2008-2009 Ebonite Junior Masters

SLUTLIG POÄNGSAMMANSTÄLLNING SÄSONGEN 2008-2009 U-23

Ungdom  -  Junior  -  U-23  -  Flickor

Vid lika poäng går alltid den före som har flest höga poäng.
Sverigefinal för de 16 som samlat flest poäng i varje klass.

2008: Vä=Västervik  Su=Sundsvall  Sk=Skövde  Än=Ängelholm  
2009: St=Stockholm  Ör=Örebro  Es=Eskilstuna  Gö=Göteborg  

Klicka på valfri tävling för att se poängfördelningen.

 
Förnamn
Efternamn
Klubb
Totalt

Su
Sk
Än
St
Ör
Es

1. Kristoffer Hagelberg Team Pergamon BC 240 20     50 30 30 70 40
2. Martin Bergback BK Glam 200 10 40 10 20 20 70 30  
3. Andreas Wester BK Accic 180     30 10 70 20 40 10
4. Mattias Wetterberg BK Full House 160       40 50     70
5. Jim Lindstrand BK Frigg 160   30 20 10 40 10 20 30
6. Mattias Nilsson BK Jösse 125     20 10 10 5 50 30
7. Michael Bengtson Sollentuna BK 115 20 70   10 5 5 5  
8. Kim Malmström BK Triss 100 5 50   5   40    
9. Robert Jönsson Olofströms BS 100 30 20 20   20   10  
10. Linus Carle Wåxnäs BC 90 50         10   30
11. Lukas Engström BK June 90 40   10       20 20
12. André Nilsson Olofströms BS 85 5   50 10 10   10  
13. Marcus Rasmusson BK Thule 85       30 10 30 5 10
14. Patrick Bohm Team Baltzar BC 80         30 50    
15. Simon Östberg Edsbowlarna 80     30         50
16. James Gruffman Team Mariestad BK 75     70     5    
17. Gabriel Andersson BK Wik 75     10 30 10 5 10 10
18. Mattias Möller BK Full House 70       70        
19. Nicklas Lindholm BK Flax 70 70              
20. Tobias Karlberg Team Clan BK 70 10 10   10   20   20
21. Christoffer Landin Hallstahammars BS 70 5 10 10 5 10 10 10 10
22. Johan Sörensen BK Avance 65         30 30 5  
23. Roger Wegner BK Frigg 65 10 20 5 10 10 5   5
24. Jonathan Carlsson Team Gamleby BC 55 30       5   10 10
25. Joachim Karlsson Brutus Club 50     40       10  
26. Andreas Högberg BK Force 45         10 5 30  
27. Marcus Svensson Falkenhov BK 40     30 10        
28. Johan Danielsson IS Göta 40       20 20      
29. Tobias Ahlberg Sollentuna BK 40 10 10   5 5 5 5  
30. Robin Johansson BK Cahoot 35 20   5 5   5    
31. Daniel Blomqvist BK Slussen 35 10 10 10     5    
32. Kevin Alderin BK Örnen 35   10 5   5 10 5  
33. Hafthor Hardarson Team Pergamon BC 30       30        
34. Mikael Svedell Örta IF 30             30  
35. Niclas Björke LBK Hudik 30   30            
36. Tobias Björke LBK Hudik 30   30            
37. Viktor Matsson BK Flax 30 30              
38. Henrick Troedsson BK Bråhög 30 10     20        
39. Jonas Persson BK Bågen 30   10       20    
40. Christopher Lehmus BK Jösse 30 5   5       20  
41. Oliver Bacnar Brutus Club 30       10   10   10
42. Conny Wigren Gefle BwK 30   10 5   5 5 5  
43. Hampus Thorstensson Team Clan BK 25 5             20
44. Sebastian Blomsten BK Faxe 25   20     5      
45. Jesper Hagberg BK Brio 25 10       5   10  
46. Andreas Magnusson BK Korp 25 5   5 5       10
47. Christoffer Lindström Kinna BK 25     10 5 5 5    
48. Martin Karlsson IFK Borås 25     5 5 5 10    
49. André Fredriksson Tingsryd KK 20           10   10
50. Joakim Öhrwall IFK Borås 20     10 10        
51. Adam Hempel Jönköpings BS 20 5     5       10
52. Anton Adolfsson Kvänums BK 20     5     5   10
53. Emil Ågren BK Kaskad 20         5 10 5  
54. Niclas Eriksson BK Plus 20 10 5     5      
55. Fredrik Westerberg IK Sterling 15 10   5          
56. Johan Larsson BK Frisk 15           5 10  
57. Niclas Jonasson Gävle KK 15   10     5      
58. Tobias Boström BK Force 15         5   10  
59. Tommy Nordbäck Sollentuna BK 15 5 10            
60. Daniel Wahrberg BK Stallis 15         5 5 5  
61. Niclas Öhrn Hellas 15         5 5 5  
62. Andreas Andersson BK Domino 10 10              
63. Andreas Lövgren IKW/Köping BK 10   10            
64. Björn Thorén Domnarvets BS 10         10      
65. Christoffer Antila Preem Skövde 10     10          
66. Christopher Eklund BK Amiki 10         10      
67. Daniel Gustafsson BK June 10     10          
68. Douglas Ahrling Team Mariestad BK 10           10    
69. Emil Sjögren BK Bågen 10           10    
70. Joakim Nordén BK Tegnér 10           10    
71. Kim Andersson BK Full House 10       10        
72. Marcus Fogelberg Marbodals BS 10     10          
73. Marcus Löfgren BK Fux 10         10      
74. Mathias Hultén BK Joker 10             10  
75. Mattias Ragnarsson Team Växjö BC 10             10  
76. Max Ornered Stureby BK 10         10      
77. Patrik Post BK Nobel 10     10          
78. Simon Alf BK Kaskad 10   10            
79. Tobias Pettersson BK Domino 10 10              
80. Tommy Norell Sandvikens AIK BK 10               10
81. Andreas Mann Götene BK 10     5         5
82. Christian Håkansson Tollarps BK 10 5     5        
83. Glenn Klasson Öresunds BS 10       5   5    
84. Hans Persson Tollarps BK 10 5     5        
85. Martin Troedsson BK Bråhög 10 5     5        
86. Robert Svensson BK Enjoy 10   5     5      
87. Sonny Söderberg Stureby BK 10         5   5  
88. Tommy Nordbäck Sollentuna BK 10         5   5  
89. Alexander Mavrikakis Sundbybergs IK 5         5      
90. Billy Eriksson BK Nobel 5     5          
91. Björn Rothman Öresunds BS 5       5        
92. Christian Fogelberg Marbodals BS 5     5          
93. Christian Tillmar BK Örnen 5         5      
94. Conny Brandt Halmia BS 5       5        
95. Cristopher Öberg SK Nova 5         5      
96. Daniel Karlsson Nybban BC 5       5        
97. Daniel Ströbeck BK Frigg 5       5        
98. David Nilsson AIK 5         5      
99. Emil Ovesen BK Runan 5         5      
100. Erik Halling Olofströms BS 5     5          
101. Fredrik Sommansson BKF Falkenberg 5       5        
102. Fredrik Törnblom BK Rättvik 5         5      
103. Jesper Brodin BK Cahoot 5       5        
104. Johan Eriksson BK Select 5       5        
105. Johan Hansson IS Göta 5       5        
106. Jonas Lindén BS Almen 5               5
107. Kenny Rothman Team Malmoe 5       5        
108. Kim Jonasson BK Amiki 5         5      
109. Kim Lingvall Nybban BC 5         5      
110. Linus Green Kvänums BK 5     5          
111. Linus Persson BK Kulla Kulan 5       5        
112. Ludvig Sernekvist Vara BK 5     5          
113. Lukas Lindqvist BK Globen 5             5  
114. Martin Nilsson Kulladals BS 5       5        
115. Mikael Gottfries Bulltofta BK 5       5        
116. Mikael Norrdahl BK Kaskad 5         5      
117. Oskar Sjöstedt Örgryte IS 5             5  
118. Peter Nilsson BK Kulla Kulan 5       5        
119. Rasmus Green IS Göta 5       5        
120. Rikard Sandström Karlskrona BK 5               5
121. Robin Blomström Domsjö IF 5   5            
122. Robin Fransson Team Växjö BC 5             5  
123. Thommy Svensson BKF Falkenberg 5       5        
124. Tobias Hansen BS Almen 5               5
125. Tomas Elfstrand Preem Skövde 5     5          
126. Viktor Skogfält BK Wik 5     5