8. Gabriel Andersson BK Wik 135 10 10 30 10 30 10 30 5
9. Tobias Räisänen Team Pergamon BC 130 10 20 5 5 40 20 10 20
10. Robert Kaneby BK Stallis 120 30 30 20   30   10  
11. Anton Adolfsson BK Wik 115 20 20 10 30 10 10 10 5
12. Kim Bolleby Team Pergamon BC 100       30       70
13. Christian Liljestrand BK Nobel 100     20     30   50
14. David Rendius BK Nobel 100 30   30     10 10 20
15. Anton Elofsson Team Pergamon BC 100     30   20 10 20 20
16. Andreas Kleinschnittger Mörlanda BS 95 10 20 5 5 5 10 30 10
17. Joachim Karlsson BK Accic 90             70 20
18. Christoffer Jakobsson Team Pergamon BC 90 20   10 10   10 10 30
19. Jonas Olsson BK Full House 75     5 20   30 10 10
20. Niclas Lindholm AIK 70         70      
21. Martin Lindal BK Femtionian 70 10   10 10 5 20 10 5
22. Marcus Hulten Team Lerums BC 65   5 40 10   5   5
23. Emil Johansson BK Nobel 60     10     50    
24. Tobias Johansson Gävle KK 60   30       10 20  
25. Tobias Ahlberg Sundbybergs IK 60 10 20   5 10 5 5 5
26. Marcus Tidbeck BwK Ankaret 55 10 10   10 10 10 5  
27. Jim Lindstrand BK Frigg 50     50          
28. Martin Forsell Team Mariestad BK 50             20 30
29. Christopher Elefant BK Nobel 50   10 10 5 5 5 5 10
30. Tobias Wärskog BK Triss 45   30     5 5 5  
31. Patrik Hillborg Hammarby IF BF 45         20 20 5  
32. Julius Emil Hopka Drammen Tigers 45 5 10 10       10 10
33. Anton Olsson Team Clan BK 40               40
34. Andreas Jonsson BK Flash 40         30 10    
35. Kristoffer Lindmark Halmia BS 40     5 30       5
36. Tobias Karlsson BK Team Obelix 40     10 20       10
37. Mikail Andersson BK Amiki 40     10 5 5 10   10
38. William Jönsson BK Full House 40     5 5 5 10 5 10
39. Sebastian Alneberg Sandvikens AIK BK 35   5         30  
40. Simon Sallborg SK Nova 35   5       5 20 5
41. Daniel Wigren BK Kaskad 35 5 5 5 5 5 5 5  
42. Daniel Fransson Umeå IK 30           30    
43. Filip Jansson Team Växjö BC 30               30
44. Mattias Wetterberg BK Full House 30       30        
45. Sebastian Blomsten LBK Hudik 30   30            
46. Tobias Pettersson Vimmerby BK 30 30              
47. Andreas Magnusson BK Team Obelix 30     10 10       10
48. Oscar Degerlund IK Sleipner 25 20 5            
49. Andreas Ekhamre Sundbybergs IK 25   10     10   5  
50. Marcus Alperud BK Glam 25 10 10 5          
51. Stefan Johansson Olofströms BS 25 5   10 10        
52. Johannes Eliasson Skutskärs BK 25   10 5     5 5  
53. Thobias Karlsson Västra Frölunda BK 25 5   5 5       10
54. Dan Pousar BK Smeden 20             20  
55. Fredrik Skrealid Gävle KK 20   20            
56. Jesper Hilmersson BK Glam 20     20          
57. Marcus Weywadt AIK 20         20      
58. Niklas Assarsson Team Malmoe 20       20        
59. Rasmus Hagelberg Olofströms BS 20 20              
60. Christoffer Landin Team Baltzar BC 20   10     10      
61. Fredrik Forslund BK Granen 20   10   10        
62. Oliver Bacnar Brutus Club 20     10       10  
63. Mattias Pettersson BK Force 20         10 5 5  
64. Lars Borg Tollarps BK 20 5   5 5   5    
65. Andreas Högberg BK Force 15         5   10  
66. Fredrik Lindgren LBK Hudik 15   10       5    
67. Kevin Alderin Team Baltzar BC 15     5   10      
68. Marcus Rasmusson Kulladals BS 15 5     10        
69. Mathias Sollenhag BwK Ankaret 15         10 5    
70. Robin Sundberg Stureby BK 15 5       10      
71. Tommy Kristiansson Bulltofta BK 15 10     5        
72. Alexander Thörne-Gruvell BK Smeden 10             10  
73. Andreas Persson Halmia BS 10       10        
74. Dennis Wollmer Kulladals BS 10 10              
75. Emil Ågren BK Kaskad 10 10              
76. Eric Bäckström BK Granen 10   10            
77. Jacob Carlsson Team Gamleby BC 10 10              
78. Jesper Bühlmann LBK Hudik 10   10            
79. Jesper Ekstedt AIK 10         10      
80. Jonatan Danielsson Club Eagles 10       10        
81. Kim Jonasson BK Amiki 10         10      
82. Kim Ojala Team Pergamon BC 10               10
83. Lukas Engström BK June 10               10
84. Marcus Fogelberg Marbodals BS 10     10          
85. Martin Karlsson BK Kåess 10     10          
86. Oskar Almroth Hellas 10         10      
87. Pontus Jakobsson BK Triss 10           10    
88. Rasmus Gjöderum Kulladals BS 10       10        
89. Robin Rehn Vimmerby BK 10 10              
90. Robin Svanberg BC Pegasus 10   10            
91. Samuel Flodin BK Joker 10               10
92. Sebastian Thörne Gruvell BK Smeden 10             10  
93. Tobias Karlberg BK Flash 10         10      
94. Eric Blomster Kees M-P 10         5 5    
95. Joakim Ljungkvist Team Mariestad BK 10     5       5  
96. Johan Rasmusson Karlslunds IF BF 10           5 5  
97. Niclas Jonasson Delta 72 10   5         5  
98. Patric Johansson BK Ax 10         5 5    
99. Alexander Larsson Team Mariestad BK 5             5  
100. Alexander Mavrikakis Sigma BK 5         5      
101. Anders Jacobsson IK Pärlan 5               5
102. Andreas Ferm Carlsson BK Korp 5       5        
103. Christoffer Finke BK Korp 5     5          
104. Christoffer Niklasson BK Korp 5     5          
105. Christopher Lindholm BK Bågen 5     5          
106. Daniel Blomqvist Karlslunds IF BF 5             5  
107. Daniel Maksimov Stureby BK 5         5      
108. Daniel Nilsson BK Femtionian 5       5        
109. Daniel Wahrberg BK Amiki 5   5            
110. Emil Ronström Stureby BK 5         5      
111. Felix Söderström Gävle KK 5   5            
112. Fredrik Andersson Club Eagles 5       5        
113. Hampus Thorstensson BK Skinnarna 5               5
114. Henrik Petersson Kulladals BS 5 5              
115. Jim Olsson BK Team Kungsbacka 5       5        
116. Joachim Nilsson Club Eagles 5       5        
117. Joakim Johnsson Zetterqvist BK Brio 5   5            
118. Johan Larsson BK Domino 5 5              
119. Johan Olovsson BK Enjoy 5         5      
120. Johan Persson Höganäs BC 5       5        
121. Johan Wallenbert Sundbybergs IK 5         5      
122. John Johansson Borås GIF 5               5
123. John-Øyvind Hafeld Polar Team 5         5      
124. Jörgen Sandberg BK Domino 5 5              
125. Kim Johannesson Turebergs IF 5         5      
126. Linus Pettersson Djurgårdens IF BF 5 5              
127. Ludvig Fruerlund Höganäs BC 5       5        
128. Ludvig Sernekvist BK Wik 5     5          
129. Martin Skagerström BK Avance 5             5  
130. Patric Hultén Ytterby BK 5     5          
131. Patrik Fogelberg Marbodals BS 5     5          
132. Rasmus Green IS Göta 5       5        
133. Robin Ekström Katrineholms AIK 5             5  
134. Sebastian Andersson Sigma BK 5           5    
135. Simon Ivarsson Katrineholms AIK 5             5  
136. Tobias Gisborn BK Domino 5 5              
137. Viktor Matsson BK Flax 5 5