Ebonite Junior Masters

POÄNGSAMMANSTÄLLNING SÄSONGEN 2011-2012 UNGDOM

Bookmark and Share

Ungdom  -  Junior  -  U-23  -  Flickor

Vid lika poäng går alltid den före som har flest höga poäng.
Sverigefinal för de 18 som samlat flest poäng i varje klass.

2011: Vä=Västervik  Gä=Gävle  Sk=Skövde  Än=Ängelholm  
2012: St=Stockholm  Ör=Örebro  Es=Eskilstuna  Gö=Göteborg  

Klicka på valfri tävling för att se poängfördelningen.

 
Förnamn
Efternamn
Klubb
Totalt


Sk
Än
St
Ör
Es

1. Jesper Svensson Vimmerby BK 350 70   70 70   70   70
2. Filip Wilhelmsson BK Force 300 30 70 50 50 70     30
3. Jonathan Eriksson BK Plus 220 50 30 30   10 30 70  
4. Max Andersson Team Clan BK 200 20 50 30 10   30 40 20
5. Benjamin Jonsson BK Wik 200 30 30 20 20 10 20 30 40
6. Filip Poikela BK Stallis 180   30 10 40 40 40 10 10
7. Anton Ahlgren Tingsryd KK 170 20 10 10 30 50     50
8. Joakim West Ludvika BK 170 40 20 20   30 10 30 20
9. Pontus Andersson Team Clan BK 150 20   40 30   30   30
10. Jonathan Liew BK Flax 140 30   30     30 50  
11. Hugo Lindgren BK Stallis 140 30 20 10 10 5 5 30 30
12. Robert Lindberg BK Glam 100   20 20   20 10 20 10
13. Sebastian Graveleij Sundbybergs IK 100 20 10 20   20 10 10 10
14. Jesper Hansson Umeå IK 90   40     20 20 10  
15. Ludwig Ingerskog BK Loet 90   30     30 10 20  
16. Felix Cederlund SK Nova 90   10     20 10 30 20
17. Marcus Kleinschnittger Mörlanda BS 90 10 20 5 30 5 5 10 5
18. Johan Igelström BK Nobel 90 10 10 10 10 10 10 20 10
19. Anton Gehlin IFK Sala 80   20     10 50    
20. Björn Andersson Stenungsunds BC 80 10   5 20 5 20 10 10
21. Simon Bjernhagen BK Viskan 80 20 10 10 20 5 5 5 5
22. Timmy Fredriksson Tomelilla BK 70     5 30 5   20 10
23. Mårten Jonsson Team Clan BK 70 10 5   10 10 5 10 20
24. Viktor Danielsson IKW/Köping BK 60   10 10   10 20 10  
25. Marcus Aman BK Kaskad 50     10   30 10    
26. Alfred Berggren Kvänums BK 50       20 10 10 10  
27. Emanuel Jonsson Kvänums BK 50     10   5 5 20 10
28. William Svensson BK Domino 50 10   10   5 5   20
29. Viktor Gullberg BK Femtionian 50 10   5 10 5 5 5 10
30. Johannes Gül Hjo Bowlingklubb 45     30 10 5      
31. Jesper Gren Bålsta BC 45     20   5 20    
32. Fredrik Svensson BK Nobel 45 10 10 10 10   5    
33. Johannes Svensson Falkenhov BK 40       10       30
34. Petter Paulin BK Brio 40         30 10    
35. Eddie Sohlström BK Plus 40   10 5   20     5
36. Leo Greverius Sundbybergs IK 40   10     10 10 10  
37. Filip Thelander Bålsta BC 40   10 10   10 5 5  
38. Victor Appelqvist Vilhelmina IK 35   10     10 5 10  
39. Gustav Åkerman Tollarps BK 35     5 10 5 10   5
40. Carl Kindberg Team Clan BK 30     10   10     10
41. Adam Hultgren BK Glam 30         5 5 10 10
42. Jesper Runbom Team Clan BK 30 5   5 10       10
43. Jonathan Martinsson Tingsryd KK 30 10     10   5   5
44. David J Sandberg Karlslunds IF BF 25     5   10 5 5  
45. Andre Andersson Bulltofta BK 20       20        
46. Justin Karlsson Team Gothia BC 20         10     10
47. Markus Carlsson IK Ymer 20             10 10
48. Niklas Awén BK Granen 20   10       10    
49. Jerker Andersson BK Granen 20   10     5 5    
50. Anton Olsson-Norberg Christinehamns BK 20   5 5     5 5  
51. Emil Brunn Ramstedt BK Rättvik 20     5   5 5 5  
52. Emrik Hansson IK Pärlan 20   5 5   5   5  
53. Marcus Eriksson Vingåkers BK 15           5 10  
54. Ola Gustavsson BK June 15 10   5          
55. Loke Molander KS Edsbowlarna 15     5   5     5
56. Samuel Mäkinen BK Bågen 15     5     5   5
57. Teo Brolin Sundbybergs IK 15   5 5   5      
58. Emil Luusua Bodekull BK 10 10              
59. Filip Hellmansson Brutus Club 10 10              
60. Johannes Fridlund Tollarps BK 10 10              
61. Kevin Lindbladh BS Olymp 10       10        
62. Pontus Persic Bodekull BK 10 10              
63. Tim Roth BK Femtionian 10     10          
64. Victor Lindblad-Svärd Sun Club 10           10    
65. Viktor Albihn BK Strået 10       10        
66. Adam Öhrn BK Merri Mac 10           5 5  
67. Edwin Larsson Christinehamns BK 10     5     5    
68. Emil Jansson BK Bågen 10     5     5    
69. Emil Olsson BK Bågen 10     5         5
70. Markus Gül Hjo Bowlingklubb 10       5 5      
71. Otto Olsson BK Björnligan 10             5 5
72. Alexander Gustavsson BK Granen 5         5      
73. Alexander Wase Stureby BK 5         5      
74. Alexsader Flodin MB 66 5               5
75. Alfred Odbert BK Fight 5           5    
76. Anderas Eriksson Team Gothia BC 5               5
77. Andreas Andersson Hellas 5           5    
78. Anton Sköld BK Friends 5           5    
79. Daniel Ferm Carlsson BK Korp 5     5          
80. David Kron Team Malmoe 5       5        
81. Elliot Nyroos BK Granen 5   5            
82. Erik Florå BK Cahoot 5         5      
83. Felix Bergand BK Team Kungsbacka 5       5        
84. Filip Wetterberg BK Glam 5           5    
85. Gustav Ekholm BK Friends 5           5    
86. Joakim Trossvik Hellas 5         5      
87. Johannes Gül Hjo Bowlingklubb 5           5    
88. Jonathan Eriksson BK Norden 5   5            
89. Jonathan Forkner BS Olymp 5       5        
90. Jonathan Hubbe IK Ymer 5             5  
91. Kevin Carlsson BS Olymp 5       5        
92. Linus Nilsson BK Korp 5     5          
93. Marcus Nejdefelt BK Trippel XXX 5         5      
94. Markus Ellerhage BK Thule 5       5        
95. Nicklas Berntzon BK Trippel XXX 5         5      
96. Olle Eurén BK Plus 5             5  
97. Olle Åström BK Enjoy 5         5      
98. Pontus Grönvall BS Olymp 5       5        
99. Pontus Olsson Tingsryd KK 5 5              
100. Robin Gibrand Höganäs BC 5       5        
101. Robin Skans Team X-Calibur 5               5
102. Sami Scharin BK Smeden 5             5  
103. Sebastian Adolfsson BS Olymp 5       5        
104. Sebastian Elmskog BS Olymp 5       5        
105. Thomas Danielsson BK Nobel 5               5