Ebonite Junior Masters

POÄNGSAMMANSTÄLLNING SÄSONGEN 2009-2010 U-23

Bookmark and Share

Ungdom  -  Junior  -  U-23  -  Flickor

Vid lika poäng går alltid den före som har flest höga poäng.
Sverigefinal för de 18 som samlat flest poäng i varje klass.

2009: Vä=Västervik  Gä=Gävle  Sk=Skövde  Än=Ängelholm  
2010: St=Stockholm  Es=Eskilstuna  Ör=Örebro  Gö=Göteborg  

Klicka på valfri tävling för att se poängfördelningen.

 
Förnamn
Efternamn
Klubb
Totalt


Sk
Än
St
Es
Ör

1. Niclas Lindholm BK Domino 270 70 70   30 20   30 50
2. James Gruffman Team Mariestad BK 140     70       70  
3. Gabriel Andersson BK Wik 125   40 10 10 10 20 5 30
4. Mattias Wetterberg Team Pergamon BC 120       50       70
5. Jim Lindstrand BK Full House 120     10 70 30     10
6. Martin Bergback BK Glam 120 20     10 30 20 40  
7. Robert Kaneby BK Stallis 120 5 30 10 5 40 10 20  
8. Marcus Svensson Falkenhov BK 115   30   5   70 10  
9. Emil Ågren BK Kaskad 115 30 10 10   5 30 10 20
10. Robin Persson BK Full House 110     50 10 10   20 20
11. Tomas Kahlbäck BK Glam 105 5 20 40 5 10 10 5 10
12. Johannes Eliasson Skutskärs BK 105 10 5 30 5 5 10 10 30
13. Joachim Karlsson Brutus Club 100         70   30  
14. Marcus Fogelberg Marbodals BS 100     10 30 30 10 10 10
15. Simon Ivarsson Katrineholms AIK 100 10 30 20 5 10 10 5 10
16. Thobias Karlsson Västra Frölunda IF 95 30 10 5 5 5 30 5 5
17. Mikael Svedell Örta IF 90   10     10 50 20  
18. Anton Adolfsson Kvänums BK 90 20 20 10 5 5 10 10 10
19. Oliver Bacnar Brutus Club 85     20 5     30 30
20. Joakim Johnsson Zetterqvist BK Brio 85   20 20   5 30 5 5
21. Christoffer Landin Västerås SK BK 85 20 10 10 20 5   10 10
22. David Rendius BK Nobel 70         10   50 10
23. Jonas Olsson BK Full House 70       5 20 30 10 5
24. Andreas Magnusson BK Korp 70 5   30 10 10   5 10
25. Dan Pousar BK Smeden 70 10 5 10 5 20 20    
26. Tobias Pettersson BK Domino 60 50           10  
27. Niklas Lönnerfors Team Gothia BC 60 10   30     10 10  
28. Niklas Assarsson Team Malmoe 60 20 10 5 5 5 10 5  
29. Alexander Martinsson Kulladals BS 60 10 10 10 5 5 5 5 10
30. Emil Eklund Västerås SK BK 55 5 10 10 5 5   10 10
31. Johan Sörensen BK Avance 50   50            
32. Sebastian Ekedahl Stureby BK 50         50      
33. Christopher Eklund BK Amiki 50         30   20  
34. Johan Danielsson IS Göta 50       30 20      
35. Fredrik Törnblom BK Rättvik 50       30 10 10    
36. Kristoffer Lindmark Halmia BS 50 10   10 10 10     10
37. Tobias Ahlberg Sollentuna BK 50   10 10 10 5 10 5  
38. Andreas Högberg BK Force 40           40    
39. Jacob Carlsson Team Gamleby BC 40 40              
40. Martin Nilsson Kulladals BS 40               40
41. Mattias Möller BK Full House 40       40        
42. Linus Endahl BK Brio 40   10   20 5   5  
43. Christoffer Jakobsson IK Pärlan 35 30             5
44. Joakim Öhrwall IFK Borås 35 30     5        
45. Martin Karlsson BK Oden 35 5   30          
46. Mattias Nilsson BK Jösse 35       20 5   10  
47. Conny Wigren Gefle BwK 35   10 10   5 10    
48. Roger Wegner BK Frigg 35     5 5 5   10 10
49. Patrick Bohm Team Baltzar BC 30             30  
50. Peter Andersson BK Kaskad 30               30
51. Tobias Karlberg Team Clan BK 30   30            
52. Henrick Troedsson BK Bråhög 30 10     20        
53. Sebastian Thörne Gruvell BK Smeden 30         5 20 5  
54. Linus Pettersson Djurgårdens IF BF 30 10   5   5 5 5  
55. William Jönsson Team Ystad BK 30       5 5 10 5 5
56. Jonas Persson BK Bågen 25   5 10       10  
57. Patrik Hillborg Hammarby IF BF 25   5     5 10 5  
58. Daniel Wahrberg BK Stallis 25 5 5 5   5   5  
59. Anton Gunnarsson BKF Falkenberg 20               20
60. Christian Thillmar BK Örnen 20   20            
61. Gustaf Johansson BK 64 20     20          
62. Kim Ojala Team Pergamon BC 20               20
63. Kim Malmström Västerås SK BK 20   10   10        
64. Marcus Rasmusson Kulladals BS 20 10     10        
65. Martin Troedsson BK Bråhög 20 10     10        
66. Pär Eriksson BK Brio 20       10 10      
67. Henrik Petersson Kulladals BS 20 5   5 5 5      
68. Kevin Alderin BK Örnen 20 5   5     5 5  
69. Sebastian Andersson BK Nobel 20     5   5   5 5
70. André Fredriksson Tingsryd KK 15 10   5          
71. Christian Fogelberg Marbodals BS 15       10 5      
72. Jesper Carlsson BK Femtionian 15     5 10        
73. Mattias Jansson BK Jösse 15       5 10      
74. Rasmus Green IS Göta 15       10 5      
75. Tommy Kristiansson BK Bråhög 15 10     5        
76. Erik Lind Karlskrona BK 15   5 5 5        
77. Mattias Rydberg BK Jösse 15     5   5   5  
78. Tobias Karlsson BK Korp 15     5       5 5
79. Andreas Norgren IFK Sala 10   10            
80. Dan Sidarp BK Raa 10         10      
81. Daniel Rehn Varta BK 10             10  
82. Dennis Brantestig BK Norden 10   10            
83. Fredrik Norrdahl Team Booster 10           10    
84. Johan Helldén Team Pergamon BC 10               10
85. Martin Wilhemsson BK Kaskad 10               10
86. Mikail Andersson BK Raa 10         10      
87. Niclas Jonasson Gävle KK 10   10            
88. Oskar Almroth Hellas 10         10      
89. Richard Karlsson Edsbowlarna 10       10        
90. Robert Conradsson BK Mas 10 10              
91. Viktor Matsson BK Flax 10 10              
92. Alexander Engström palace ten pin bc 10         5 5    
93. Alexander Larsson Team Mariestad BK 10     5       5  
94. Christopher Lehmus BK Jösse 10     5       5  
95. Simon Alf BK Kaskad 10   5     5      
96. Alexander Mavrikakis Sundbybergs IK 5         5      
97. André Fredriksson Tingsryd KK 5     5          
98. Axel Simonsson BK Bodenkäglan 5         5      
99. Björn Rothman Öresunds BS 5       5        
100. Björn Thorén BK Rättvik 5         5      
101. Christoffer Antila Preem Skövde 5     5          
102. Emil Johansson BK Nobel 5         5      
103. Emil Ovesen Sundbybergs IK 5             5  
104. Emil Sjögren BK Bågen 5     5          
105. Fredrik Jahn Trollhättan Dolphins BK 5               5
106. Fredrik Sommansson BKF Falkenberg 5               5
107. Glenn Klasson BK Thule 5               5
108. Hampus Thorstensson BK Skinnarna 5             5  
109. Henrik Milton Vimmerby BK 5             5  
110. Jesper Gref BK Raa 5         5      
111. Jimmy Hallberg Åkeshovs BK 5         5      
112. Joel Karlsson Preem Skövde 5     5          
113. Johan Eriksson BK Select 5       5        
114. Johan Graff BK Glam 5             5  
115. John Lindström BK Bodenkäglan 5         5      
116. Jonas Svensson Svensson BK Full House 5       5        
117. Kim Andersson BK Full House 5       5        
118. Kim Jonasson BK Amiki 5         5      
119. Kimmy Backlund BK Friends 5             5  
120. Martin Allers Lunds BK 5               5
121. Martin Undfors Team Clan BK 5               5
122. Mathias Kregert BK Örnen 5             5  
123. Mattias Hellmansson Brutus Club 5             5  
124. Max Ornered Stureby BK 5         5      
125. Mikael Norrdahl BK Kaskad 5         5      
126. Nicklas Andersson Team Bjuv BF 5       5        
127. Niclas Öhrn Hellas 5         5      
128. Niklas Karlsson BK Triss 5   5            
129. Patric Björklund Preem Skövde 5     5          
130. Patrik Göteson Falkenhov BK 5       5        
131. Pontus Törnqvist Falkenhov BK 5       5        
132. Robin Ljungkvist Götene BK 5     5          
133. Robin Sjöblom BK Rättvik 5         5      
134. Robin Syversson BK Amiki 5             5  
135. Sebastian Gustavsson BK Domino 5 5              
136. Thom Dingsten Hellberg BS Club Fyrklöver 5         5      
137. Tommy Norell Sandvikens AIK BK 5   5            
138. Victor Ryberg Domnarvets BK 5         5