2008-2009 Ebonite Junior Masters

SLUTLIG POÄNGSAMMANSTÄLLNING SÄSONGEN 2008-2009 JUNIOR

Ungdom  -  Junior  -  U-23  -  Flickor

Vid lika poäng går alltid den före som har flest höga poäng.
Sverigefinal för de 16 som samlat flest poäng i varje klass.

2008: Vä=Västervik  Su=Sundsvall  Sk=Skövde  Än=Ängelholm  
2009: St=Stockholm  Ör=Örebro  Es=Eskilstuna  Gö=Göteborg  

Klicka på valfri tävling för att se poängfördelningen.

 
Förnamn
Efternamn
Klubb
Totalt

Su
Sk
Än
St
Ör
Es

1. Mattias Jansson BK Jösse 260 70   70 20 70     30
2. Robin Persson BK Frigg 225 5 50 20 50 10 70 10 10
3. Dennis Vrabac BK Full House 170 20   50 30 50     20
4. Christoffer Jakobsson IK Pärlan 170 40 10 5 10 10 40 50 5
5. Filip Jansson Team Växjö BC 150 10   10 70 10 10 30 10
6. Alexander Karlsson BK Glam 150 30 20   10 40 5 40 5
7. Kristian Persson BK Tegnér 140 5 10 10   10 5 30 70
8. Marcus Henriksson Team Clan BK 140 20 10 10 20 30 10 10 30
9. Julius Emil Hopka brage bk 130         20 20 70 20
10. Anton Persson Team Clan BK 115 10 70 10 10 5     10
11. Viktor Rejgård BK June 100 5   10 5 10 50 10 10
12. Jesper Larsen Team Clan BK 100 5   30 5 5 30 20 5
13. Emil Johansson Vetlanda BC 90   10 5 10 10 20 5 30
14. Johan Wallenbert Västerås SK BK 85 5 20 40 5 5 5 5  
15. Emil Eklund BK Frisk 85 30 10   5 5 20 10 5
16. Axel Desaix IFK Borås 85 10 10 30 5 10 10 5 5
17. Jacob Carlsson Team Gamleby BC 80 10       20     50
18. Johan Helldén Team Pergamon BC 80 20     40       20
19. Alexander Thörne-Gruvell BK Smeden 80         30 30 10 10
20. Daniel Nilsson Osby BS 80     30 10 30 5   5
21. Robert Kaneby BK Stallis 80 10 30     5 10 20 5
22. Fredrik Forslund Team Clan BK 75 5   5 30 20 5 5 5
23. Kim Ojala Team Pergamon BC 65 50   5 10        
24. Simon Ivarsson Katrineholms AIK 65       30 5 10 10 10
25. Tobias Johansson Örta IF 60 5 30 10   5 5 5  
26. Thobias Karlsson Västra Frölunda IF 60 10   10 10 5 5 10 10
27. Patrik Hillborg Hammarby IF BF 55     5   5 5   40
28. Alexander Larsson Team Mariestad BK 55 5   10 20   5 5 10
29. Johannes Eliasson Skutskärs BK 55   20 5 5 5 5 10 5
30. Daniel Fransson Umeå IK 50 10 40            
31. Tobias Hummelgren BK Slussen 45 5 30 10          
32. Jonas Hammarström Edsbyns BK 45   10 10   5   20  
33. Tomas Kahlbäck BK Pliggen 45     5 20 5 5 5 5
34. Sebastian Eriksson Team Clan BK 45 5     10 10 10 5 5
35. Felix Söderström Gävle KK 40 10 10 5 5 5 5    
36. Andreas Brinkhammar Eksjö BK/EBOK 35 5   20 5 5      
37. Eric Bäckström BK Granen 35 10 10 5   5 5    
38. David Rendius BK Nobel 30             30  
39. Glenn Andersson BK Flax 30 30              
40. Sebastian Nihlmar Team Mariestad BK 30           30    
41. Freddie Svedberg IFK Sala 30     20   5     5
42. Andreas Kleinschnittger Mörlanda BS 30     5     10 10 5
43. Robin Andersson BK Brio 30 5   5   5 5 10  
44. Robin Björnstedt BK Full House 30     5 10 5 5   5
45. Jacob Lundgren BK Strömkarlen 30     5 5 5 5 5 5
46. Marcus Alperud Karlslunds IF BF 25   5 10     5 5  
47. Niklas Assarsson Team Malmoe 20         5 5   10
48. Andreas Ferm Carlsson BK Korp 20 5   5 5       5
49. Erik Lind Karlskrona BK 20 5     5 5     5
50. Isak Björklund BK Jösse 20 5   5 5   5    
51. Linus Endahl BK Brio 20 5     5 5 5    
52. Mattias Rydberg BK Jösse 20     5   5 5   5
53. Andreas Friberg Sprängarnas BK 15 10   5          
54. Jimmy Lillemo BK Stjerne 15 5         10    
55. Jimmy Wogel Älta IF 15         10 5    
56. Johan Olovsson BK Enjoy 15   10     5      
57. Marcus Weywadt AIK 15         5   10  
58. Sebastian Andersson BK Nobel 15           10 5  
59. Alexander Martinsson Kulladals BS 15 5     5       5
60. Andreas Arnshelm BK Friends 15     5     5 5  
61. Fredrik Norrdahl Borgs BK 15         5 5 5  
62. Lars Borg Tollarps BK 15 5   5 5        
63. Linus Pettersson Djurgårdens IF BF 15         5 5 5  
64. Martin Undfors Team Clan BK 10               10
65. Emil Johansson Christinehamns BK 10           10    
66. Jesper Carlsson BK Femtionian 10         10      
67. Kim Bolleby Team Pergamon BC 10               10
68. Mathias Kregert BK Örnen 10           10    
69. Robin Svärd BK Ankaret 10         10      
70. Stefan Borglin BK Bowino 10       10        
71. Stefan Johansson Karlskrona BK 10 10              
72. Victor Hultman BK Nolia 10   10            
73. Adrian Fintling Karlslunds IF BF 10           5 5  
74. Anders Jacobsson IK Pärlan 10         5     5
75. Andreas Pettersson Halmia BS 10 5     5        
76. Christoffer Nicklasson BK Korp 10     5         5
77. Dan Pousar BK Smeden 10         5   5  
78. Erik Bengtsson Vara BK 10     5         5
79. Jimmy Persson Tollarps BK 10 5     5        
80. Martin Lindal BK Allön 10       5       5
81. Richard Eriksson Siljan BK 10         5 5    
82. Adam Wassberg BK Tegnér 5     5          
83. Carl - Herman Pedersen Skövde BS 5     5          
84. Christian Ryberg MB 66 5               5
85. Christopher Holmberg BK Örnen 5           5    
86. Daniel Wigren BK Örnen 5           5    
87. Dennis Wollmer Kulladals BS 5 5              
88. Fredrik Granfeldt Halmia BS 5       5        
89. Jesper Bühlmann LBK Hudik 5   5            
90. Jesper Åkerberg BK Kaskad 5 5              
91. Jimmie Stensson BK Jösse 5     5          
92. Joakim Doverstav BK Joker 5               5
93. Joakim Ljungkvist Götene BK 5     5          
94. Joakim Lundgren Team Halmstad 5       5        
95. Johan Aronsson BK Taifun 5           5    
96. Johan Eriksson Umeå IK 5 5              
97. Johnny Svensson BK V8 5 5              
98. Jonas Olsson BK Full House 5       5        
99. Kim Henningsson Tingsryd KK 5       5        
100. Kristoffer Lindmark Halmia BS 5       5        
101. Linus Carlsson Osby BS 5       5        
102. Markus Nilsson BK Turbanen 5       5        
103. Martin Allers Lunds BK 5 5              
104. Martin Andersson Glasrikets KK 5       5        
105. Martin Holmer Trollhättan Dolphins BK 5     5          
106. Mattias Andersson BK Force 5         5      
107. Mattias Karlsson Brutus Club 5         5      
108. Mattias Svensson BK Glam 5           5    
109. Mattias Viklund BK Tegnér 5     5          
110. Niclas Waldemarsson Halmia BS 5       5        
111. Niklas Edvinsson BK Runan 5         5      
112. Niklas Petersson Karlskrona BK 5 5              
113. Oskar Almroth Hellas 5 5              
114. Patrik Fogelberg Marbodals BS 5     5          
115. Patrik Lundqvist BK Taifun 5           5    
116. Philip Wansulin Söderberg BK Force 5             5  
117. Pontus Björk Skövde BS 5     5          
118. Rickard Sandström Karlskrona BK 5 5              
119. Robin Asbjörnsen Sprängarnas BK 5 5              
120. Robin Sundberg Stureby BK 5         5      
121. Robin Syversson BK Amiki 5         5      
122. Samuel Sundin Kinna BK 5     5          
123. Simon Alveblad BK Ankaret 5         5      
124. Simon Svensson Commerce BK 5     5          
125. Stefan Linder Vilhelmina IK 5   5            
126. Timothy Jönsson IK Ymer 5           5    
127. Tobias Mattsson Umeå IK 5   5            
128. Tony Miiros BC Clipper 5         5      
129. Viktor Hultgren Forsheda BK 5 5