Ebonite Junior Masters

POÄNGSAMMANSTÄLLNING SÄSONGEN 2010-2011 FLICKOR

Bookmark and Share

Ungdom  -  Junior  -  U-23  -  Flickor

Vid lika poäng går alltid den före som har flest höga poäng.
Sverigefinal för de 18 som samlat flest poäng i varje klass.

2010: Vä=Västervik  Gä=Gävle  Sk=Skövde  Än=Ängelholm  
2011: St=Stockholm  Ör=Örebro  Es=Eskilstuna  Gö=Göteborg  

Klicka på valfri tävling för att se poängfördelningen.

 
Förnamn
Efternamn
Klubb
Totalt


Sk
Än
St
Ör
Es

1. Annie Thorell Örgryte IS 170 10 10 20 10 30   20 70
2. Louise Borg Tollarps BK 160 10 70 5 5 10 10 40 10
3. Emelie Ellerhage BK Thule 150   50 10 10     70 10
4. Linda Jönsson Team Ystad BK 150 50     70 10   10 10
5. Ida Håkansson BK Trossö 150 5   5 5 5 30 50 50
6. Sandra Gustafsson BK Högland 150 30 30 10   30   30 20
7. Amanda Engström BK Fryken 125   10   20 10 50 5 30
8. Josefin Hedén BK Dimico 120 5 5 30 20   10 10 40
9. Lisa Björklund Team X-Calibur 120 5 5 10 10 30 40   20
10. Linnea Olsson Tollarps BK 115 10   10 5   70 20  
11. Liz Larsson BK Qvinns 115 5 10 70 10 5 5   10
12. Mimmi Persson BK Högland 110     5 30 5 10 30 30
13. Sofia Nordström BK Mas 100 70 30            
14. Nathalie Asklund Hellas 100 10 40 5   5 5 30 5
15. Paulina Jonsson BK Chick´s 100 20   30 5 20 5 10 10
16. Hanna Jonasson BK Thule 95 30     50 5     10
17. Sandra Jonasson BK Cahoot 95     50 30 5 5   5
18. Emelie Österlindh SBC 90       20 30 30   10
19. Josefine Linderoth Spader Dam 85 20 10   5 5 20 5 20
20. Susanna Kiiskinen BK Parant 80 30 5 10   20 5   10
21. Helena Ericson Sundbybergs IK 75         70   5  
22. Emma Olsson Spader Dam 75     5 30 20 5 10 5
23. Fanny Lindahl AIK 75 5 5 10   10 30 10 5
24. Sabina Asplund BK Trossö 70 40   5 10 5   5 5
25. Kim Grape BK Stjärnan 70 5 5 40   5 5 5 5
26. Viktoria Thell Tranås AIF BK 70 10 10 30 10 5 5    
27. Frida Löhnert BK Cahoot 65     5 40 10 10    
28. Emelie Hult BK Lödde 60       30       30
29. Ronja Lundblad BK Eva 60 5 10 5 20 5 5 5 5
30. Emma Johansson BK Thule 55   10   10 5   30  
31. Sofie Gustavsson Gymnastik o IF Fram 55 10   30     10 5  
32. Linnea Frankesson BS Kulorna 55   20 10 5 5 5 5 5
33. Emelie Lundgren Trollhättans BK 55 10 10 10 5 5 5 5 5
34. Andrea E Hansen Vågan BK 50         50      
35. Mikaela Bjernhagen Mörlanda BS 50   20 5       20 5
36. Ronja Sköld BK Friends 50 5 5 5   5 20 10  
37. Linn Wåhlander BK Monark 50 5   5 10 5 10 5 10
38. Matilda Hultgren BK Merci 50   10 5 10 5 10 5 5
39. Linnea Rundgren BK Biet-Finesse 95 50 10 5 10 5 5 5 5 5
40. Mikaela Stenius BK Wäsby Gnistan 45         40 5    
41. Jennifer Johansson BK Accic 45 30 5 5 5        
42. Malin Brodin Hellas 45         20 5 20  
43. Elin Abrahamsson BK Mistral 45         5 20 10 10
44. Emelie Tiveljung Hurricanes BK 45     20     5 10 10
45. Jenny Westerdahl BK Merci 45   5 20 5 10 5    
46. Elin Andreasson BS Hässle 45 5 5 5 10 5 5 5 5
47. Josefin Persson BS Friska Viljor 40       5 5     30
48. Alexandra Pettersson Linköpings DBS Zorita 40 5 10 5   10 5 5  
49. Anna Schöning Bollnäs BC 35   30     5      
50. Towe Falck BK Friends 35           30 5  
51. Caroline Byquist BK Flash 35   20     5 5 5  
52. Madelene Gullberg BK Tuve Tjejerna 35 10   5 5   5   10
53. Matilda Lind BK Klint 35 10   5 5 5   10  
54. Christina Kiiskinen BK Parant 35 5 5 5   5 5   10
55. Frida Hammarström Bollnäs BC 30   30            
56. Elaine Jatko Lundberg BK Högland 30         10     20
57. Elin Andersson BK Pollux 30     20     10    
58. Jessika Lindqvist Gävle KK 30 5 20     5      
59. Otilia Eriksson BK Dimico 30 10 5 5   10      
60. Emelie Olsson BK Qvinns 30 5 5 5   5 5 5  
61. Janina Lindberg BK Merci 25 10   10     5    
62. Louise Thillmar BK Eva Norrköping 25   10 5   10      
63. Cajsa Wegner BS Friska Viljor 25     10 5 5 5    
64. Evelyn Johansson SBC 25       5 5 5   10
65. Mathilda Tidbeck BwK Ankaret 25   5   5 5 5 5  
66. Malin Resin Spader Dam 20 20              
67. Mia Dahlström SBC 20 20              
68. Åsa Carlsson Örgryte IS 20           20    
69. Carolina Kiiskinen Team Vasa BC 20   10     10      
70. Emelie Hjorth Jönköpings KK 20           10 10  
71. Tina Andersson Stånga IF 20   10         10  
72. Caroline Lorensson Team X-Calibur 20 5 5 10          
73. Evelina Bertilsson BK Cefyra 20       10 5 5    
74. Evelina Karlsson Tranås AIF BK 20 5 10 5          
75. Frida Eriksson Ytterby BK 20     10 5       5
76. Isabelle Nilsson BK Bågen 20   5 5     10    
77. Linnea Eriksson BK Enjoy 20   5     10 5    
78. Sandra Norell BK Tuve Tjejerna 20 5 5 5     5    
79. Amanda Steén Team X-Calibur 15       5   10    
80. Emma Magnusson BK Skrufscha 15     5     10    
81. Jolin Sonesson BK Bågen 15     5     10    
82. Julia Schröder BK Stallis 15             10 5
83. Sofia Nilsson SBC 15 10     5        
84. Emmastina Dannered BK Parant 15     5   5     5
85. Felicia Mäkinen BK Bågen 15   5 5     5    
86. Jessica Henriksson BK Bågen 15   5 5     5    
87. Sofia Pettersson Hammarby IF BF 15   5     5   5  
88. Sofie Granath BwK Ankaret 15   5     5 5    
89. Amanda Andersson Sigma BK 10         10      
90. Cecilia Öberg BK Friends 10           10    
91. Erica Andersson BK Biet-Finesse 95 10             10  
92. Karin Engesten BK Parant 10         10      
93. Kimberley Koudstaal Vereniging Haarlem 10             10  
94. Malin Henriksson DBS Hajen 10 10              
95. Rebecca Johansson Spader Dam 10       10        
96. Rebecca Lundahl SBC 10       10        
97. Rebecca Rosén Tranås AIF BK 10       10        
98. Sara Lidman Baloo BT 10     10          
99. Alida Molander KS Edsbowlarna 10         5     5
100. Amanda Nilsson BK Fia 10   5         5  
101. Anna Andersson Spader Dam 10       5 5      
102. Cathrine Lindström BK Calluna 10           5   5
103. Felicia Bergvall BK Eva 10         5   5  
104. Filippa Persson BK Söder 10       5       5
105. Johanna Rosén Lindblad BK Fia 10   5         5  
106. Josefin Allsten BK Söder 10           5   5
107. Mikaela Söderberg BK Enjoy 10   5     5      
108. Olivia Wallentin BK Dimico 10         5   5  
109. Ronja Edvall BS Friska Viljor 10     5 5        
110. Sabina Nilsson BK Parant 10         5 5    
111. Sofi Hilmersson BK Parant 10     5   5      
112. Tina Roth Bk Flickers 10       5       5
113. Viktoria Karlsson BK Eva 10         5   5  
114. Anna Westerberg Sundbybergs IK 5         5      
115. Annika Andersson BK Hallandia 5       5        
116. Caroline Wegner BS Friska Viljor 5     5          
117. Corinne Nilsson BK Falcon Ladies 5       5        
118. Elin Jörnelind Bollnäs BC 5   5            
119. Emelie Widmark Bollnäs BC 5   5            
120. Emma Andersson BK Thule 5       5        
121. Emma Hagman BK Flax 5 5              
122. Emma Hansson BK Parant 5         5      
123. Emma Olsson Gävle KK 5   5            
124. Erika Kindblom Hellas 5         5      
125. Evelina Eriksson BK Dimico 5   5            
126. Hanna Sloberg Baloo BT 5     5          
127. Isabella Hietaniemi BK Enjoy 5         5      
128. Jennifer Byström Tyresö BK 5         5      
129. Jessica Gyllenskepp Baloo BT 5     5          
130. Joanna Eng Hellas 5         5      
131. Johanna Björk BS Friska Viljor 5       5        
132. Johanna Holmstedt BK Enjoy 5         5      
133. Johanna Persson Team X-Calibur 5               5
134. Josefin Hermansson Sundbybergs IK 5         5      
135. Josefine Westerberg Gävle KK 5   5            
136. Katarina Norlin BK Söder 5         5      
137. Lina Eklund Uppsala BC 90 5         5      
138. Lina Elfström Sundbybergs IK 5         5      
139. Lina Hällgren BK Taggen 5 5              
140. Linn Alerius Hellas 5         5      
141. Linn Bergand BK Team Kungsbacka 5     5          
142. Lisa Lindell BK Team Kungsbacka 5     5          
143. Malin Gref Sundbybergs IK 5           5    
144. Malin Runberg BK Cahoot 5         5      
145. Malou Eng Hellas 5         5      
146. Moa Danielsson BK Bågen 5           5    
147. Nanja Karlsson Falkenhov BK 5               5
148. Patricia Kjellby Team X-Calibur 5               5
149. Rebecca Risberg BK Hulingen 5 5              
150. Rebecka Overgaard Spader Dam 5       5        
151. Rebecka Persson BK Söder 5       5        
152. Sandra Arestav B-K Eva 5         5      
153. Sandra Brännmo BK Enjoy 5         5      
154. Sandra Granfeldt BK Hallandia 5       5        
155. Sara Colling BK Eva 5         5      
156. Sofia Hörman BK Örebrokometen 5           5    
157. Sofie Valtinat BK Falcon Ladies 5       5        
158. Sonja Vikse Askøy bc 5     5          
159. Terese Johansson AIK 5         5      
160. Vania Panes Lundmark Sundbybergs IK 5         5      
161. Victoria Viktorsson BwK Ankaret 5         5      
162. Wilma Karlsson Christinehamns BK 5             5