2008-2009 Ebonite Junior Masters

SLUTLIG POÄNGSAMMANSTÄLLNING SÄSONGEN 2008-2009 UNGDOM

Ungdom  -  Junior  -  U-23  -  Flickor

Vid lika poäng går alltid den före som har flest höga poäng.
Sverigefinal för de 16 som samlat flest poäng i varje klass.

2008: Vä=Västervik  Su=Sundsvall  Sk=Skövde  Än=Ängelholm  
2009: St=Stockholm  Ör=Örebro  Es=Eskilstuna  Gö=Göteborg  

Klicka på valfri tävling för att se poängfördelningen.

 
Förnamn
Efternamn
Klubb
Totalt

Su
Sk
Än
St
Ör
Es

1. Rasmus Hagelberg Olofströms BS 305 30 30 70 70 5 50 10 40
2. Markus Jansson BK Jösse 285 70 40 5 30 50 10 10 70
3. Jonas Eriksson Edsbyns BK 250   70 30   20 70 30 30
4. Anton Elofsson BK Wik 250 10   20 50 70 30 50 20
5. Magnus Johnson Jr Sundbybergs IK 200   50 50   10 20 70  
6. Jesper Svensson Vimmerby BK 190 30   30 10 30 40 40 10
7. Anton Olsson Team Clan BK 175 10 30 5 10 30 10 30 50
8. Fredrik Bjurteg BK Tegnér 160 50   10 40 30 10 10 10
9. Marcus Tidbeck BK Ankaret 115 10 10 40 5 10 30 10  
10. Anton Borg Tollarps BK 110 40   10 20   10 20 10
11. Arvid Thomsson IK Pärlan 110 30 30   30 10 10    
12. Markus Nilsson BS Bockarna 110 10   30 10 10 10 10 30
13. Tobias Eriksson BK Stjerne 100         10 30 30 30
14. Anton Ahlberg Tingsryd KK 100 20 10 20 5 5 20 10 10
15. Daniel Lindqvist Vimmerby BK 90 10   10 10 40 5 10 5
16. Jakob Hogart Tollarps BK 75 20     30   10 5 10
17. Alexander Martinsson Tingsryd KK 65 10   5 10 5 5 10 20
18. Pontus Martinsson Tingsryd KK 60 10   10 10 10 5 5 10
19. Oliver Oscarsson IK Ymer 55 10   5 10   5 20 5
20. Pontus Andersson Team Clan BK 55 5   10 5 10 5 10 10
21. Tommy Lundh Team Baltzar BC 50         20 20   10
22. Linus Vedin BK Enjoy 40   10     20 10    
23. John Stenberg Team Alingsås BC 40     20 10 5 5    
24. Daniel Leppänen BK Trix 40     5   5 10 10 10
25. Alexander Ljusberg BK Enjoy 35   20     10 5    
26. André Ekberg BK Femtionian 35     5   10     20
27. Jerry Wogel Sundbybergs IK 35   20     10 5    
28. Andreas Sandberg Tingsryd KK 35 5   5 20     5  
29. Sebastian Kuusisto Larsson BK Trix 30     10   10 5 5  
30. Axel Engblom Kvänums BK 30     5 5 5 5 5 5
31. Tobias Holmström BK Enjoy 25   20     5      
32. Andreas Grönstrand BK Plus 25 10       5 10    
33. Andreas Ekhamre Sundbybergs IK 25     5 10 5 5    
34. Martin Wilhelmsson BK Kaskad 25 5 10     5 5    
35. Niclas Johansson Tingsryd KK 25 10     5 5     5
36. Simon Roos BK Kick 25 5   10 5 5      
37. Benjamin Jonsson Kvänums BK 25     5   5 5 5 5
38. Johan Bergqvist Team Mariestad BK 25     5 5   5 5 5
39. Daniel Delwall BK Omega 20             20  
40. Emil Nilsson BK Ohm 20       20        
41. Jonathan Liew BK Flax 20 20              
42. Jens Pettersson Halmia BS 20 10     10        
43. Kim Norbäck KS Edsbowlarna 20     10     5   5
44. Anton Ahlgren Tingsryd KK 20         5 5 5 5
45. Gustav Green BK Gärdet 20     5     5 5 5
46. Oskar Ågren Tingsryd KK 20         5 5 5 5
47. Simon Nilsson BK Trix 20     5   5 5 5  
48. Alexander Johansson BK Frigg 15     10 5        
49. Filip Sundin Stureby BK 15         5   10  
50. Tom Dahlberg BK Enjoy 15   10     5      
51. Adam Hagevall Gävle KK 15         5 5 5  
52. Albin Ronger Kvänums BK 15           5 5 5
53. Alexander Jönsson Tollarps BK 15           5 5 5
54. Emil Fahlén BK Friends 15         5 5 5  
55. Joakim West Ludvika BK 15         5 5 5  
56. Jonathan Andersson BK Nobel 15           5 5 5
57. Olle Pejstup Team Mariestad BK 15       5   5 5  
58. Tobias Sjöström Olofströms BS 15 5   5 5        
59. Andreas Viklund BK Nolia 10   10            
60. Håkon Nerdrum Glåmdal BK 10               10
61. Jesper Hansson Vilhelmina IK 10   10            
62. Jesper Kyrk Commerce BK 10     10          
63. Johan Olovsson BK Enjoy 10   10            
64. Kevin Karlsson Hisingen PinPals BC 10               10
65. Linus Eliasson BK Plus 10           10    
66. Martin Sjödin Sundbybergs IK 10   10            
67. Nicklas Hansson Vilhelmina IK 10   10            
68. Nilsson Robin Team Bjuv BF 10       10        
69. Sebastian Bakai BK Trippel XXX 10     10          
70. William Edenwill Umeå IK 10   10            
71. Jimmy Hjalmarsson Kvänums BK 10           5   5
72. Mikael Kristiansson BK Korp 10     5         5
73. Niklas Broman Karlslunds IF BF 10           5 5  
74. Rasmus Sköld BK Friends 10           5 5  
75. Viktor Gullberg Osby BS 10           5   5
76. Max Håkansson BK Albatross 5       5        
77. Adam Åkesson BK Stallis 5             5  
78. Alfred Gikas Pettersson BS Bockarna 5     5          
79. Anton Karlsson BK 64 5     5          
80. Anton Åhrström BK Korp 5               5
81. Calle Waller BK Örnen 5           5    
82. Casper Wickberg Halmia BS 5       5        
83. Christoffer Ek Halmia BS 5       5        
84. Christoffer Finke BK Korp 5               5
85. Emil Brunn,ramstedt BK Rättvik 5         5      
86. Filip Poikela BK Stallis 5             5  
87. Filip Wilhelmsson BK Smeden 5         5      
88. Fredrik Svensson BK Nobel 5               5
89. Gustav Ekholm BK Friends 5           5    
90. Henrik Eriksson BK Rättvik 5         5      
91. Isac Wall Vimmerby BK 5 5              
92. Isak Björklund BK Jösse 5 5              
93. Jakob Frost Tingsryd KK 5               5
94. Jakob Korsman Komet 5         5      
95. Jesper Lundberg Team Pergamon BC 5               5
96. Jesper Lundström Djurgårdens IF BF 5         5      
97. Jimmy Wogel Älta IF 5     5          
98. Joakim Allers Lunds BK 5 5              
99. Joakim Nilsson Bollnäs BC 5         5      
100. Joel Petersson Hurricanes BK 5               5
101. Johan Igelström BK Nobel 5               5
102. Johannes Svensson Falkenhov BK 5       5        
103. Jonathan Eriksson BK Plus 5         5      
104. Jonathan Martinsson Tingsryd KK 5       5        
105. Jonathan Samuelsson BF Solängen 5               5
106. Justin Karlsson Hisingen PinPals BC 5               5
107. Kim Hansson Halmia BS 5       5        
108. Kim Nyman Komet 5         5      
109. Kim Söderblom BC Clipper 5         5      
110. Leo Holgersson Karlskrona BK 5 5              
111. Linus Hallgren Hurricanes BK 5               5
112. Lucas Gustavsson MIFK 5         5      
113. Ola Gustavsson Jönköpings KK 5     5          
114. Oliver Persson BK Lödde 5       5        
115. Oscar Nyholm-Westberg BK Team 5         5      
116. Patric Hultén Kungälvs BK 5             5  
117. Philip Rudberg BK Stallis 5         5      
118. Pontus Kleinschnittger Mörlanda BS 5               5
119. Rasmus Andersson Team Baltzar BC 5     5          
120. Rasmus Rudberg BK Stallis 5         5      
121. Rikard Sjöberg Eriksson SOIK Hellas 5         5      
122. Samuel Johansson Halmia BS 5       5        
123. Sebastian Graveleij Sundbybergs IK 5         5      
124. Simon Bjernhagen Mörlanda BS 5     5          
125. Simon Eriksson BK Glam 5           5    
126. Simon Hultman BS Almen 5               5
127. Timmy Haglund Skövde BS 5     5          
128. Tobias Räisänen BK Hu-Pi 5               5
129. Victor Lindblad-Svärd Sun Club 5           5    
130. Viktor Sundberg Komet 5         5