Ebonite Junior Masters

POÄNGSAMMANSTÄLLNING SÄSONGEN 2011-2012 JUNIOR

Bookmark and Share

Ungdom  -  Junior  -  U-23  -  Flickor

Vid lika poäng går alltid den före som har flest höga poäng.
Sverigefinal för de 18 som samlat flest poäng i varje klass.

2011: Vä=Västervik  Gä=Gävle  Sk=Skövde  Än=Ängelholm  
2012: St=Stockholm  Ör=Örebro  Es=Eskilstuna  Gö=Göteborg  

Klicka på valfri tävling för att se poängfördelningen.

 
Förnamn
Efternamn
Klubb
Totalt


Sk
Än
St
Ör
Es

1. Anton Borg Tollarps BK 250 30   10 70 70 40   30
2. Alexander Johansson Kulladals BS 230 10   70 20   30 70 30
3. Tommy Lundh Team Baltzar BC 230 20 30 20 20 30 50 40 20
4. Sebastian Kuusisto Larsson BK Nobel 215 70 70 5 10 40 10   10
5. Simon Nilsson BK Nobel 200 50 50 30 30 20 10   10
6. Magnus Johnson Jr Sundbybergs IK 170 40 30   40 50     10
7. Kim Nordin BK Triss 150 10 10 30   30 20 30 20
8. Jesper Lundberg Team Pergamon BC 140 30 10   10 30 10 20 30
9. Johan Andreasson BK Femtionian 130 20   10 10 20 20 50  
10. Henrik Eriksson BK Rättvik 125   40 10 5 10 20 30 10
11. Axel Engblom Team Clan BK 125 20 30 20 30   5   20
12. Markus Jansson BK Jösse 120       50 10 20   40
13. Emil Nilsson BK Femtionian 110 30   50 10   10   10
14. Rasmus Edvall BK Frigg 110     30 20   10 20 30
15. Calle Waller BK Kaskad 105 5 10 30   10 10 30 10
16. Arvid Thomsson BK Full House 100       30   70    
17. Linus Vedin Team Clan BK 100       10   30 10 50
18. Oliver Oscarsson IK Ymer 100     10 20 30   30 10
19. Johan Bergqvist Team Clan BK 90     40     30   20
20. Pontus Martinsson Team Clan BK 90 30   20 10   20   10
21. Rasmus Andersson Team Clan BK 90 10 10 10 30 5 10 5 10
22. Linus Eliasson Team Clan BK 75   10 10 20 5 5 5 20
23. Pontus Kleinschnittger Mörlanda BS 75 5 20 5 5 5 10 20 5
24. Mathias Reinertsen Syv Søstre BK 70               70
25. Joackim Andersson Varta BK 60 5   5   10 30 10  
26. Fredrik Bjurteg IS Göta 60 10     5 20   20 5
27. Kristoffer Persson BK Albatross 60 20   10 5 10 5 5 5
28. Jakob Hogart Tollarps BK 55 10   10 10 10 10   5
29. Alexander Martinsson Team Clan BK 50 10   20 5   10   5
30. Martin Sjödin SK Nova 50   10     20 5 10 5
31. Jerry Wogel Älta IF 45 10 10 5     10 10  
32. Gustav Green Team Mariestad BK 45 10   5   10 5 10 5
33. Johannes Granström BK Loet 40   10     20   10  
34. Tobias Sjöström BK Femtionian 40 10   20 10        
35. Philip Persson BKF Falkenberg 40     10 10     10 10
36. Jonas Eriksson Bollnäs BC 35   30 5          
37. Dennis Andersson BK Raa 35   20     10 5    
38. Alexander Jönsson Tollarps BK 35 10   10 10 5      
39. Robin Axeborg Nybro IF 35 10 10 5   10      
40. Anders Rogvall Jönköpings BK 35 5   10   10 5   5
41. Jonathan Lundgren Hurricanes BK 35     5   10 5 10 5
42. Rasmus Wikström BK Team Kungsbacka 35     5 5   5 10 10
43. Tom Dahlberg BK Enjoy 25   20     5      
44. Linus Olsson Östhammars BS 25   10 5   5 5    
45. Alexander Ljusberg BK Enjoy 20   20            
46. Emanuel Låstberg-Lager Falköpings AIK 20             20  
47. Patrick Emblem moldebk 20   20            
48. Rasmus Sköld BK Friends 20 20              
49. Andreas Sylvesson Tollarps BK 20 10   10          
50. Andreas Tserni BK Loet 20   10     10      
51. Anton Dumke IKW/Köping BK 20           10 10  
52. Joakim Allers BK Mamba 20     10         10
53. Oliver Persson BK Lödde 20 5   5 5 5      
54. Anton Stenbeck Team Gothia BC 15       10 5      
55. Martin Wikerfelt Karlslunds IF BF 15           5 10  
56. Jesper Jäder Sandvikens AIK BK 15   5     5 5    
57. Mathias Petersson Kulladals BS 15 5     5   5    
58. Adam Hagevall Gävle KK 10   10            
59. André Ekberg BK Femtionian 10       10        
60. Andreas Ringquist BK Örnen 10         10      
61. Emil Fahlén BK Friends 10           10    
62. Joakim Nilsson Bollnäs BC 10   10            
63. Jonas Ganebring BK Avance 10             10  
64. Jonathan Hammarlund Bodekull BK 10 10              
65. Kevin Karlsson Team Gothia BC 10               10
66. Sebastian Stridh Höganäs BC 10       10        
67. Timmy Birgersson BK Gärdet 10             10  
68. Christofer Ek Halmia BS 10 5     5        
69. Linus Hallgren BK Wik 10     5 5        
70. Mikael Boström Sigma BK 10         5   5  
71. Sebastian Sunnercrantz BK Wik 10     5     5    
72. Tobias Lehmus Team Clan BK 10     5 5        
73. Anton Printz Bodström Stureby BK 5         5      
74. Anton Åhrström BK Korp 5     5          
75. Christian Forsebrink BK Nobel 5           5    
76. Christopher Kirk-Wallis Stureby BK 5         5      
77. Christopher Nejdefelt BK Trippel XXX 5         5      
78. Dennis Nordström Green BK Tegnér 5     5          
79. Dennis Olesen BK Hulingen 5 5              
80. Felix Berger Team Skövde BC 5     5          
81. Hani Al-Ani Olofströms BS 5       5        
82. Jesper Kyrk Team Tibro BK 5     5          
83. Jimmy Lundell BK Asterix 5           5    
84. Joel Petersson BK Wik 5     5          
85. Johan Schöning Bollnäs BC 5   5            
86. Jonathan Samuelsson BF Solängen 5               5
87. Kim Hansson Halmia BS 5       5        
88. Lucas Hall BF Solängen 5               5
89. Markus Engberg Turebergs IF 5         5      
90. Olle Pejstup Team Mariestad BK 5             5  
91. Olle Ståhl Lusaskens BK 5           5    
92. Rasmus Mattsson Östhammars BS 5         5      
93. Samuel Johansson Halmia BS 5       5        
94. Sebastian Johansson Varta BK 5 5              
95. Sigbjørn Eide Hallingkast BK 5               5
96. Simon Ekström BK Trippel XXX 5         5      
97. William Melcker Baloo BT 5     5          
98. Zakarias Bangtsarhåkansson AIK 5         5