2008-2009 Ebonite Junior Masters

SLUTLIG POÄNGSAMMANSTÄLLNING SÄSONGEN 2008-2009 FLICKOR

Ungdom  -  Junior  -  U-23  -  Flickor

Vid lika poäng går alltid den före som har flest höga poäng.
Sverigefinal för de 16 som samlat flest poäng i varje klass.

2008: Vä=Västervik  Su=Sundsvall  Sk=Skövde  Än=Ängelholm  
2009: St=Stockholm  Ör=Örebro  Es=Eskilstuna  Gö=Göteborg  

Klicka på valfri tävling för att se poängfördelningen.

 
Förnamn
Efternamn
Klubb
Totalt

Su
Sk
Än
St
Ör
Es

1. Josefine Linderoth Spader Dam 240     30 70 50 20   70
2. Ida Andersson BK Högland 230 30   20 50 30 30 70  
3. Ida Håkansson BK Trossö 195 50   40 20 70 5 5 5
4. Fannie Tapio BK Högland 150 10 70 5 5 5   50 5
5. Sabina Asplund BK Trossö 140 5   30 5 20 70 5 5
6. Amanda Steén Team X-Calibur 135 40 50 5 20 5 5 5 5
7. Elin Adolfsson BK Högland 130 30   70 5 20     5
8. Viktoria Thell Tranås AIF BK 120 10 5 5 5 5 50 30 10
9. Sara Lyck Preem Skövde 115 70   10     5   30
10. Elin Andersson BK Qvinns 115 10 40 10 5   40 5 5
11. Åsa Carlsson Örgryte IS 115     5 5 40 30 5 30
12. Nathalie Asklund SOIK Hellas 95 10 20 20 5 10 5 5 20
13. Liz Larsson BK Qvinns 90 5 10 10 40 5 5 10 5
14. Emelie Lundgren Trollhättans BK 85     50 5 10 5 10 5
15. Frida Hammarström Edsbyns BK 85 10 10 5 30 5 10 10 5
16. Frida Löhnert BK Cahoot 80         10 20   50
17. Jenny Westerdahl BK Örebrokometen 70   10       30 20 10
18. Elaine Jatko Lundberg BK Högland 70 20 10 5 10 5 5 10 5
19. Emma Sandblom BK Högland 65 20           40 5
20. Jenny Wegner BS Friska Viljor 65     20 30 5   5 5
21. Natalie Wester Örgryte IS 65     10 5 30 5 10 5
22. Linn Wåhlander BK Monark 65 5   5 5 10 5 30 5
23. Frida Johansson BK Rosen 60         10   20 30
24. Jenny Johansson BK Cahoot 60 30   10 10   10    
25. Frida Eriksson Bollnäs BC 60 5 20 10   5 10 5 5
26. Erika Svensson BK Lin 55   5 30   10 5 5  
27. Maria Thorstensson BK Högland 55 5     10 30   5 5
28. Cathrine Lindström Team X-Calibur 55 10   10 10 5 10   10
29. Janina Lindberg BK Merci 55 5 5 5 10 10 10 5 5
30. Josefin Hagelberg Olofströms FK 50         5 5 30 10
31. Louise Löfgren BS Lule-Pärlan 50   30     10 5 5  
32. Jennifer Jatko Lundberg BK Högland 45       30 5 5   5
33. Sofie Holmström BK Ankaret 45   30     5 5 5  
34. Katrin Jansson Team Växjö BC 45 10   10 10 5     10
35. Maria Karlsson BK Rosen 40               40
36. Lina Elfström Hellas 40 20 5   5 5   5  
37. Frida Gustafsson Karlstad BK 35 10 20     5      
38. Emma Olsson Spader Dam 35     5 5 5 20    
39. Caroline Lorensson Team X-Calibur 35       10 10 5 5 5
40. Matilda Lind BK Klint 35 10     5 5 10   5
41. Paulina Jonsson Trollhättans BK 35     5 5 5 5 10 5
42. Sara Eriksson Gävle KK 35 5 5   5 5 5 5 5
43. Isabelle Hultin BK Bågen 30   30            
44. Kim Grape BK Biet-Finesse 95 30         5 5 20  
45. Linnea Rundgren BK Biet-Finesse 95 30     5   5 5 10 5
46. Matilda Hultgren BK Merci 30 5   5     5 5 10
47. Sara Rosengren BK Cahoot 30 5   5 10 5 5    
48. Terese Eriksson Edsbyns BK 30   10 5   5   5 5
49. Jasmine Wester Tranås AIF BK 30     5 5 5 5 5 5
50. Malin Resin BK Jasmine 30     5 5 5 5 5 5
51. Linn Olsson BK Cefyra 25       20       5
52. Amanda Engström BK Hovfjället 25         5 5 5 10
53. Anna Schöning Bollnäs BC 25 5   5   5 10    
54. Emelie Holmström BK Ankaret 25   5     5 10 5  
55. Erika Svensson BK Trossö 25 5     5 10     5
56. Rebecca Johansson Spader Dam 25   10 5 5 5      
57. Therese Sahlin BK Enjoy 25   10     5   5 5
58. Cajsa Wegner BS Friska Viljor 25     5 5 5   5 5
59. Anneli Blomqvist Sundbybergs IK 20         20      
60. Joline Persson Planefors BK Pollux 20               20
61. Madelene Gullberg BK Tuve Tjejerna 20               20
62. Lisa Björklund Örgryte IS 20     10         10
63. Sandra Svensson BK Trossö 20       10       10
64. Malin Gref Sundbybergs IK 20     5   10 5    
65. Emelie Lindstrand BS Friska Viljor 20       5   5 5 5
66. Emma Johansson SBC 20       5   5 5 5
67. Evelina Danielsson Vimmerby BK 20 5   5 5 5      
68. Malin Brodin Tyresö/Älta 20   5     5 5 5  
69. Otilia Eriksson BK Dimico 20     5   5   5 5
70. Petra Söderström BK Klint 20 5     5 5     5
71. Sofia Ahlander BK Merci 20 5   5     5 5  
72. Susanna Kiiskinen BK Parant 20         5 5 5 5
73. Caroline Hjertberg-Eriksson Örgryte IS 15 10           5  
74. Emelie Ottosson BK Eva 15 5           10  
75. Frida Dahlgren BK Pollux 15         5     10
76. Jenny Nordin BK Nolia 15   10     5      
77. Linnea Eriksson BK Enjoy 15   10     5      
78. Linnea Johansson BK Play Girls 15       10 5      
79. Olivia Wallentin BK Dimico 15         5   10  
80. Ronja Sköld BK Merci 15           5 10  
81. Sofie Gustavsson Jönköpings KK 15     5     10    
82. Therese Öhrwall BK Calluna 15     10 5        
83. Tina Andersson BK Rosen 15         5     10
84. Anna Andersson Spader Dam 15         5 5   5
85. Annika Andersson Spader Dam 15     5 5 5      
86. Christina Kiiskinen BK Parant 15         5 5 5  
87. Helene Westrin BK Enjoy 15   5     5   5  
88. Jonna Nilsson Spader Dam 15     5 5 5      
89. Josefin Persson BS Friska Viljor 15           5 5 5
90. Linda Söderström Team Växjö BC 15     5 5 5      
91. Malin Rosengren BK Cahoot 15 5       5 5    
92. Matilda Danielsson Vimmerby BK 15 5   5 5        
93. Sofia Pettersson Hammarby IF BF 15         5 5 5  
94. Elin Andersson BK Enjoy 10   10            
95. Evelina Eriksson BK Dimico 10             10  
96. Jessica Edmark BK Båken 10 10              
97. Johanna Jonsson BK Pollux 10           10    
98. Julia Herrström Bk Flickers 10     10          
99. Linnéa Frankesson Christinehamns BK 10           10    
100. Malin Östman BK Flash 10   10            
101. Viktoria Johansson Spader Dam 10       10        
102. Amanda Carle BK Hovfjället 10           5   5
103. Amelie Holgersson Spader Dam 10       5   5    
104. Anneli Ljunggren BK Calluna 10     5         5
105. Caroline Wegner BS Friska Viljor 10       5       5
106. Emma Johansson BK Play Girls 10       5 5      
107. Ida Nordlöf BK Flash 10   5     5      
108. Josefin Hedén BK Dimico 10         5   5  
109. Linda Karlsson BS Kulorna 10 5   5          
110. Linda Svahn BK Elan 10   5         5  
111. Malin Löfkvist BK Pollux 10         5 5    
112. Malin Velander BK Enjoy 10   5     5      
113. Mikaela Söderberg BK Enjoy 10   5     5      
114. Rebecca Lundahl Bk Flickers 10 5   5          
115. Sandra Brodin Hellas 10         5   5  
116. Sara Skrubbe Tranås AIF BK 10           5   5
117. Tanja Andersson Jönköpings BK 10 5   5          
118. Towe Falck BK Friends 10           5 5  
119. Zarah Ryrbo Örgryte IS 10       5   5    
120. Amanda Ivarsson BK Vågen 5       5        
121. Alexandra Mellgren Team Eldklotet BK 5           5    
122. Andrea Boqvist Skövde BS 5     5          
123. Angelica Blomqvist Bk Flickers 5     5          
124. Annika Sachs Nordingrå BK 5   5            
125. Caroline Granfeldt BK Ramita 5             5  
126. Caroline Wassberg BK Tegnér 5     5          
127. Cassandra Persheden Team Vasa BC 5     5          
128. Christine Alveblad BK Ankaret 5         5      
129. Emma Jonsson BK Brilliant 5   5            
130. Emma Karlsson BK Rosen 5               5
131. Emma Löfström AIK 5         5      
132. Evelina Karlsson Tranås AIF BK 5         5      
133. Fanny Öhman BK Dimico 5             5  
134. Felicia Ljungkvist Team Ystad BK 5       5        
135. Felicia Mogren BK Dimico 5             5  
136. Hanna Jonasson BK Thule 5           5    
137. Helena Ericson Sundbybergs IK 5         5      
138. Izabell Westin BK Nolia 5   5            
139. Jannice Schöld BK Trossö 5         5      
140. Jennifer Hermansson Team Vasa BC 5     5          
141. Jennifer Johansson Tranås AIF BK 5               5
142. Jenny Nordbäck Turebergs IF 5         5      
143. Jenny Wedin Nordingrå BK 5   5            
144. Josefin Hermansson Team Vasa BC 5     5          
145. Julia Mård Wåxnäsflickorna 5               5
146. Lina Lundé BK Båken 5 5              
147. Linnea Olsson BK Topp 5       5        
148. Lisa Lundgren Skövde BS 5     5          
149. Lisa Olofsson BK Nolia 5   5            
150. Louise Leth BS Hässle 5               5
151. Louise Thillmar BK Hajen 5               5
152. Madeleine Olsson Ljusdals BC 5   5            
153. Malin Runberg BK Cahoot 5 5              
154. Maria Renvall BK Wäsby Gnistan 5             5  
155. Marina Olsson Bk Flickers 5     5          
156. Marthina Olsson BK Syd 5       5        
157. Mie Hansson Arlövs BK 5       5        
158. Mimmie Järberg BK Rosen 5         5      
159. Sandra Andersson Spader Dam 5       5        
160. Sandra Hagevall Delta 72 5             5  
161. Sandra Henricsson Bk Flickers 5     5          
162. Sandra Lantz BS Friska Viljor 5       5        
163. Sandra Norell Örta IF 5               5
164. Sofia Frykenstad BK Biet-Finesse 95 5             5  
165. Sofia Nordström Team Vasa BC 5     5          
166. Sofie Karlsson Bk Flickers 5     5          
167. Sofie Zetterström BK Dimico 5             5