Ebonite Junior Masters

POÄNGSAMMANSTÄLLNING SÄSONGEN 2009-2010 JUNIOR

Bookmark and Share

Ungdom  -  Junior  -  U-23  -  Flickor

Vid lika poäng går alltid den före som har flest höga poäng.
Sverigefinal för de 18 som samlat flest poäng i varje klass.

2009: Vä=Västervik  Gä=Gävle  Sk=Skövde  Än=Ängelholm  
2010: St=Stockholm  Es=Eskilstuna  Ör=Örebro  Gö=Göteborg  

Klicka på valfri tävling för att se poängfördelningen.

 
Förnamn
Efternamn
Klubb
Totalt


Sk
Än
St
Es
Ör

1. Marcus Henriksson Team Clan BK 255 5 50   70 40   50 40
2. Fredrik Bjurteg Olofströms BS 185 70 30 10 20 5 20 10 20
3. Anton Olsson Team Clan BK 170 10 30 10 10 20 50 30 10
4. Tommy Lundh Team Baltzar BC 160 30   10   10 70 20 20
5. Arvid Thomsson Stånga IF 150   70   50 30      
6. Marcus Tidbeck BwK Ankaret 145 5 10   30 10 10 70 10
7. Jimmy Wogel Älta IF 140   40 70 5 10 10 5  
8. Markus Jansson BK Jösse 140       10 70   30 30
9. Anton Persson Team Clan BK 140 30   20 10 10 30 10 30
10. Fredrik Forslund Team Clan BK 140 5 20 20 30 10 30 20 5
11. Jesper Larsen Team Clan BK 130 10   30 10 30   40 10
12. Emil Johansson BK June 125 10 20 5 10 50 10 10 10
13. Kristian Persson BK Tegnér 120   10 50   10 40   10
14. Daniel Nilsson Osby BS 120 30   30 10 20   10 20
15. Alexander Karlsson BK Glam 115 10 20   20 5   30 30
16. Rasmus Hagelberg Olofströms BS 105 10     10 10   5 70
17. Julius Emil Hopka BK Jösse 100 5   30   20 10 30 5
18. Filip Jansson Team Växjö BC 100     20 20 10   20 30
19. Tobias Eriksson BK Bågen 95 50 10     5 30    
20. Daniel Leppänen BK Trix 95 20 10 40   5 5 5 10
21. Robin Rehn Varta BK 95 5 10 10 10 30   10 20
22. Robin Andersson BK Brio 90   30 5   20 20 10 5
23. Sebastian Eriksson Team Clan BK 90 10 10 10 10 30 10 10  
24. Anton Elofsson BK Wik 80 30   10 30 10      
25. Daniel Lindqvist Vimmerby BK 80 20   30 10 5 10 5  
26. Lars Borg Tollarps BK 75 5 10 10 5 10 20 5 10
27. Tobias Johansson Örta IF 70   30     10 20 10  
28. Alexander Thörne-Gruvell BK Smeden 70 5 5 5 30 5 10 10  
29. Axel Desaix IFK Borås 70 10   20 5 5 10 10 10
30. Andreas Kleinschnittger Mörlanda BS 65 10 10 10 5 10 10 5 5
31. Rasmus Gjöderum Tomelilla BK 55       20   30   5
32. Kim Bolleby Team Pergamon BC 50               50
33. Jesper Jansson BK Rättvik 50       40 10      
34. Robin Björnstedt BK Full House 50 20   10 5 5   10  
35. Rasmus Sköld BK Friends 50   20 5 5 5 5 5 5
36. Johan Wallenbert Västerås SK BK 45 10 10 5 5 5 5 5  
37. Marcus Alperud Karlslunds IF BF 45 5 5 10 5 5 10 5  
38. Glenn Andersson BK Flax 40 40              
39. Andreas Ekhamre Sundbybergs IK 40   10 10   10 5 5  
40. Jacob Lundgren BK Strömkarlen 40 5 5 5 5 5 5 5 5
41. Martin Lindal BK Allön 35 20   5 5       5
42. Dennis Nordström Green BK Tegnér 35     10 5   5 5 10
43. Joakim Allers Lunds BK 35 10   5 5 5     10
44. Eric Bäckström BK Granen 35 5 5 5   5 10 5  
45. Anders Rogvall BK Polarna 35 5 5 5 5 5   5 5
46. Freddie Svedberg IFK Sala 30   10   5 5     10
47. Tobias Räisänen BK Hu-Pi 30     10 5 5     10
48. Jonathan Andersson BK Nobel 30 5 5 5   5   5 5
49. Martin Wilhelmsson BK Kaskad 30 5 5 5   5 5 5  
50. Adrian Fintling Karlslunds IF BF 25         5   20  
51. Erik Bengtsson BK Wik 25 10   10   5      
52. Viktor Rejgård BK June 25 10     5       10
53. Mathias Andersson BK Pliggen 25       5   10 5 5
54. Patrik Fogelberg Marbodals BS 25     5 5 5 5 5  
55. Andreas Pettersson Halmia BS 20 10   5 5        
56. Niklas Broman Karlslunds IF BF 20         5 10 5  
57. Robin Sundberg Stureby BK 20         5 5 10  
58. Andreas Ferm Carlsson BK Korp 20 5   5 5 5      
59. Anders Jacobsson IK Pärlan 15   10   5        
60. Dennis Wollmer Kulladals BS 15 5     10        
61. Victor Forss BK Faxe 15   5       10    
62. Daniel Wigren BK Örnen 15         5 5   5
63. Fredrik Nilsson BK Accic 15       5 5 5    
64. Mathias Petersson Kulladals BS 15 5       5 5    
65. Adam Wassberg BK Tegnér 10               10
66. Daniel Fransson Umeå IK 10             10  
67. Dennis Hellbergh Ludvika BK 10   10            
68. Dennis Vrabac BK Full House 10       10        
69. Felix Söderström Gävle KK 10   10            
70. Joakim Lundgren Halmia BS 10       10        
71. Mattias Svensson BK Glam 10             10  
72. Pontus Falk Bodekull BK 10       10        
73. Robin Gustavsson BK Domino 10 10              
74. Anton Åhrström BK Korp 10             5 5
75. Fredrik Skrealid Gävle KK 10   5       5    
76. Gustav Sundberg Gefle BwK 10 5 5            
77. Johan Schöning Bollnäs BC 10   5     5      
78. Marcus Wendt Kulladals BS 10 5     5        
79. Martin Andersson Glasrikets KK 10 5   5          
80. Sebastian Bakai BK Trippel XXX 10         5 5    
81. Anders Frisk Skutskärs BK 5       5        
82. Andreas Tserni BK Loet 5 5              
83. Anton Dumke IKW/Köping BK 5           5    
84. Anton Printz-Bodström Stureby BK 5         5      
85. Christoffer Finke BK Korp 5     5          
86. Christoffer Niklasson BK Korp 5     5          
87. Christoffer Rydberg BK Loket 5             5  
88. Christopher Kirk-Wallis Stureby BK 5         5      
89. Dag Areteg Karlslunds IF BF 5             5  
90. Emil Lidström BK Loket 5             5  
91. Felix Asplund Bodekull BK 5               5
92. Filip Lindbjer BK June 5               5
93. Fredrik Norrdahl Team Booster 5         5      
94. Hampus Haglund BK Smeden 5           5    
95. Isak Björklund BK Jösse 5       5        
96. Jesper Kyrk Team Skövde BC 5     5          
97. Joakim Åhlfeldt Stureby BK 5         5      
98. Johan Rasmusson Karlslunds IF BF 5             5  
99. Jonathan Lundgren Hurricanes BK 5               5
100. Jonathan Samuelsson BF Solängen 5               5
101. Kasper Jansson BK Tegnér 5     5          
102. Linus Karlsson Team Booster 5         5      
103. Marcus Sandbäck Gävle KK 5   5            
104. Martin Lago BK Accic 5           5    
105. Mathias Wilson Team Skövde BC 5     5          
106. Mattias Larsson Stureby BK 5         5      
107. Mikael Kristiansson BK Korp 5     5          
108. Nklas Bergner BK Friends 5             5  
109. Oskar Wimark Gävle KK 5   5            
110. Patrik Lundqvist BK Taifun 5             5  
111. Samuel Flodin MB 66 5               5
112. Simon Ekström BK Trippel XXX 5         5      
113. Tobias Svensson BK V8 5 5              
114. Tomas Conradsson BK Mas 5 5              
115. Viktor Nilsson BK Trippel XXX 5         5