Ebonite Junior Masters

POÄNGSAMMANSTÄLLNING SÄSONGEN 2010-2011 U-23

Bookmark and Share

Ungdom  -  Junior  -  U-23  -  Flickor

Vid lika poäng går alltid den före som har flest höga poäng.
Sverigefinal för de 18 som samlat flest poäng i varje klass.

2010: Vä=Västervik  Gä=Gävle  Sk=Skövde  Än=Ängelholm  
2011: St=Stockholm  Ör=Örebro  Es=Eskilstuna  Gö=Göteborg  

Klicka på valfri tävling för att se poängfördelningen.

 
Förnamn
Efternamn
Klubb
Totalt


Sk
Än
St
Ör
Es

1. Robert Kaneby BK Stallis 290 10 30 70   70 10 30 70
2. Tobias Johansson Örta IF 190   70 10   30 40 40  
3. Gabriel Andersson BK Wik 180 10 30 10 10 50 10 30 30
4. Robin Andersson BK Brio 170 30 20     30 20 20 50
5. Marcus Rasmusson Kulladals BS 120 20   10 30 10 50    
6. Christoffer Landin Västerås SK BK 115 20   30   30 5 30  
7. Jim Lindstrand BK Frigg 110     30 20     50 10
8. Marcus Alperud BK Nobel 110     10 20 10 10 20 40
9. Anton Adolfsson BK Wik 110 10 10 5 20 5 20 30 10
10. Robin Rehn Vimmerby BK 105 10   5   10 30 20 30
11. Joachim Karlsson BK Accic 100       70 30      
12. David Rendius BK Nobel 100     50 5 20 10 5 10
13. Johannes Eliasson Skutskärs BK 100 10 50 10   5 5 10 10
14. Daniel Wigren BK Örnen 95     5   40 30 10 10
15. Tobias Pettersson BK Domino 90 70   10     10    
16. Robin Persson BK Frigg 85     40 5     10 30
17. Jonas Olsson BK Full House 85 10 40 10 5 5   5 10
18. Oliver Bacnar Brutus Club 85 30 30 10 10     5  
19. Andreas Högberg BK Force 80 10           70  
20. Mattias Wetterberg BK Full House 80       50       30
21. Emil Johansson BK Nobel 75           70 5  
22. Emil Ågren BK Kaskad 75 10 10 30   10 5   10
23. Jacob Carlsson Team Gamleby BC 70 50       20      
24. Samuel Flodin MB 66 65 20 5 5 10 5 5 10 5
25. Robin Björnstedt Team Bjuv BF 60 40   5 5 5 5    
26. Filip Jansson Team Clan BK 55 5     10 20     20
27. Kristoffer Lindmark Halmia BS 55 10   20 10 5     10
28. Andreas Magnusson BK Team Obelix 50       30       20
29. Martin Nilsson Kulladals BS 50           30   20
30. Thobias Karlsson Västra Frölunda BK 50   20 10 10 5     5
31. Alexander Thörne-Gruvell BK Smeden 50 10 10 10 10   5 5  
32. Kim Andersson BK Full House 40       40        
33. Sebastian Blomsten BK Faxe 40   30     10      
34. Anders Jacobsson IK Pärlan 40 20 10         10  
35. Kevin Alderin Team Baltzar BC 40     20     10 10  
36. Sebastian Thörne Gruvell BK Smeden 40   10   10   10 10  
37. Joakim Ljungkvist Team Mariestad BK 35     30     5    
38. Stefan Johansson Olofströms BS 35       30 5      
39. Emil Eklund Zorrow Club 35     20       5 10
40. Roger Wegner BK Frigg 35     5 20       10
41. Linus Pettersson Djurgårdens IF BF 35 10 10     5   10  
42. Tobias Ahlberg Sundbybergs IK 35   10     5 10 10  
43. William Jönsson Team Ystad BK 35 5     5 5   10 10
44. Emil Sjögren BK Bågen 30           30    
45. Johan Larsson BK Domino 30 30              
46. Jörgen Sandberg BK Domino 30 30              
47. Mattias Möller Höganäs BC 30       30        
48. Tobias Karlberg BK Flash 30   20     10      
49. Christian Liljestrand BK Nobel 30           5 20 5
50. Frida Dahlgren Spader Dam 30         10 10   10
51. Axel Desaix IFK Borås 30 10   5 10   5    
52. Christopher Lüttke BK Kaskad 25   10 5   10      
53. Johan Hedenström IKW/Köping BK 25         5 10 10  
54. Sebastian Ekedahl Stureby BK 25     5   10 10    
55. Joakim Johnsson Zetterqvist BK Brio 25 5 10         5 5
56. Joel Karlsson Preem Skövde 20     20          
57. Johan Wallenbert Sundbybergs IK 20         20      
58. Mattias Jansson BK Jösse 20           20    
59. Mattias Nilsson BK Jösse 20           20    
60. Niclas Jonasson Delta 72 20   20            
61. Tobias Karlsson BK Team Obelix 20               20
62. Henrik Petersson Kulladals BS 20 5       5     10
63. Patrik Lundqvist BK Taifun 20     5     5 10  
64. Patrik Hillborg Hammarby IF BF 20   5 5   5   5  
65. Alexander Karlsson BK Glam 15     10 5        
66. Dan Pousar BK Smeden 15 5           10  
67. Eric Blomster Kees M-P 15         5 10    
68. Niklas Assarsson Team Malmoe 15   10   5        
69. Tobias Wickman IKW/Köping BK 15         10 5    
70. Sebastian Andersson Sigma BK 15 5       5 5    
71. Alexander Martinsson Team Malmoe 10       10        
72. Anton Carlström Vetlanda BC 10 10              
73. Camilla Johansson Gävle KK 10   10            
74. Christopher Eklund BK Amiki 10         10      
75. Dennis Vrabac BK Full House 10       10        
76. Fredrik Nilsson BK Accic 10     10          
77. Fredrik Törnblom BK Rättvik 10   10            
78. Kim Malmström Västerås SK BK 10   10            
79. Marcus Fogelberg Marbodals BS 10     10          
80. Martin Bergback BK Glam 10           10    
81. Martin Karlsson BK Oden 10     10          
82. Mathias Hultén BK Joker 10               10
83. Mattias Hellmansson Team Baltzar BC 10 10              
84. Niclas Lindholm AIK 10         10      
85. Oskar Almroth Hellas 10         10      
86. Robin Sjöblom BK Rättvik 10   10            
87. Sandra Andersson Spader Dam 10       10        
88. Sebastian Alneberg Sandvikens AIK BK 10           10    
89. Tobias Wärskog BK Triss 10             10  
90. Tommy Nordbäck Stureby BK 10         10      
91. Viktoria Johansson Spader Dam 10       10        
92. Daniel Rehn Varta BK 10     5   5      
93. Fredrik Jahn Trollhättan Dolphins BK 10     5         5
94. Fredrik Norrdahl Team Booster 10         5 5    
95. Glenn Klasson BK Thule 10   5   5        
96. Joakim Öhrwall IFK Borås 10     5     5    
97. Johan Rasmusson Karlslunds IF BF 10           5   5
98. Mathias Kregert BK Örnen 10         5 5    
99. Adrian Fintling Karlslunds IF BF 5           5    
100. Alexander Gustafsson M-P 5         5      
101. Alexander Larsson Team Mariestad BK 5           5    
102. Andreas Ferm Carlsson BK Korp 5       5        
103. Christoffer Birgersson Vetlanda BC 5 5              
104. Christoffer Jakobsson IK Pärlan 5     5          
105. Daniel Blomqvist BK Slussen 5           5    
106. Daniel Lilja BK Hu-Pi 5               5
107. Daniel Wahrberg BK Amiki 5         5      
108. David Nilsson AIK 5         5      
109. Dennie Raneryd Tyresö BK 5         5      
110. Dennis Brantestig BK Norden 5             5  
111. Dennis Häll Varta BK 5         5      
112. Emil Ronström Stureby BK 5         5      
113. Filip Larsson IKW/Köping BK 5           5    
114. Fredrik Lindegren BK June 5   5            
115. Hampus Thorstensson BK Skinnarna 5             5  
116. Jesper Ekstedt AIK 5         5      
117. Jesper Hilmersson Team Baltzar BC 5     5          
118. Jimmy Lillemo BK Stjerne 5     5          
119. Johan Eriksson BK Select 5       5        
120. Kim Jonasson BK Amiki 5         5      
121. Marcus Leijon Sollentuna BK 5         5      
122. Marcus Norell Sandvikens AIK BK 5   5            
123. Marcus Svensson Falkenhov BK 5               5
124. Marcus Weywadt Stureby BK 5         5      
125. Martin Persson SOIK Hellas 5         5      
126. Mikail Andersson BK Raa 5         5      
127. Nicklas Fredlund Trollhättan Dolphins BK 5     5          
128. Niklas Lönnerfors Team Gothia BC 5     5          
129. Oskar Ilfeldt Team Booster 5         5      
130. Pontus Hessle-Sandstedt Team Mariestad BK 5     5          
131. Rasmus Green IS Göta 5       5        
132. Robin Johansson BK Cahoot 5 5              
133. Sebastian Gustavsson BK Domino 5 5              
134. Simon Andersson Falköpings AIK 5     5          
135. Simon Ivarsson Katrineholms AIK 5         5      
136. Tobias Fors Falköpings AIK 5     5          
137. Tomas Kahlbäck BK Glam 5     5          
138. Tommy Kristiansson BK Bråhög 5       5        
139. Victor Kyrk Team Skövde BC 5     5          
140. Viktor Skogfält Vara BK 5     5