Ebonite Junior Masters

POÄNGSAMMANSTÄLLNING SÄSONGEN 2009-2010 UNGDOM

Bookmark and Share

Ungdom  -  Junior  -  U-23  -  Flickor

Vid lika poäng går alltid den före som har flest höga poäng.
Sverigefinal för de 18 som samlat flest poäng i varje klass.

2009: Vä=Västervik  Gä=Gävle  Sk=Skövde  Än=Ängelholm  
2010: St=Stockholm  Es=Eskilstuna  Ör=Örebro  Gö=Göteborg  

Klicka på valfri tävling för att se poängfördelningen.

 
Förnamn
Efternamn
Klubb
Totalt


Sk
Än
St
Es
Ör

1. Pontus Andersson Team Clan BK 270 10 30 50 70 70   10 30
2. Jesper Svensson Vimmerby BK 270 30 20 70 20 50 30 10 40
3. Jonas Eriksson Team Clan BK 200 70 70 30 10 20      
4. Anton Borg Tollarps BK 160 10 10 20 40 10 50 10 10
5. Emil Nilsson BK Ohm 150 50   10 50 10   10 20
6. Jakob Hogart Tollarps BK 150   10 10 10 40 20 30 30
7. Jerry Wogel Älta IF 145 40 5 10 30 20 30 10  
8. Alexander Jönsson Tollarps BK 140 5 10 5 5 20 20 5 70
9. Magnus Johnson Jr Sundbybergs IK 130   30   30     70  
10. Pontus Martinsson Tingsryd KK 130 20   5 5 10 10 50 30
11. Alexander Martinsson Tingsryd KK 130 30   30 10 5 5 20 30
12. Alexander Johansson BK Femtionian 125 5 20 5 20 10 30 30 5
13. Filip Wilhelmsson BK Smeden 110   10     30 70    
14. Emil Fahlén BK Friends 105 10 50 20 5 5 5 5 5
15. Kevin Karlsson Team Gothia BC 105 5   30 30   20   20
16. Jerry Hellström Olsson BK Granen 105 5 20 30 10 5 20 10 5
17. Johan Bergqvist Team Mariestad BK 100   10 5 20   5 40 20
18. Niklas Awén BK Granen 95 20 5 20 20 5 10 5 10
19. Simon Nilsson BK Trix 90 5 5 20 5 10 5 30 10
20. Alexander Ljusberg BK Enjoy 85   30 40   5     10
21. Kim Nordin BK Triss 85   40 10 10 10 5 5 5
22. André Ekberg BK Femtionian 85 30   10 5 5   30 5
23. Sebastian Kuusisto Larsson BK Trix 85 10 30 5 10 10 10 5 5
24. Oliver Oscarsson IK Ymer 85 10 10 5 10 10 10 20 10
25. Anton Ahlgren Tingsryd KK 80 20   5 5 30 5 10 5
26. Petter Paulin BK Brio 75   10 10   5 40 5 5
27. Axel Engblom Kvänums BK 65 10 10 10 5 5 10 10 5
28. Linus Vedin BK Enjoy 60   5     5     50
29. Rasmus Andersson Team Baltzar BC 60 20   5 5 5 5 10 10
30. Joakim West Ludvika BK 60 10 5 10 10 5 10 5 5
31. Oscar Granberg BK Taifun 55   10 10 5 20 5 5  
32. Jesper Lundström Djurgårdens IF BF 50         30 10 10  
33. Markus Nilsson BS Bockarna 50 30   10 10        
34. Calle Waller Team Booster 50 5       30 5 5 5
35. Erik Engvall Domnarvets BS 50   20 5 10 5 5 5  
36. Benjamin Jonsson Kvänums BK 50 5 5 5 5 10 5 10 5
37. Linus Eliasson BK Plus 45   10 5   10 10 5 5
38. Max Andersson Åmåls BC 45   10 5   5 10 5 10
39. Linus Wiberg BK June 45 5 10 5 5 5 10 5  
40. Adam Hagevall Gävle KK 40   10       30    
41. Fredrik Svensson BK Nobel 40 10 5 5     5 5 10
42. Robert Lindberg BK Glam 40 5 5 5 5   5 10 5
43. Måns Håkansson BK Albatross 35     5 30        
44. Viktor Gullberg Osby BS 35 5   5 5     20  
45. Anton Ahlberg Tingsryd KK 30 10   10 5     5  
46. Justin Karlsson Hisingen PinPals BC 30 10   5 5       10
47. Sebastian Graveleij Sundbybergs IK 30 10 10 5   5      
48. Andreas Grönstrand BK Plus 30     5   5 5 5 10
49. Linus Hallgren Hurricanes BK 30 5   5   5 10   5
50. Simon Roos BK Kick 30 10 5 5 5     5  
51. Gustav Green BK Gärdet 30 5   5   5 5 5 5
52. Gustav Ekholm BK Friends 25 5           20  
53. Marcus Aman BK Kaskad 25             5 20
54. Filip Poikela BK Stallis 25     5   5 5 10  
55. Jonathan Eriksson BK Plus 25   5     5 10 5  
56. Johan Igelström BK Nobel 25     5   5 5 5 5
57. Mårten Jonsson BK Klossen 25   5     5 5 5 5
58. Henrik Eriksson BK Rättvik 20   5     10 5    
59. Joel Petersson BK Wik 20     10   5     5
60. Mårten Palmquist BK Klossen 20   5     5     10
61. Ola Gustavsson Jönköpings BS 20   5 10         5
62. Oscar Nyholm-Westberg BK Team 20   5     10 5    
63. Philip Persson BKF Falkenberg 20 10   5 5        
64. Rufus Plantman Osby BS 20       5 5   10  
65. Albin Ronger Kvänums BK 20     5   5 5 5  
66. Eddie Sohlström BK Plus 20         5 5 5 5
67. Casper Wickberg Halmia BS 15     5 10        
68. Felix Asplund Bodekull BK 15 10     5        
69. Jonathan Hubbe IK Ymer 15 5   10          
70. Kim Hansson Halmia BS 15       5       10
71. Tobias Sjöström BK Albatross 15     5 10        
72. Adam Hultgren BK Friends 15           5 5 5
73. Dennis Eklund BK Tegnér 15         5 5   5
74. Emil Luusua Bodekull BK 15 5     5       5
75. Jens Pettersson Halmia BS 15 5   5 5        
76. John Stenberg Team Alingsås BC 15     5 5 5      
77. Kim Norbäck KS Edsbowlarna 15     5   5   5  
78. Pontus Olsson BK Bågen 15   5 5       5  
79. Pontus Persic Bodekull BK 15 5     5       5
80. Samuel Mäkinen BK Bågen 15   5 5       5  
81. William Svensson BK Domino 15 5         5   5
82. Andreas Ringquist BK Örnen 10           10    
83. Dennis Andersson BK Raa 10         10      
84. Jakob Ringqvist BK Örnen 10               10
85. Jesper Bengtsson BK Luntertun 10       10        
86. Johan Öberg BK Force 10           10    
87. Kristoffer Persson Glenfield Bowling Klubb 10       10        
88. Marcus Aman BK Kaskad 10         10      
89. Nicklas Cox MB 66 10               10
90. Alexander Nilsson BK Bågen 10     5       5  
91. Andreas Persson Bodekull BK 10 5     5        
92. Anton Stenbeck Team Gothia BC 10     5         5
93. Christoffer Ek Halmia BS 10 5   5          
94. Emil Jansson BK Bågen 10     5       5  
95. Emil Olsson BK Bågen 10     5       5  
96. Joakim Nilsson Bollnäs BC 10   5     5      
97. Kim Hylander Osby BS 10       5 5      
98. Linus Nilsson BK Strömkarlen 10       5       5
99. Mathias Petersson Kulladals BS 10     5 5        
100. Max Håkansson BK Albatross 10     5 5        
101. Pontus Redin IK Ymer 10             5 5
102. Pontus Westerdahl Karlslunds IF BF 10       5     5  
103. Robin Persson Bodekull BK 10 5     5        
104. Simon Eriksson BK Glam 10     5       5  
105. Tom Dahlberg BK Enjoy 10   5     5      
106. Yngwe Nilsson BK Bågen 10     5       5  
107. Alexander Wase Stureby BK 5         5      
108. Alfred Eklind Skövde BS 5     5          
109. André Mattisson-Lindau Bodekull BK 5               5
110. Anton Fastrup Stureby BK 5         5      
111. Anton Gehlin IFK Sala 5   5            
112. Anton Sköld BK Friends 5             5  
113. Anton Åhrström BK Korp 5     5          
114. Calle Ahlm Johansson BK Skinnsberg 5             5  
115. Christopher Nejdefelt BK Trippel XXX 5         5      
116. David Sandberg Karlslunds IF BF 5             5  
117. Emanuel Jonsson Kvänums BK 5           5    
118. Emil Brunn Ramstedt BK Rättvik 5         5      
119. Erik Fahlen BK Friends 5             5  
120. Erik Florå BK Cahoot 5         5      
121. Felix Berger Skövde BS 5     5          
122. Felix Lindstrand BK Frigg 5       5        
123. Felix Lundell KS Edsbowlarna 5         5      
124. Jesper Lennström BK Trippel XXX 5         5      
125. Joel Andersson Team Bjuv BF 5       5        
126. Johan Klyft Team Players 5       5        
127. Johannes Granström BK BD-Pärlan 5         5      
128. Johannes Svensson Falkenhov BK 5       5        
129. John Nilsson Bodekull BK 5       5        
130. Jonathan Liew BK Flax 5 5              
131. Jonathan Martinsson Tingsryd KK 5               5
132. Jonnatan Samuelsson BK Korp 5     5          
133. Kevin Lundh Sundbybergs IK 5         5      
134. Linus Danielson Bodekull BK 5               5
135. Marcus Kleinschnittger Mörlanda BS 5               5
136. Marcus Nejdefelt BK Trippel XXX 5         5      
137. Nicklas Berntzon BK Trippel XXX 5         5      
138. Olle Pejstup Team Mariestad BK 5     5          
139. Oscar Suneson Skövde BS 5     5          
140. Pontus Möller BK Hovet 5       5        
141. Rasmus Edvall BK Frigg 5       5        
142. Rikard Sjöberg Eriksson SOIK Hellas 5   5            
143. Robin Hurtig BK Klossen 5   5            
144. Sebastian Sunnercrantz BK Wik 5               5
145. Simon Bjernhagen Mörlanda BS 5     5          
146. Simon Johansson Domnarvets BS 5         5      
147. Thomas Danielsson BK Nobel 5         5      
148. Tim Roth BK Grabbers 5       5        
149. Tobias Borén Älta IF 5         5      
150. Tobias Holmström BK Enjoy 5         5      
151. Tobias Wernestam BK Trippel XXX 5         5      
152. Tobias Wikvist Zorrow Club 5               5
153. Victor Lindblad-Svärd Sun Club 5             5