Ebonite Junior Masters

POÄNGSAMMANSTÄLLNING SÄSONGEN 2010-2011 UNGDOM

Bookmark and Share

Ungdom  -  Junior  -  U-23  -  Flickor

Vid lika poäng går alltid den före som har flest höga poäng.
Sverigefinal för de 18 som samlat flest poäng i varje klass.

2010: Vä=Västervik  Gä=Gävle  Sk=Skövde  Än=Ängelholm  
2011: St=Stockholm  Ör=Örebro  Es=Eskilstuna  Gö=Göteborg  

Klicka på valfri tävling för att se poängfördelningen.

 
Förnamn
Efternamn
Klubb
Totalt


Sk
Än
St
Ör
Es

1. Filip Wilhelmsson BK Force 270     70 30 70 70   30
2. Pontus Andersson Team Clan BK 215 5   40 70 30     70
3. Axel Engblom Team Clan BK 205 70 20 20 30 5 20 10 30
4. Alexander Johansson BK Femtionian 190   30 10 50 40 50 5 5
5. Jakob Hogarth Tollarps BK 180 10 50 20 20 30 10   40
6. Jesper Svensson Vimmerby BK 150 30   50 10 30 10   20
7. Simon Nilsson BK Nobel 150 40 30 10 10 10 20 10 20
8. André Ekberg BK Femtionian 140 30   5 10 10 5 30 50
9. Benjamin Jonsson BK Wik 135 10 70 10 10 5 10 10 10
10. Johan Andreasson BK Femtionian 135 10 5 30 10 50 10 10 10
11. Petter Paulin BK Brio 135 20 20 30 10 5 10 10 30
12. Sebastian Kuusisto Larsson BK Nobel 125 50 10 30 10 5 5 10 5
13. Joakim West Ludvika BK 120 20 10 10   10 20 50  
14. Anton Borg Tollarps BK 120 10 20 20 30 20 10   10
15. Johan Bergqvist Team Mariestad BK 115   30 10 20 10 10 30 5
16. Emil Nilsson BK Ohm 110 30   30 10   10   30
17. Max Andersson Åmåls BC 110 10 10 10   10 30 30 10
18. Jonathan Eriksson BK Plus 105   5     10 10 70 10
19. Emil Fahlén BK Friends 100   30 10 10   30 10 10
20. Filip Poikela BK Stallis 100 5 10 20 10 10 30 5 10
21. Calle Waller Team Booster 90 10 10 5   10 30 5 20
22. Anton Ahlgren Tingsryd KK 85 10 10 10 10 5 10 20 10
23. Hugo Lindgren BK Stallis 75   5 5   20   40 5
24. Katrin Jansson Team Växjö BC 70 10     10 30 10   10
25. Jenny Wegner Spader Dam 65       20 5 40    
26. Kristoffer Persson BK Albatross 60 5   5 30   5 5 10
27. Niklas Awén BK Granen 60 30 10 5   5 5 5  
28. Linus Eliasson Team Clan BK 60 5 10 5 20 5 5 5 5
29. Linus Vedin Team Clan BK 50   10     20     20
30. Oscar Granberg BK Taifun 50 5 5 10   5 10 10 5
31. Markus Nilsson BS Bockarna 45       40       5
32. Sebastian Graveleij Sundbybergs IK 45 20 10     5 5 5  
33. Björn Andersson Stenungsunds BC 45 5 10 5 10   5 5 5
34. Adam Hagevall Gävle KK 40   40            
35. Ludwig Ingerskog BK BD-Pärlan 40   20     20      
36. Pontus Kleinschnittger Mörlanda BS 40     5     5 20 10
37. Erik Engvall Domnarvets BS 40 20 5 5   5 5    
38. Marcus Aman BK Kaskad 40 5   5   10 5 10 5
39. Johan Igelström BK Nobel 40 5   5   5 5 10 10
40. Fredrik Svensson BK Nobel 40 5 5 5   5 5 10 5
41. Gustav Green BK Gärdet 40 5 5 5   10 5 5 5
42. Filip Thelander Bålsta BC 35         5 5 20 5
43. Robin Axeborg Nybro IF 35 5   5     20 5  
44. Robert Lindberg BK Glam 35 5 10 10   5 5    
45. Victor Lindblad-Svärd Sun Club 35 10 10 5   5 5    
46. Mårten Jonsson BK Klossen 35 10 5 5   5 5 5  
47. Simon Bjernhagen Mörlanda BS 35 5 5 5   5 5 5 5
48. Anton Gehlin IFK Sala 30             30  
49. Jesper Gren Bålsta BC 30           5 20 5
50. Carl Kindberg Nybro IF 30 5   10     5 10  
51. Tim Roth BK Femtionian 30 10   10 5       5
52. Henrik Eriksson BK Rättvik 30 5 5     5 5 10  
53. Viktor Gullberg Osby BS 30 5   5 5   10   5
54. Rasmus Edvall BK Frigg 25     10 5 10      
55. Jerry Hellström Olsson BK Granen 25 10 5 5   5      
56. Marcus Kleinschnittger Mörlanda BS 25     5     5 10 5
57. Samuel Mäkinen BK Bågen 25   10 5     5   5
58. David Sandberg Karlslunds IF BF 25     5   5 5 5 5
59. Jerry Wogel Älta IF 20         10 10    
60. Måns Håkansson BK Albatross 20 10   5 5        
61. Adam Hultgren BK Friends 20   5     5 5 5  
62. Eddie Sohlström BK Plus 20   5     5 5 5  
63. Fredrik Hedlund BK Rättvik 20   5     5 5 5  
64. Marcus Hedlund BK Rättvik 20   5     5 5 5  
65. Andreas Nilsson BK Borgen 15 5     10        
66. Anton Ahlberg Tingsryd KK 15     10 5        
67. Oliver Persson BK Lödde 15       5       10
68. Patrick Emblem moldebk 15         10 5    
69. Anders Engvall Domnarvets BS 15   5 5     5    
70. Anton Karlsson Karlslunds IF BF 15         5 5 5  
71. Emanuel Jonsson Kvänums BK 15         5 5   5
72. Emil Olsson BK Bågen 15   5 5     5    
73. Jonathan Martinsson Tingsryd KK 15 5       5     5
74. Kim Hansson Halmia BS 15 5     5       5
75. Pontus Olsson Tingsryd KK 15 5   5   5      
76. William Svensson BK Domino 15 5       5 5    
77. Jesper Hansson Vilhelmina IK 10         10      
78. Jonathan Liew BK Flax 10 10              
79. Justin Karlsson BK Joker 10               10
80. Dennis Eklund BK Tegnér 10             5 5
81. Elliot Nyroos Hedemora Ungdoms BK 10           5 5  
82. Emil Brunn Ramstedt BK Rättvik 10   5     5      
83. Emil Jansson BK Bågen 10   5 5          
84. Emrik Hansson IK Pärlan 10         5   5  
85. Felix Cederlund SK Nova 10         5 5    
86. Felix Lindstrand BK Frigg 10     5 5        
87. Jerker Andersson Hedemora Ungdoms BK 10           5 5  
88. Johannes Granström BK BD-Pärlan 10   5     5      
89. Kim Norbäck KS Edsbowlarna 10     5     5    
90. Leo Greverius Sundbybergs IK 10         5   5  
91. Oliver Thörnberg BK Klossen 10   5     5      
92. Pontus Olsson BK Bågen 10   5 5          
93. Pontus Persic Bodekull BK 10 5     5        
94. Pontus Westerdahl Karlslunds IF BF 10       5   5    
95. Simon Eriksson BK Glam 10         5 5    
96. Adam Pers BK Rättvik 5   5            
97. Albin Ronger Kvänums BK 5             5  
98. Alexander Nilsson BK Bågen 5           5    
99. Alexander Wase Stureby BK 5         5      
100. André Mattisson-Lindau Bodekull BK 5 5              
101. Anton Jeppsson Kulladals BS 5       5        
102. Anton Olsson-Norberg Christinehamns BK 5             5  
103. Anton Sköld BK Friends 5     5          
104. Carlsson Marcus IK Ymer 5           5    
105. Casper Wickberg Halmia BS 5 5              
106. Daniel Sonefors Bollnäs BC 5   5            
107. David Kron Team Malmoe 5       5        
108. Dennis Olesen BK Hulingen 5 5              
109. Emanuel Låstberg-Lager Falköpings AIK 5     5          
110. Emil Luusua Bodekull BK 5 5              
111. Erik Fahlen BK Friends 5     5          
112. Erik Henningson Skövde BS 5     5          
113. Gustav Bäckström Karlslunds IF BF 5           5    
114. Gustav Ekholm BK Friends 5           5    
115. Hampus Bergquist Baloo BT 5     5          
116. Jesper Runbom Team Clan BK 5               5
117. Joakim Nilsson Bollnäs BC 5   5            
118. Joakim Trossvik Hellas 5         5      
119. Johan Schöning Bollnäs BC 5   5            
120. Jonathan Hubbe IK Ymer 5           5    
121. Jonathan Lundgren Hurricanes BK 5           5    
122. Kevin Carlsson BS Olymp 5       5        
123. Kevin Lindbladh BS Olymp 5       5        
124. Lars Christian Kofstad Vågan 5         5      
125. Linus Hallgren Hurricanes BK 5     5          
126. Linus Johansson Karlslunds IF BF 5           5    
127. Linus Nilsson BK Korp 5     5          
128. Linus Wiberg BK June 5     5          
129. Lukas Sevelin AIK 5         5      
130. Marcus Ljungdahl Kulladals BS 5       5        
131. Martin Sjödin SK Nova 5         5      
132. Niclas Eriksson BK Bågen 5           5    
133. Olle Åström BK Enjoy 5         5      
134. Rasmus Wikström BK Team Kungsbacka 5     5          
135. Salar Liew BK Flax 5 5              
136. Sami Scharin BK Smeden 5             5  
137. Simon Roos BK Kick 5       5        
138. Teo Brolin Sundbybergs IK 5         5      
139. Tim Hultgren BK Enjoy 5         5      
140. Timmie Måssebäck BK Hu-Pi 5               5
141. Victor Appelqvist Vilhelmina IK 5         5      
142. William Melcker Baloo BT 5     5          
143. William Tofeldt BS Olymp 5       5