Ebonite Junior Masters

POÄNGSAMMANSTÄLLNING SÄSONGEN 2010-2011 JUNIOR

Bookmark and Share

Ungdom  -  Junior  -  U-23  -  Flickor

Vid lika poäng går alltid den före som har flest höga poäng.
Sverigefinal för de 18 som samlat flest poäng i varje klass.

2010: Vä=Västervik  Gä=Gävle  Sk=Skövde  Än=Ängelholm  
2011: St=Stockholm  Ör=Örebro  Es=Eskilstuna  Gö=Göteborg  

Klicka på valfri tävling för att se poängfördelningen.

 
Förnamn
Efternamn
Klubb
Totalt


Sk
Än
St
Ör
Es

1. Magnus Johnson Jr Sundbybergs IK 210 10     40 20 70   70
2. Rasmus Hagelberg Olofströms BS 180     30 10 70 30   40
3. Markus Jansson BK Jösse 180 30     50 40 30   30
4. Julius Emil Hopka BK Jösse 170 20 30 30 10 10 30 20 20
5. Tommy Lundh Team Baltzar BC 165 20 70 10 20 10 10 20 5
6. Marcus Henriksson Team Clan BK 160 70     30 10     50
7. Pontus Martinsson Team Clan BK 155 10 50 30 30 10 5 10 10
8. Jesper Larsen Team Clan BK 150 50     70       30
9. Andreas Ekhamre Sundbybergs IK 125   20 5   30 20 30 20
10. Alexander Martinsson Team Clan BK 120 10 10 20 20 10 10 30 10
11. Fredrik Bjurteg Olofströms BS 115 10   70 10 5 5 5 10
12. Arvid Thomsson BK Full House 115   40   20 5   50  
13. Anton Olsson Team Clan BK 115 20 20   5 20   30 20
14. Marcus Tidbeck BwK Ankaret 110   10   10 50 10 30  
15. Anton Elofsson BK Wik 110     10 10 30 10 40 10
16. Andreas Kleinschnittger Mörlanda BS 100 30 5 5 10 10 10 10 20
17. Rasmus Andersson Team Baltzar BC 95 5 30 10 5 5 10 20 10
18. Kim Nordin BK Triss 95 30 10 10 10 10 10 10 5
19. Sebastian Eriksson BK Brio 90 5     5     70 10
20. Oliver Oscarsson IK Ymer 90 10   20 5 10 40   5
21. Daniel Nilsson BK Femtionian 90 10   30 5 30   10 5
22. Tobias Eriksson BK Stjerne 80 20   50   10      
23. Lars Borg Tollarps BK 80 10 20 5 5 10 10 10 10
24. Jimmy Wogel Tyresö BK 70   30   30   10    
25. Daniel Leppänen BK Trix 65 10 20 5   5 10 10 5
26. Anton Persson Team Clan BK 60         30     30
27. Eric Bäckström BK Granen 60   30 5   5 10 10  
28. Isabelle Hultin BK Bågen 50           50    
29. Kevin Karlsson Team Gothia BC 50     10 10       30
30. Alexander Jönsson Tollarps BK 50   10 5     30   5
31. Dennis Wollmer Kulladals BS 45 30     10 5      
32. Joel Petersson BK Wik 45     10 10 5 5 10 5
33. Martin Lindal BK Femtionian 45 10 10 5 10 5     5
34. Glenn Andersson BK Flax 40 40              
35. Mathias Wilson BK Arn 40     40          
36. Elin Adolfsson BK Högland 40       20   20    
37. Tobias Räisänen Team Pergamon BC 40     20 10       10
38. Kristian Persson BK Tegnér 35     5   20     10
39. Jonathan Andersson BK Nobel 35 5       5 20 5  
40. Andreas Pettersson Halmia BS 35 10   10 10 5      
41. Mathias Petersson Kulladals BS 35 10     5 5   10 5
42. Rasmus Sköld BK Friends 35 5 10 5   5 5 5  
43. Christoffer Ek Halmia BS 30       30        
44. Fredrik Forslund Team Clan BK 30           20   10
45. Filip Lindbjer BK June 30     10     10   10
46. Christopher Elefant BK Nobel 30         5 10 10 5
47. Robin Sundberg Stureby BK 30 5 10     5   10  
48. Jonathan Lundgren Hurricanes BK 25     5       10 10
49. Martin Wilhelmsson BK Kaskad 25 10 10 5          
50. Joackim Andersson Varta BK 25       5 5 5 10  
51. Joakim Allers Lunds BK 25 5     5 10     5
52. Anders Rogvall Jönköpings BK 25 5   5   5 5   5
53. Erik Bengtsson BK Wik 20     20          
54. Jesper Lundström Djurgårdens IF BF 20         20      
55. John-Øyvind Hafeld polar team 20             20  
56. Dennis Nordström Green BK Tegnér 20     10         10
57. Emil Johansson Team Clan BK 20         10     10
58. Alexander Ljusberg BK Enjoy 20 5 10     5      
59. Andreas Ringquist BK Örnen 20 5       10 5    
60. Anton Stenbeck Team Gothia BC 20     10 5       5
61. Niklas Broman BK Glam 20     10     5 5  
62. Tobias Sjöström BK Femtionian 20 10   5 5        
63. Anton Åhrström BK Korp 15 5           10  
64. Martin Forsell Team Mariestad BK 15     10     5    
65. Christian Forsebrink BK Nobel 15           5 5 5
66. Linus Hallgren Hurricanes BK 15         5   5 5
67. Patric Hultén Ytterby BK 15     5 5       5
68. Andreas Tserni BK Loet 10   10            
69. Anton Dumke IKW/Köping BK 10   10            
70. Daniel Tserni Luleå BF 10   10            
71. David Uldén Team Gamleby BC 10 10              
72. Felix Söderström Gävle KK 10   10            
73. Fredrik Skrealid Gävle KK 10   10            
74. Jesper Kyrk Team Skövde BC 10     10          
75. Jesper Lundberg Team Pergamon BC 10       10        
76. John Øyvind Hafeld Polar Team 10         10      
77. Jonas Eriksson Vimmerby BK 10     10          
78. Sebastian Johansson BK Hulingen 10           10    
79. Alfred Gikas Pettersson BS Bockarna 10     5 5        
80. Anton Pennerborn IKW/Köping BK 10         5 5    
81. Tom Dahlberg BK Enjoy 10   5     5      
82. Andreas Sylvesson Tollarps BK 5       5        
83. Anton Fastrup Stureby BK 5         5      
84. Christopher Kirk-Wallis Stureby BK 5         5      
85. Daniel Maksimov Stureby BK 5         5      
86. Daniel Wahlgren Gävle KK 5   5            
87. Felix Asplund Bodekull BK 5 5              
88. Ida Andersson BK Högland 5       5        
89. Jacob Lundgren BK Strömkarlen 5     5          
90. Joel Ingbrand BK Domino 5 5              
91. Johan Rasmusson Karlslunds IF BF 5         5      
92. Jonathan Samuelsson BF Solängen 5               5
93. Marcus Andersons IS Göta 5       5        
94. Max Larsson Hellas 5         5      
95. Oliver Andersson BS Olymp 5       5        
96. Rasmus Viktorsson BwK Ankaret 5         5      
97. Robert Sloberg BS Olymp 5 5              
98. Simon Sallborg SK Nova 5           5    
99. Tobias Gisborn BK Domino 5 5              
100. Viktor Svarén Falköpings AIK 5     5          
101. Zakarias Bengtsar Håkansson AIK 5         5