Ebonite Junior Masters

POÄNGSAMMANSTÄLLNING SÄSONGEN 2009-2010 FLICKOR

Bookmark and Share

Ungdom  -  Junior  -  U-23  -  Flickor

Vid lika poäng går alltid den före som har flest höga poäng.
Sverigefinal för de 18 som samlat flest poäng i varje klass.

2009: Vä=Västervik  Gä=Gävle  Sk=Skövde  Än=Ängelholm  
2010: St=Stockholm  Es=Eskilstuna  Ör=Örebro  Gö=Göteborg  

Klicka på valfri tävling för att se poängfördelningen.

 
Förnamn
Efternamn
Klubb
Totalt


Sk
Än
St
Es
Ör

1. Ida Andersson BK Högland 190   70 10 10 30     70
2. Elaine Jatko Lundberg BK Högland 155 20   10 20 50   50 5
3. Sofia Nordström Team Vasa BC 150 30 5 5 70 5 10 5 20
4. Cathrine Lindström Team X-Calibur 145 30 10 70 10 10   10 5
5. Mimmi Persson Forsheda BK 140     30 10 70 5 20 5
6. Louise Thillmar BK Eva 140 50 20 5 10 10 5 10 30
7. Ronja Sköld BK Merci 135 5 30 5 30 5 50 5 5
8. Caroline Lorensson Team X-Calibur 135 5 30 30 5 5 10 40 10
9. Malin Resin Spader Dam 130 5 5 5 10 5 70 20 10
10. Frida Löhnert BK Cahoot 120     20 40 5 10 5 40
11. Elin Andersson BK Qvinns 115 5 50 20 10 20   5 5
12. Janina Lindberg BK Merci 115 5 40 10 10 5 5 20 20
13. Otilia Eriksson BK Dimico 110 10 10 50 10 5 5 20  
14. Rebecca Lundahl BS Chic 110 40 5 5 5 5 30 10 10
15. Sofie Gustavsson Jönköpings KK 105 70 30 5          
16. Amanda Steén Team X-Calibur 105 20   10 5     70  
17. Liz Larsson BK Qvinns 95 30 20 5 10 5 10 5 10
18. Evelina Karlsson Tranås AIF BK 90       30 5 40 5 10
19. Malin Gref Sundbybergs IK 90   30   5 5   30 20
20. Kim Grape BK Biet-Finesse 95 90 30 10 5   5 30 5 5
21. Josefin Hedén BK Dimico 90 5 10   5 30 20 10 10
22. Josefine Linderoth Spader Dam 90 10 10 20 5 5   30 10
23. Katrin Jansson Team Växjö BC 85     5   40   30 10
24. Matilda Hultgren BK Merci 80 5 5 10 5 5 10 10 30
25. Emelie Lundgren Trollhättans BK 75 5 10 5 5 5 30 5 10
26. Cajsa Wegner BS Friska Viljor 70     30 20 10   5 5
27. Lina Elfström Hellas 70 5 20 5 5 20 10 5  
28. Nathalie Asklund SOIK Hellas 70 10 5 10 5 20 5 5 10
29. Lisa Björklund Team X-Calibur 65 20 10 5         30
30. Susanna Kiiskinen BK Parant 65 10   5   5 5 10 30
31. Felicia Ljungkvist Team Ystad BK 65 20 5 5 5 10 10 5 5
32. Lina Nilsson Cobra BT 55       50       5
33. Jenny Westerdahl BK Merci 55 5     5   30 10 5
34. Matilda Lind BK Klint 55 10 5 5 5 5 20   5
35. Viktoria Thell Tranås AIF BK 55 5   10 10 10 5 10 5
36. Viktoria Karlsson BK Eva 50               50
37. Rebecca Risberg BK Hulingen 50 5 5 5   30   5  
38. Christina Kiiskinen BK Parant 50 5   5   5 20 5 10
39. Jennifer Johansson Tranås AIF BK 50 5   5 20 5 5 5 5
40. Linnea Rundgren BK Biet-Finesse 95 50 5 5 5   5 20 5 5
41. Fanny Lindahl AIK 45   5     10   30  
42. Ronja Lundblad BK Parant 45         30   5 10
43. Emma Olsson Spader Dam 45       30 5 5   5
44. Elin Adolfsson BK Högland 45       20 5     20
45. Jenny Wegner BS Friska Viljor 45     20 5 10   10  
46. Emma Johansson SBC 45 10   5 5 10 5 10  
47. Sofia Pettersson Hammarby IF BF 45 5 10 10   5 10 5  
48. Linn Wåhlander BK Monark 45 5 10 5 5 5 5 5 5
49. Isabelle Hultin BK Bågen 40     40          
50. Emelie Olsson BK Qvinns 40         20 10 5 5
51. Ida Håkansson BK Trossö 40 5   5 5 5 10 5 5
52. Erika Svensson BK Eva 35   5 10   10 10    
53. Hanna Jonasson BK Thule 35 10   10 10 5      
54. Mia Dahlström Tomelilla BK 35     5 10 5 10   5
55. Alexandra Pettersson Linköpings DBS Zorita 35 10   5   5 5 5 5
56. Amanda Engström BK Hovfjället 35   10 5 5 5   5 5
57. Ida Andersson BK Bells 30       30        
58. Sara Lyck Preem Skövde 30     30          
59. Anna Schöning Bollnäs BC 30 5 20       5    
60. Sandra Jonasson BK Cahoot 30 10   10     10    
61. Sandra Norell Örta IF 30 10 5 5 5     5  
62. Paulina Jonsson BK Chick´s 30 5   5 5   5 5 5
63. Sabina Asplund BK Trossö 30 5   5 5 5   5 5
64. Madelene Gullberg BK Tuve Tjejerna 25 10   5 5     5  
65. Maria Thorstensson BK Högland 25 5     5     10 5
66. Sandra Gustafsson BK Hulingen 25 5   5 5 10      
67. Tina Andersson Stånga IF 25   10 5 5       5
68. Caroline Wegner BS Friska Viljor 25     5 5 5   5 5
69. Sofia Erikhans Arlövs BK 20 10 10            
70. Isabelle Nilsson BK Bågen 20   5 5       10  
71. Cassandra Persheden Team Vasa BC 20   5 5 5 5      
72. Anneli Blomqvist Sundbybergs IK 15   5     10      
73. Hanna Hidrot BK Eva 15         5 10    
74. Linda Jönsson Team Ystad BK 15       5 10      
75. Malin Runberg BK Cahoot 15         10     5
76. Amanda Carle BK Hovfjället 15         5   5 5
77. Emelie Widmark Bollnäs BC 15   5     5 5    
78. Emma Saranpää BK Eva 15         5 5 5  
79. Jasmine Wester Tranås AIF BK 15     5   5   5  
80. Jolin Sonesson BK Bågen 15   5 5       5  
81. Josefin Persson BS Friska Viljor 15     5 5 5      
82. Linda Svahn BK Elan 15   5     5 5    
83. Malin Brodin SOIK Hellas 15   5     5 5    
84. Mathilda Tidbeck BwK Ankaret 15           5 5 5
85. Moa Danielsson BK Bågen 15   5 5       5  
86. Olivia Wallentin BK Dimico 15       5 5 5    
87. Sandra Brodin SOIK Hellas 15   5     5 5    
88. Åsa Carlsson Örgryte IS 15   5   5 5      
89. Anna-Karin Lundgren BK Ös På 10     10          
90. Cecilia Öberg BK Friends 10             10  
91. Emelie Tiveljung Hurricanes BK 10               10
92. Emma Åberg MB 66 10               10
93. Frida Eriksson Bollnäs BC 10   10            
94. Ina Norlin BK Söder 10     10          
95. Jenny Karlsson Kvänums BK 10     10          
96. Louise Löfgren BS Lule-Pärlan 10   10            
97. Matilda Danielsson Vimmerby BK 10 10              
98. Mikaela Söderberg BK Enjoy 10         10      
99. My Andersson IFK Borgholm 10 10              
100. Rebecka Overgaard Spader Dam 10       10        
101. Sandra Andersson Spader Dam 10       10        
102. Towe Falck BK Friends 10             10  
103. Anna Andersson Spader Dam 10       5 5      
104. Fannie Tapio BK Högland 10       5       5
105. Felicia Mäkinen BK Bågen 10     5       5  
106. Frida Hammarström Bollnäs BC 10   5 5          
107. Isabella Hietaniemi BK Enjoy 10   5     5      
108. Jenny Lindström BK Lin 10   5     5      
109. Jenny Svedberg BK Lin 10   5     5      
110. Linnea Eriksson BK Enjoy 10   5     5      
111. Linnéa Frankesson BK Pollux 10     5       5  
112. Natalie Wester Örgryte IS 10     5       5  
113. Sara Colling BK Eva 10         5     5
114. Sara Eriksson BK Hu-Pi 10     5         5
115. Alida Molander KS Edsbowlarna 5         5      
116. Amanda Nilsson Örta IF 5   5            
117. Amelia Fröding BK Bågen 5   5            
118. Carolina Kiiskinen BK Parant 5         5      
119. Desirée Gustafsson IFK Göteborg 5               5
120. Emelie Dahlquist BK Lady Roll 5       5        
121. Emelie Eklind BK Trippel XXX 5         5      
122. Emma Hagman BK Båken 5 5              
123. Emma Löfström AIK 5         5      
124. Emma Olsson Gävle KK 5   5            
125. Erica Andersson BK Biet-Finesse 95 5         5      
126. Evelina Danielsson Vimmerby BK 5 5              
127. Evelina Eriksson BK Dimico 5       5        
128. Fanny Westerdahl BK Lady Roll 5       5        
129. Felica Berg BK Trippel XXX 5         5      
130. Felicia Bergvall BK Eva 5               5
131. Felicia Engblom BK Elan 5   5            
132. Felicia Mogren BK Dimico 5           5    
133. Filippa Persson Glenfield Bowling Klubb 5       5        
134. Frida Adolfsson BK Agda 5   5            
135. Frida Dahlgren BK Pollux 5       5        
136. Gabriella Ziegler BK Gamsen 5       5        
137. Ida Eriksson BK Merci 5             5  
138. Jennie Ronger Kvänums BK 5           5    
139. Jennifer Byström BK Trippel XXX 5         5      
140. Jessica Henriksson BK Bågen 5             5  
141. Jessica Larsson Tyresö/Älta 5         5      
142. Johanna Jonsson BK Pollux 5     5          
143. Johanna Overmeer BK Örebrokometen 5             5  
144. Johanna Rosen Lindblad Örta IF 5   5            
145. Jonna Nilsson Spader Dam 5       5        
146. Josefin Nilsson BK Söder 5     5          
147. Josefine Westerberg Gävle KK 5   5            
148. Kaiza Hammarström BK Skinnsberg 5             5  
149. Lina Hällgren BK Taggen 5 5              
150. Lina Olsson BK Lady Roll 5       5        
151. Linn Alerius Hellas 5         5      
152. Maria Waldt BS Friska Viljor 5       5        
153. Matilda Lotvonen BK Skinnsberg 5             5  
154. Rebecca Rosén Tranås AIF BK 5         5      
155. Rebecka Kriatiansson BK Taggen 5 5              
156. Rebecka Persson BK Söder 5       5        
157. Sabina Nilsson BK Parant 5         5      
158. Sandra Arestav B-K Eva 5             5  
159. Sandra Brännmo BK Thunderball 5         5      
160. Sandra Hagevall Gävle KK 5   5            
161. Sandra Svensson BK Trossö 5 5              
162. Sara Eriksson Gävle KK 5   5            
163. Sara Skrubbe Tranås AIF BK 5     5          
164. Sofia Hörman BK Örebrokometen 5             5  
165. Susanne Gustafsson BK Agda 5   5            
166. Terese Eriksson Bollnäs BC 5     5          
167. Terese Johansson AIK 5         5      
168. Therese Arvidsson BK Fia 5   5            
169. Viktoria Johansson Spader Dam 5       5